ŽOK OSIJEK : TJ Ostrava 0:3

Středa, 13 Prosinec, 2017 - 19:00

2018 CEV Volleyball Challenge Cup - Women

ŽOK OSIJEK (CRO) - TJ OSTRAVA (CZE)    0 : 3  (-12, -13. -18)

Hosté vstoupili do utkání jako tajfun (3:8, 5:16), kdy kapitánka Kateřina Valková sérií 7 servisů, spolu s výbornou hrou celého týmu, prakticky rozhodla o snadném vítězství v prvním setu.Podobný scénář se opakoval v setu druhém (3:8, 7:16), kdy na servisu úřadovala tentokráte jiná Kateřina, a to blokařka Zemanová (8 servisů). A opět následovala snadná dohrávka druhého setu.
Do třetího setu vstoupily domácí hráčky nabuzeněji (7:2, 8:4), nicméně získaný náskok neudržely a při druhém technickém timeoutu již vedlo družstvo Ostravy (15:16). Za stavu 16:17 opět zaúřadovala Kačka Valková na servisu a 5 body v řadě definitivně zlomila odpor domácích.

Kapitán hostů (Kateřina Valková):
Po náročné cestě se nám povedl vstup do prvních dvou setů, kdy se na hřiště postupně dostal celý tým. Ve třetím setu jsme ze začátku trochu zaváhaly, aby si i naši věrní fanoušci užili zápas. Do odvety půjdeme se stejným cílem rychle postoupit.
Trenér hostů (Zdeněk Pommer):
Výborný výkon celého týmu. Důležité bylo, že jsme udrželi koncentraci po celý zápas. Pochvala celému týmu a naším skvělým fanouškům.

Domácí:  Grabovac, Bbic, Bilic, Grubesa, Sučic, Zirn, liber: Krivic, střídaly: Duric, Štebih, Gadžic, Miličevic
Hosté: Makauskaite, Zemanová, Čuboňová, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero: Chevalierová, střídaly: Šípová, Diatková, Faltínová, Žolnerčíková, Sedláčková

Autor: Miloš Matula

Hala: Nastavno-Sportska Dvorana Gradski Vrt OSIJEK

Rozhodčí: DANIILIDOU Eleni (GRE), HECKFORD Nicholas (Eng)