VSC Zlín : TJ Ostrava 3:0, 3:0

Neděle, 26 Leden, 2020 - 12:00

VSC Zlín- TJ Ostrava "B"      3:0 (10,17,21)
VSC Zlín- TJ Ostrava "B"      3:0 (15,7,16)

V ne úplně optimální sportovní formě jsme jeli na první zápas finálové skupiny juniorek do Zlína. Některé hráčky byly po nemoci, či po zranění, některé s námi již od nového roku nehrají a přešly do áčka. Naopak s námi jely 2 talentované starší žačky (Bauerová, Jedličková), které si jely ozkoušet vyšší soutěž, ale nesehranost se projevila na našem kolektivním výkonu. Zaskočilo nás i prostředí, neboť v tak velké hale opravdu nejsme zvyklí hrát, navíc bylo velmi chladno, což bylo opravdu nepříjemné. Když připočítáme, že jsme letos nezískali ani bod, a ani turnaj na začátku ledna se nám moc nepovedl, tak jsme odjížděli spíše s obavou, než s nadějí.

První utkání : VSC Zlín – TJ Ostrava B 3:0 (25:10, 25:17, 25:21)
Úvod utkání vypadal celkem vyrovnaně a nadějně. Vedli jsme 9:7, a vypadalo to na dramatický souboj. Za stavu 10:11 ale přišla na podání u soupeřek výborně servírující Perničková a dopodávala až do konce setu. Nepomohlo nic – oddechový čas, střídání, změny na přihrávce, prostě nic.
Druhý set jsme začali opět lépe my. Vedli jsme 7:4 s nadějí, že kolaps na přihrávce se nebude opakovat. Ta stejná hráčka nám opět dala 4 body podáním, a od té doby už diktovaly tempo soupeřky.
Do třetího setu jsme razantně přeskupili sestavu s nadějí, že se chytneme a dokážeme soupeřkám konkurovat. Úplný úvod byl vyrovnaný, potom nám soupeřky utekly na 10:6. Dokázali jsme otočit na 14:12 (při podání Křístkové) a 16:14. Bohužel jsme opět začali ztrácet půdu pod nohama, a čtvrtý set si již nedokázali vynutit.
Sestava : Orálková Adéla, Kubacká Nicola, Hurníková Vanessa, Křístková Adéla, Jedličková Elen, Bauerová Aneta, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora – Jetmarová Hana, Cahlíková Viktorie, Kolmanová Kristýna, Kašpárková Adéla

Druhé utkání : VSC Zlín – TJ Ostrava B 3:0 (25:15, 25:7, 25:16)
Vzhledem k tomu, že jsme v takovémto složení spolu hráli poprvé, pokusili jsme se jasně stanovit taktiku a systém hry, jak v obraně, tak v útoku. Po poměrně důkladném rozboru a přidělení úkolů ve hře to bylo o tom, jestli vše dokážeme uplatnit ve hře. Bohužel se to nepovedlo. Druhé utkání bylo z naší strany ještě tragičtější, než to první. V některých herních činnostech byly soupeřky o dvě třídy lepší, především na podání, přihrávce a při vybírání.
Sestava : Cahlíková Viktorie, Kubacká Nicola, Hurníková Vanessa, Křístková Adéla, Jedličková Elen, Bauerová Aneta, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora – Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kašpárková Adéla, Orálková Adéla

De facto jsme se za obě utkání nedostali ke hře. Pokud jsme vůbec nějak přihráli, tak pouze tak, že jsme zadarmo odevzdávali míč. Dnes se nám to opravdu nepovedlo. Snad příště to bude lepší, ale bude to vyžadovat daleko větší koncentraci, bojovnost, a také plnění úkolů ve hře.
O víkendu nás čeká čtyřutkání se Šlapanicemi. V pátek jedeme k nim, v sobotu hrajeme odvetu doma.

Hala: Sportovní hala Datart Zlín
Adresa: U Zimního stadionu 4286 Zlín

Rozhodčí: Prokopec V.