Volejbal Přerov : TJ Ostrava 0:3

Sobota, 14 Říjen, 2017 - 18:00

Volejbal Přerov - TJ Ostrava    0 : 3  (-13, -21, -19)

Start do nového soutěžního ročníku byl ze strany domácího celku hodně nervózní.
Trápil se na přihrávce a Ostrava se třemi reprezentantkami využívala každé zaváhání. Škoda, že Přerovanky nezužitkovaly nadějné vedení 8:3 ve druhém dějství a řadou vlastních chyb se o ně připravily.  Soupeřky už jim nedovolily jít do vedení, a nezbrzdilo je ani zranění Diatkové v polovině třetí sady.
Zasloužené vítězství hostů ukončil tvrdý servis, při jehož zpracování vyletěl míč až do stropu přerovské haly.

Domácí: Zatloukalová, Vander Meer, Dostalíková, Svobodová, Kohoutová, Jehlářová, libero Šádková. Střídaly: Schoene, Veselá
Hosté: Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Teperová. Střídaly: Šípová, Čuboňová

Eva Svobodová(kapitánka domácích):  „Měly jsme problémy na přihrávce, nedokázaly jsme ztrátovat a dělaly jsme v sériích hodně chyb. K tomu se přidaly i chyby na servisu. Ale přesto jsme Ostravu dokázaly ve dvou setech potrápit. Určitě se budeme zlepšovat.“
Radim Vlček(trenér domácích): „První set jsme si vybrali velkou nováčkovskou daň. Dílem k tomu přispěla i pěkná návštěva. Výborný vstup do druhého setu jsme pokazili po technickém time-outu, kdy jsme soupeři pomohli 5-6 vlastními chybami. Ve třetím setu to bylo podobné. Přesto jsme zaznamenali v těchto setech určitý posun.  Přeji brzké uzdravení zraněné Diatkové.“

Kateřina Valková (kapitánka hostů): „Jsme rády, že jsme zvládly vstup do soutěže a podaly dobrý týmový výkon. Musíme se ještě více sehrát a zlepšovat náš herní projev.“
Kamila Červenková(trenérka hostů): „Výborný vstup do sezóny. První zápasy bývají vždy nervózní. Neodpustily jsme si malé polevení na začátku druhého setu. Koncovka už byla v našich rukách.“

Domácí hráčky začaly ve velkém útlumu. Možná na ně dolehla na první kolo nečekaně velká návštěva. Nešel jim příjem, a když už přihrály, vázla souhra s nahrávačkou. Nefungovalo zkrátka nic a tak není divu, že jednu americkou posilu Megan Vander Meer vystřídala druhá Makena Schoene. Ale ke zlepšení to nevedlo. Před koncem setu sice kapitánka Svobodová zaznamenala přímý bod z podání, ale vzápětí servírovala do autu.
Ve druhé sadě, jakoby na hřiště přišlo jiné družstvo, které si navíc pomohlo třemi bodovými bloky. Jenže Ostravanky odpověděly podobnými zbraněmi, zlepšily obranu a postupně převracely misky vah na svou stranu. Od stavu 10:10 udělaly čtyřbodovou šňůru, uklidnily se, přestože za stavu 23:16 dostaly žlutou kartu za zdržování hry, spěly k pohodlné koncovce. Proti však byly domácí volejbalistky, kapitánka zabodovala z handy, pak přišel blok a dobrý servis Megan Vander Meer a trenér hostů Pommer si vyžádal první oddechový čas v utkání. Ovšem to také nepomohlo, protože Jehlářová předvedla nádhernou jednonožku a další útok Ostravy skončil mimo hrací plochu. Až po druhém time-outu následoval tvrdý útok a vše zakončil zdařilý blok.
Rozjeté soupeřky hrály soustředěně a nepustily domácí tým ani jednou do vedení ve třetím dějství. Za stavu 9:12 zaútočila Eva Svobodová velmi razantně a blokující Diatková se při tom ošklivě zranila. Snad se brzy uzdraví. Po krátké pauze se pokračovalo a hostující hráčky nepřipustily v koncovce žádné komplikace. Proměnily hned první mečbol razantním podáním, po jehož příjmu vyletěl míč až do stropu.

Autor: Stanislav Šmidák