Facebook icon
YouTube icon

Články

Pro bývalé spoluhráčky z TJ Ostrava teď Kamila Červenková vymýšlí cvičení (16.8.2017)

Chystá se na roli maminky a pro bývalé spoluhráčky z TJ Ostrava teď Kamila Červenková vymýšlí cvičení:

Baví mě to, ale plácání s holkami mi chybí.

Léto tráví tradičně, s volejbalovým balonem v hale. Přesto je to letos jiné. Kamila Červenková zastupuje trenéra Zdeňka Pommera, který vede českou reprezentaci žen, a na nový ročník extraligy připravuje své spoluhráčky z TJ Ostrava.

Na odchod reprezentantek jsme byli připraveni, říká manažer volejbalistek Miloš Matula (14.8.2017)

Dva důležité prvky zasáhly do přípravy extraligového volejbalového družstva žen TJ Ostrava. Hlavní kouč ostravského celku Zdeněk Pommer mladší se věnuje náročné práci u reprezentačního týmu České republiky. V něm působí i hráčky Toufarová a Kojdová, které ze severu Moravy zamířily na nové angažmá ve Francii. „Na nynější situaci jsme byli připraveni,“ říká manažer klubu Miloš Matula.

Jsou tu ptáci! Tady hrát nebudu, řekla si v Peru volejbalistka Nachmilnerová (6.8.2017

Hlavně aby v hale nebyli žádní ptáci. To si teď před každým utkáním přeje blokařka volejbalové reprezentace Iva Nachmilnerová. V českých halách se bát nemusí, ale... V Peru při zápasech světové Grand Prix ji pořádně vyděsili.

Iva Nachmilnerová trpí ornitofobií, chorobným strachem z ptáků. Ale že by s ní měla problémy při volejbale, zatím nezažila. Až letos s reprezentací.

Toufarová a Kojdová se loučily s Ostravou. Smutně (31.7.2017)

Dvě sezony patřily v české extralize volejbalistek k oporám TJ Ostrava, ted budou hrát stejnou soutěž ve Francii. Jejich cesty se ale rozdělí.

„Dívaly jsme se, že budeme od sebe zhruba pět hodin autem," prozradila smečařka Petra Kojdová, která bude oblékat dres Nancy. „Takže to není na každodenní dojíždění na kafíčko," dodala univerzálka Marie Toufarová, posila nováčka ligy v Chameliére. „Ale domluvíme se a navštívíme," plánovala Kojdová.

Volejbalistky ČR na medaili nedosáhly (31.7.2017)

Bojovaly jako lvice, ale medaili ve Final Four World Grand Prix druhé divize na české volejbalistky nezbyla. I když na ostravské polubovce nechaly srdce a dopředu je bouřlivě hnali fanoušci, v nedělním zápase o třetí místo podlehly po velké bitvě Německu 1:3

V základní části druhé divize World Grand Prix byly čtvrté a na stejné pozici skončily české volejbalistky i v jeho Finál Four o víkendu v Ostravě.

Zdeněk Pommer: "Finál Four jsme si uhráli i výsledkově" (28.7.2017)

České volejbalistky v Ostravě posílí univerzálka Aneta Havlíčková a kouč ZDENĚK POMMER má radost:
Finál Four jsme si uhráli i výsledkově

Účast ve Finál Four 2. výkonnostní divize World Grand Prix tento víkend v Ostravě měly jako pořadatelky turnaje jistou předem, přesto si ji české volejbalistky vybojovaly i na palubovce. V základní části soutěže obsadily 4. místo, poslední postupové.

Valková & Žolnerčíková Czech beachvolleyball team (17.7.2017)

Beach volejbalistky Kateřina Valková a Diana Žolnerčíková slavily úspěch na písku, když minulý týden v Uherském Hradišti na Super Cup 2017 (nejvyšší turnaj u nás), prohrály až ve finále se slovenskou dvojicí Dubovcová, Štrbová 1:2, když tie-break skončil 21:23.
Video z utkání můžete zhlédnout ZDE

Včera se dostavil velký úspěch, když v korejském Daegu na FIVB World Tour 1-star (jeden z turnajů Světové Tour) získaly bronz, když porazily německý pár Arnholdtová-Welschová 2:0

Expedice Peru - Chiclayo očima reprezentantky Ivy Nachmilnerové (10.7.2017)

Naše cesta začala na letišti Václava Havla v Praze, odlet směr Chiclayo klapnul. V době startu prvního letadla jsme měly všichni tváře neunavené, veselé a milé. Společně s počtem přibývajících hodin, jak letových, tak i čekacích, kterých bylo mimochodem více než dost, se naše výrazy v obličejích značně změnily, krom potu přibylo i několik vrásek. První přestup v Madridu jsme trávily různě, někdo četl, někdo jedl, někdo prochodil všechny obchůdky, někdo dělal blbosti na eskalátorech. Trenéři chystali taktiky no a statistik Peťulka dělal videa.

FIVB navrhuje drastickou změnu! Čeští volejbalisté vypadnou ze Světové ligy (20.6.2017)

Pro příští rok může nastat drastická změna v soutěžích FIVB. Mezinárodní volejbalová federace oznámila návrhy na změny ve světových soutěžích, které by se měly dotknout české volejbalové reprezentace mužů i žen.

Obě soutěže World League mužů a World Grand Prix žen budou mít pouze jednu elitní 16 člennou divizi. Připomínáme, že v letošním ročníku startovalo až 28 týmů ve Světové lize mužů, ale model rozšíření World League nenaplnil očekávání a nyní se chce FIVB k elitním 16 týmům vrátit.

Volejbalistky zahájily přípravu na prestižní světovou Grand Prix (19.6.2017)

V divizi I se představí ještě týmy: Turecka, Srbska, Belgie, Brazílie, Nizozemí, Dominikánské republiky, Japonska a Thajska. Ve II. divizi, ve které startuje i letos náš reprezentační výběr se představí týmy: Německo, Jižní Korea, Bulharsko, Kazachstán, Chorvatsko, Polsko, Argentina, Kanada, Česká republika, Kolumbie, Peru a Portoriko. Turnajový systém soutěže v základní části se nemění a tak 3  prodloužené víkendy po sobě přinesou našemu týmu

Ostravanky čekají na soupeře v poháru (17.6.2017)

Při své premiéře v evropském Chllenge Cupu došly volejbalistky TJ Ostrava letos na jaře až do čtvrtfinále, kde je vyřadil ruský Krasnojarsk. Vyzývací pohár si svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera zahrají i v nové sezoně.

„Je to dobrá zkušenost i reprezentace města a holky si to za celou sezonu zaslouží. I když nám v ní nevyšla poslední dvě utkání a nedopadla medailově, celkově byla dobrá," připomenul manažer klubu Miloš Matula 4. místo v extralize.

Přijďte nás podpořit. Finál Four v Ostravě bude velká akce (5.6.2017)

České volejbalistky čeká baráž o MS 2018 v Japonsku. Rozehrají se na druhé straně zeměkoule v turnajích World Grand Prix a trenér Zdeněk Pommer řekl:

Přijďte nás podpořit. Finál Four v Ostravě bude velká akce

Nebyly favoritkami, ale postaraly se o velké překvapení. České volejbalistky v kvalifikační skupině B ve Varšavě o postup na mistrovství světa v Japonsku 2018 skončily druhé, což jim dává šanci zabojovat o šampionát ještě v baráži. Hrát se bude koncem srpna, ale dějiště turnaje a jména pěti soupeřek se Češky dozvědí až po skončení první fáze kvalifikace ve všech šesti skupinách. Z Varšavy postoupilo přímo na MS vítězné Srbsko, v baráži si start v Japonsku zajistí dva týmy.

Ostravské trio volejbalistek bojuje o MS a už se těší na návrat (4.6.2017)

Žádné volno, žádný odpočinek neměl trenér volejbalistek TJ Ostrava Zdeněk Pommer po sezoně. Hned po prohraném souboji s Brnem o třetí místo v extralize naskočil k reprezentaci. A s ním i ostravské hráčky Iva Nachmilnerová, Petra Kojdová a Marie Toufarová.

Národnímu týmu se podařil parádní počin. Přes domácí Polky se ve Varšavě probojoval do další fáze kvalifikace mistrovství světa.

Kouč volejbalistek Pommer: Senzací by byl postup na mistrovství světa (1.6.2017)

Dostat se před domácí Polky do další fáze kvalifikace mistrovství světa, to je parádní počin. Volejbalovým reprezentantkám se to ve Varšavě podařilo. „Je to pro nás velký a do značné míry i nečekaný úspěch,“ řekl reprezentační trenér Zdeněk Pommer.

„Ale skutečnou senzací by se stal v případě, že zvládneme baráž a postoupíme na mistrovství světa. S něčím takovým totiž nepočítali před startem kvalifikace ani ti největší optimisté.“

Předvedli jsme kolektivní sílu, postup na MS by byla senzace, říká kouč Pommer (1.6.2017)

Výborné výsledky s kvalitní předvedenou hrou a především postup do závěrečné baráže MS 2018 přivezly v pondělních brzkých ranních hodinách české volejbalistky z kvalifikačního turnaje v polské Varšavě. Svěřenkyně trenéra Zdeňka Pommera ml. zvládly mj. i klíčový duel s domácím reprezentačním výběrem, se kterým navíc předvedly nevídaný obrat, který by mohl posílit celý tým pro těžká utkání závěrečné kvalifikace o MS i na blížících se turnajích prestižní World Grand Prix. O varšavském turnaji jsme krátce po příjezdu do české metropole pohovořili s hlavním  koučem české ženské volejbalové reprezentace Zdeňkem Pommerem ml.

Nejlepšími volejbalisty sezony se stali Mlejnková a Štokr (13.5.2017)

Premiérově smečařka Michaela Mlejnková a již počtvrté univerzál Jan Štokr se stali nejlepšími českými volejbalisty uplynulé sezony. Ceny převzali při slavnostním vyhlášení v pražském divadle Semafor.

Mlejnková působí v německém Stuttgartu, s kterým získala v bundeslize stříbro. Výhrou v anketě ukončila panování dlouholetých opor reprezentace Anety Havlíčkové a Heleny Havelkové, které si rozdělily triumfy v uplynulých pěti letech.

Stránky