Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 3.11.- 4.11.2018

Extraliga Juniorek: SG Brno - TJ Ostrava 3:2, 3:0
Další kolo extraligy jsme sehrály v Brně s týmem Králova Pole. Jelikož se nás nemoci a úrazy drží jako klíště, vyrazily jsme na toto utkání v menší počtu než obvykle. Celé dva zápasy jsme hrály s dvěmi nahrávačkami.
Hned na úvod zápasu nám soupeř utekl o pár bodů. V průběhu setu jsme soupeřky dotáhly a zahrály si dramatickou koncovku, kterou jsme vyhrály. Tlačily jsme soupeře servisem a hrály dobře na síti.
Druhý set jsme prohrály s větším bodovým rozdílem, ale třetí už zase patřil nám.
Čtvrtý set se rozhodl opět v koncovce, ale bohužel vyšel lépe pro soupeře, tudíž jsme si i tentokrát zahrály tiebreak.
Tiebreak byl velmi vyrovnaný. Rvaly jsme se o každý balón, ale bohužel skončil výhrou soupeřů s nejmenším možným bodovým rozdílem. Z prvního utkání si odnašíme cenný 1 bod.

Jelikož první zápas trval dvě a půl hodiny a druhý zápas byl naplánován na 14:00 měli jsme mezi zápasy pouze půl hodiny pauzu. I s tak krátkou pauzou jsme si řekly, že druhé utkání už chceme vyhrát, a tak jsme se v prvním setu rvaly o každý bod.
Koncovka byla těsná, bohužel ne v náš prospěch - štěstí se opět přiklonilo na stranu soupeře a my jsme prohrály nejtěsnějším možným rozdílem bodů. V druhém setu jsme udělaly o pár chyb více a to společně s únavou rozhodlo o výsledku, který již nebyl tak těsný. Set jsme prohrály za stavu 20:25.
Třetí a zároveň poslední set jsme se už nemohly naladit na tu správnou vlnu a set prohrály.

Sestava (1. zápas): Kundlová, Pavlovova, Poláchová, Žarnovická, Faltínová, Augustinová, libero-Planková  Střídali: Makovcová, Jošková, Hrubá
Sestava (2. zápas): Žarnovická, Poláchová, Pavlovová, Kundlová, Augustinová, Makovcová, libero- Planková  Střídali: Jošková, Hrubá, Faltínová

Autor: Anežka Faltínová
Trenér: Jiří Kozel


1.liga Juniorek: Uherské Hradiště - TJ Ostrava 3:1, 3:0

V sobotu 3.11. nás čekal mistrovský zápas v juniorské lize.  Náš soupeř byl z Uherského Hradiště. Na zápas jsme jeli v podstatě ve složení dvou hráček z ligové soutěže juniorek a ostatní děvčata doplnila tento celek z krajské soutěže.
Věděli jsme, že naše sestava není pro tuto úroveň soutěže, ale o to více měla děvčata touhu vydat ze sebe na hřišti maximum.
Naše hráčky, které se zúčastnily utkání: Kapitánka Tina Pavlačková (diagonál), Markéta Suchomelová (smeč), Adéla Orálková (nahrávačka), Barbora Vojtášková (smeč), Adéla Kašpárková (smeč), Michaela Jastřembská (blok) a Marie Smigová (blok), Viktorie Cahlíková (nahrávačka).

Místo: Sportovní hala TJ Slovácká Slávia Uherské Hradiště.
TJ Uh. Hradiště – TJ Ostrava
Rozhodčí utkání: Prokopec
TJ Ostrava vedl: Jiří Záveský
Trenér TJ Uh.Hradiště: Petr Plaček

Naše děvčata začala první set velmi dobře a v podstatě celý set jsme se tahali o výsledek. Holky hrály velmi dobře. Přihrávka, náhra a útok se dařil. Vše probíhalo tak, že nebylo pochyb, že zvítězíme. Ale za stavu kolem 15 bodu na obou stranách se nám nepovedl příjem a z toho pramenily chyby. Ještě jsme stačili vyrovnat na 18 a 19 bod ale poté po osobních chybách nám soupeř opět „ujel“ na 25 bod a první set byl u konce.
Druhý set byl zrcadlem prvního setu. Byl to boj o každý míč. Holky ze sebe vydaly vše a odměnou jim bylo vítezství 25:23.  
Třetí set jsme se střídali o vedení a od stavu 15 bodu jsme opět pohořeli na příjmu a soupeř nás zdolal 25:15.  
Čtvrtý set jsme moc chtěli vyhrát, ale soupeř byl již rozjetý. Přesto jsme opět bojovali o každý míč.
Na síti jsme měli opory Tinu Pavlačkovou a Markétu Suchomelovou, které podaly v zápase velký výkon. Ostatní hráčky překvapily také dobrým výkonem. Náhru dobře tvořila Adéla Orálková, na středu se snažila Marie Śmigová a Michaela Jastřembská, druhá smečařka Barbora Vojtášková odehrála, až na pár chybiček, dobrý zápas. V poli, kromě všech hráček, až opravdu na drobné chyby, zahrála velmi dobře blokařka Marie Śmigová – předvedla na příjmu, v poli a na servisu velmi dobrý výkon. Na středu při útoku to bylo již o stupínek horší, ale jen proto, že příhra nebyla na 100% pro útok středem a nemohla předvést vše co umí. Přesto, že děvčata podala opravdu velmi dobrý výkon, a zdůrazňuji, kolektivní výkon, jsme čtvrtý set prohráli 18:25 a tím pádem celý zápas 1:3.
Holky si zaslouží za toto utkání, které bylo ve vyšší soutěži, než v jaké hrají, absolutní pochvalu! Takto se hraje kolektivní sport.

Do druhého utkání jsme nastoupili v jiné sestavě. Na náhru přišla Viktorie Cahlíková a na smeč na místo Barbory Vojtáškové nastoupila Adéla Kašpárková.
Druhý zápas se hrál opět ve vysokém tempu a první set nám utekl opět díky koncovce a osobním chybám, které rozebereme na tréninku. V závěru setu se nám zranila Markéta Suchomelová, která doposud byla na síti, v poli a na servise vůdčí osobností teamu. Set jsme prohráli 19:25 a nebýt zranění klíčové hráčky a osobních chyb jedinců, set by nám neutekl.  Ale volejbal je i o chybách nejen o našem a soupeřově útoku. Druhý set byl zvláštní. Soupeř zlepšil příjem servisu, začal více útočit středem, kde má opravdu velmi dobrou hráčku a naše blokařka ji nebyl schopna zablokovat. Soupeři se začalo hodně dařit na všech postech a body jim přibývaly až do konečného stavu 25:9. Děvčata si nedala říci a přestala si plnit své úkoly při vykrývání, nedařil se útok ani příhra a když došlo na zálivky...ty předávaly přímo na ruce soupeřkám. Nestačilo vysoké nasazení některých hráček jako je Tina Pavlačková na síti, v poli a na příhře. Také výkon Marie Śmigové, která v poli vychytala velké množství míčů, nestačil na velmi dobrý výkon Uh. Hradiště a třetí set jsme prohráli ostudně 7:25.
Nebýt zranění Markéty Suchomelové a později i Tiny Pavlačkové, věřím, že bychom kladli soupeři alespoň pořádný odpor, ale tento zápas nebyl právě ten, kterým bychom se mohli chlubit.
Nicméně holky musím pochválit za celkem pět setů, které odehrály s vysokým nasazením a touze vyhrát. V průběhu těchto pěti setů, hrály kolektivně, obětavě a za tento výkon si zaslouží velkou pochvalu.

Autor: Jiří Záveský
Trenér: Jiří Záveský

 

Krajský přebor st. žaček - 2. kolo

TJ OSTRAVA "A"  skupina MS-ZKY-T2A     2. místo
termín: 4.11.2018  9:00 hodin
pořadatel: TJ Nový Jičín, ZŠ Komenského, 2 hřiště

V neděli proběhlo 2. kolo KP starších žaček. Skupina se hrála v Novén Jičíně za účasti 5 družstev.
1. utkání: Frýdek-Místek - Ostrava  2:0  (19,12)  soupeř nás zatlačil servisem do defenzivy a my jsme začali neskutečně chybovat,na příjmu a hlavně na podání.
2. utkání: Ostrava - Orlová  2:0  (14,16) celkem jasná záležitost, dostaly příležitost i další hráčky.
3. utkání: Ostrava – Bílovec 2:0  (18,11) opět jasná záležitost, vítězství v zápase i s hráčkami z lavičky.
4. utkání: Ostrava – Nový Jičín 2:1  (-19,17,10) v zápase o druhé místo ve skupině jsme se opět dopouštěli chyb z prvního utkání a prohráli 1 set. Ve druhém a třetím setu jsme se těchto chyb vyvarovali a zápas dotáhli do vítězného konce.

Autor: Pepa Choma
Trenér: Iveta Krátká


TJ OSTRAVA "B"  skupina MS-ZKY-T2B     4. místo
termín: 4.11.2018  9:00 hodin
pořadatel: TJ Sokol FM, 11.ZŠ, 2 hřiště
Neděle 4.11.2018 byla dnem dalšího turnaje KP starších žaček. Skupina B, ve které hraje naše družstvo "B" byla ve Frýdku- Místku na 11. ZŠ.
Tento turnaj se nám vůbec nevydařil a přesto, že družstvo dorazilo v plné sestavě nebylo v dobrém herním rozpoložení.
První utkání prohrálo s pozdějším vítězem skupiny Frenštátem p. R. 0:2, kdy v obou setech nám  po vyrovnané hře utekla koncovka.
Tento neúspěch hračky ovlivnil do dalšího utkání s domácím Sokolem F- M, který využil domácího prostředí a porazil nás 0:2, především přesným a tvrdým servisem.
Poslední utkání děvčata hrála s týmem Raškovic, ve kterém už hrály o poznání lépe ale přesto nezvládly rozhodující třetí set a prohrály 1:2.
Nám se v celém turnaji nedařil především servis s útok. Družstvo nakupilo i spoustu nevynucených chyb, které ve vypjatých koncovkách rozhodly utkání. Po těchto výsledcích družstvo "B" bude další turnaj hrát skupinu C a pokusi se o postup zpět.
Družstvo hrálo ve složení: nahrávka: Bára Mužíková, Majda Otípková, Helena Randýsková, Kája Viktorínová, na bloku; Naty Pánková, Nicola Zeisberger, Eva Papoušková a Adriana Přívarová. Smečařky : Evelína Belinová, Dany Carroll, Klára Cholevíková a Gabriela Zychová.

Autor: Vendula Comorková  -  Asistent trenéra
Trenér: Pepa Božík


TJ OSTRAVA "C"  skupina MS-ZKY-T2G    2. místo
termín: 4.11.2018  9:00 hodin
pořadatel: TJ Frenštát p. R., ZŠ Záhuní, 2 hřiště


Extraliga kadetek:  TJ Ostrava - Volejbal Přerov 0:3, 0:3
TJ Ostrava - Volejbal Přerov   0:3 (-17,-16,-8)
TJ Ostrava - Volejbal Přerov   0:3 (-20,-16,-19)
Autor:
Trenér: Kamil Boštík