Volejbal Brno : TJ Ostrava 3:0

Sobota, 19 Leden, 2019 - 18:30

V pořadí čtvrtý volejbalový den na Kouničce uzavíralo utkání UNIQA extraligy žen, ve kterém proti sobě nastoupila družstva VK Brno a TJ Ostrava. V prvním utkání roku 2019 se oběma družstvům podařilo vybojovat tři důležité body. Ostrava se po výhře nad Frýdkem-Místkem odlepila ze dna tabulky a Brno stále ještě díky vítězství ve Šternberku živí naději na „první čtyřku“. Své postavení v tabulce si před koncem základní části chtěly upevnit oba týmy, ovšem vyhrát mohl pouze jeden.

VK Brno – TJ Ostrava 3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

č.: 84  dne: 19.1.2019   v hod.: 18.30
Rozhodčí: Dušek P., Nedbálek A.
Počet diváků: 320

Domácí: Boulová, Nováková, Janečková, Kuželová, Matuszková, Sklenářová, libero Chlumská. Střídala: Pospíšilová A.
Hosté: Zemanová, Kašparová, Makauskaite, Nečasová, Diatková, Žolnerčíková,libera Chevalierová, Červenková. Střídaly: Lukáčová, Sedláčková, Zedníková

Soňa Nováková (kapitánka VK Brno): „První dva sety byly jednoznačné, ale ve třetím setu Ostrava podávala na hraně rizika a vycházelo jí to. Jsem ráda, že jsme zvládly vyrovnanou koncovku a vyhrály 3:0.“
Martin Gerža (trenér VK Brno): „Zlepšeným výkonem jsme potvrdili postavení v tabulce. Těší mě, že jsme se oproti zápasu ve Šternberku výrazně zlepšili a vyvarovali se zbytečných chyb.“
Kateřina Zemanová (kapitánka TJ Ostrava): „My jsme dnes bohužel udělaly v každém setu větší množství chyb a to si myslím, že rozhodlo společně se soupeřovou dobrou obranou jak na síti, tak i v poli. Gratuluji soupeři k vítězství.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Brno vyhrálo zaslouženě. My jsme dva sety na ně nenašli recept. Zatlačili nás servisem a hráli dobře v domácím prostředí. Škoda třetího setu, který se pro nás vyvíjel dobře. Tam jsme si měli dohrát koncovku.“

První set začal lépe pro domácí volejbalistky. Nepříjemné podání potvrzovaly přesně mířenými útoky, které Ostrava nemohla ubránit (9:6). Tvrdý servis a obrana na síti zdobily hru Brna i nadále. Hostující hráčky měly problém s přihrávkou a srážely je dolů vlastní chyby (19:13). Koncovku si domácí hráčky pohlídaly a mohly se tak radovat ze zisku prvního setu.
Razantní servis a obrana jak na síti, tak v poli táhla Brno kupředu i v druhém setu (5:1). Ostravský tým však tentokrát nešel pro odpověď daleko. Zlepšil servis, přitvrdil na útoku a dotáhl se na domácí Šelmy. Brnu se na útoku dařilo méně než v prvním setu, a tak nebylo divu, že se s Ostravou stále tahalo o každý bod (17:16). Víc však domácí hráčky nepovolily. Dlouhé rozehry zakončily ve svůj prospěch a došly si tak pro výhru i v druhé sadě (25:21).
Zlepšená hra Ostravy se projevila i ve třetím setu. Hostující tým podával na hraně rizika a vytvořil si tak slibný náskok hned v úvodu (9:3). Po timeoutu trenéra Gerži se na straně domácích zlepšila přihrávka i útok, ale hostující hráčky měly stále navrch o dva až tři body (15:13). Prvního vedení v setu se Brno dočkalo až po esu za stavu 21:20 a nabídnutou šanci již Šelmy nepustily. Proměnily hned první matchball a vyhrály celé utkání poměrem 3:0.

Autor: Klára Kuníková

Hala: TJ Sokol Brno I