Facebook icon
YouTube icon

Články

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (14.-15.10.2017)

Extraliga Juniorek:  TJ Ostrava - VK Prostějov   0:3, 0:3
Po 14-ti denní herní pauze jsme odehrály 5. a 6. kolo extraligy juniorek. Do prvního zápasu jsme vstoupily špatnou nohou, vytvořily jsme nespočet chyb, jak na příjmu, servisu, tak i na saku, kde jsme ani přes jednoblok nedokázaly balón složit na zem. Nefungovala nám obrana na síti a soupeřky si s námi dělaly takřka co chtěly.

Extraliga žen - 1. kolo: Volejbal Přerov - TJ Ostrava (14.10.2017)

Start do nového soutěžního ročníku byl ze strany domácího celku hodně nervózní.
Trápil se na přihrávce a Ostrava se třemi reprezentantkami využívala každé zaváhání. Škoda, že Přerovanky nezužitkovaly nadějné vedení 8:3 ve druhém dějství a řadou vlastních chyb se o ně připravily.  Soupeřky už jim nedovolily jít do vedení, a nezbrzdilo je ani zranění Diatkové v polovině třetí sady.

Ostrava myslí na střed tabulky (12.10.2017)

Program budou mít zase „našlapaný", kromě české soutěže čeká volejbalistky TJ Ostrava evropský Challenge Cup, v němž jako nováček došly na jaře až do čtvrtfinále. „Účast v poháru si holky vybojovaly čtvrtým místem v extralize," řekl manažer klubu Miloš Matula. Na svého soupeře si však Ostrava ještě musí počkat, bude jím vítěz duelu Osijek (Chorv.) - Sehwechat (Rak.). Už v sobotu ale bude bojovat v Přerově o body v extralize.

Zdeněk Pommer: Pro všechny to byla obrovská škola

Tak nabitý program české volejbalistky předtím nikdy nezažily. První sraz měly na začátku května a kromě týdne volna v červenci se rozešly až koncem září po evropském šampionátu v Baku, kde skončily dvanácté.

„Včetně přípravy jsme celkem sehráli osmatřicet zápasů, což je víc než za rok v extralize. A také osmnáctkrát letěli, bylo to náročné,“ připomenul trenér reprezentace Zdeněk Pommer, že tým absolvoval kvalifikační turnaj ve Varšavě o postup na MS 2018 (2. místo), pak turnaje World Grand Prix v Peru, Portoriku, Kanadě (4.) a jeho Final Four v Ostravě (4.) i baráž v Nizozemsku o světový šampionát (nepostupové 4. místo).

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (7.10 - 8.10.2017)

2. liga Žen
TJ Sokol Brno-Juliánov - TJ Ostrava 0:3, 1:3

Ostrava vede tabulku po výhře v Brně.

Holky Ostravského kádru přijely na „mač“ do Brna a vyprovodily domácí hráčky z palubovky dvěma vítězstvími.
Do prvního setu nastoupily Ostravanky ve složení – Šípová I., Gráczová, Sedláčková, Bradová, Jennelová, Křenková a na liberu Šípová V..

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (30.9 - 1.10.2017)

2. liga Žen
TJ Ostrava - ŠSK Bílovec 3:0, 3:0
Holky druhé ligy opět otevřely sezónu o dva týdny dříve než extraligové hráčky. Souboj proti kádru Bílovce dopadl v obou případech s vítězným koncem pro ostravské volejbalistky.
Do prvního setu nastoupila základní sestava ve složení - Křenková, Šípová I., Gráczová, Sedláčková, Jennelová, Adamčíková na liberu Šípová V.. V průběhu hry se na hřiště dostaly všechny holky z Ostravského týmu (Kubešová, Žváčková, Bradová, Boháčová, a Zelová).

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (23.-24.9.2017)

1. liga Juniorek: TJ Ostrava "B" - VK Valašské Meziříčí     

První utkání : TJ Ostrava – VK Valašské Meziříčí 1:3 (14:25, 25:23, 17:25, 12:25)
Po dlouhé a náročné letní přípravě jsme se konečně dočkali prvního mistrovského utkání.
Po slibných výsledcích v posledních dvou přípravných turnajích, kdy jsme obsadili první a druhé místo, jsme byli plni očekávání, jak nám to půjde v soutěži.
Bohužel nám onemocněly 2 hráčky základní sestavy, a hlavně naše nejúdernější síla Tereza Uherková. Když k tomu připočteme dlouhodobé zranění nahrávačky, potom už naše vyhlídky nebyly tak optimistické.

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava (16.-17.9.2017)

Extraliga Kadetek:  TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk   0:3, 0:3
Dne 17.9. jsme se na domácí půdě utkaly s týmem Štenberku. Všechny jsme přijely v dobré náladě a se snahou nechat na hřišti kus sebe. Společně s námi dorazila i řada fanoušků, kteří dělali pravou volejbalovou kulisu.
Do prvního zápasu jsme vešly pravou nohou a s velkým odhodláním. Bohužel po prvních pár špatných příjmech, jsme se opět dostaly do starých kolejí a odhodlanost vyměnil strach z dalšího zkaženého balónu. Nebyly jsme schopné přijmout balón a zároveň zaútočit podáním.

Belgičankám na ME chceme vrátit porážku z Holandska a poprat se o postup, říká Zdeněk Pommer ml. (17.9.2017)

Začátek ME žen, které se koná 22.9.-1.10 v Gruzii a v Azerbajdžánu, se pomalu blíží. Naše reprezentace odehraje své zápasy ve skupině D v azerbajdžánském městě Ganja, kde se postupně se utká s týmy Srbska, Belgie a Holandska. Jaká byla poslední příprava a s čím naše ženy odjíždějí na ME jsme se zeptali hlavního trenéra Zdeňka Pommera ml.

Helena Kojdová - "Dres s dvanáctkou mi ségra zase nechala" (8.9.2017)

Ostravu posílila bankovní specialistka na hypoteční úvěry. Smečařka Helena Kojdová střídá Petru a říká:
Dres s dvanáctkou mi ségra zase nechala.

S týmem Volley Dildingen se vloni na jaře radovala ze stříbra ve Švýcarském poháru a z bronzu v lize, pak kariéru české volejbalové reprezentantky Heleny Kojdové přerušilo zranění.

Pro bývalé spoluhráčky z TJ Ostrava teď Kamila Červenková vymýšlí cvičení (16.8.2017)

Chystá se na roli maminky a pro bývalé spoluhráčky z TJ Ostrava teď Kamila Červenková vymýšlí cvičení:

Baví mě to, ale plácání s holkami mi chybí.

Léto tráví tradičně, s volejbalovým balonem v hale. Přesto je to letos jiné. Kamila Červenková zastupuje trenéra Zdeňka Pommera, který vede českou reprezentaci žen, a na nový ročník extraligy připravuje své spoluhráčky z TJ Ostrava.

Na odchod reprezentantek jsme byli připraveni, říká manažer volejbalistek Miloš Matula (14.8.2017)

Dva důležité prvky zasáhly do přípravy extraligového volejbalového družstva žen TJ Ostrava. Hlavní kouč ostravského celku Zdeněk Pommer mladší se věnuje náročné práci u reprezentačního týmu České republiky. V něm působí i hráčky Toufarová a Kojdová, které ze severu Moravy zamířily na nové angažmá ve Francii. „Na nynější situaci jsme byli připraveni,“ říká manažer klubu Miloš Matula.

Jsou tu ptáci! Tady hrát nebudu, řekla si v Peru volejbalistka Nachmilnerová (6.8.2017

Hlavně aby v hale nebyli žádní ptáci. To si teď před každým utkáním přeje blokařka volejbalové reprezentace Iva Nachmilnerová. V českých halách se bát nemusí, ale... V Peru při zápasech světové Grand Prix ji pořádně vyděsili.

Iva Nachmilnerová trpí ornitofobií, chorobným strachem z ptáků. Ale že by s ní měla problémy při volejbale, zatím nezažila. Až letos s reprezentací.

Toufarová a Kojdová se loučily s Ostravou. Smutně (31.7.2017)

Dvě sezony patřily v české extralize volejbalistek k oporám TJ Ostrava, ted budou hrát stejnou soutěž ve Francii. Jejich cesty se ale rozdělí.

„Dívaly jsme se, že budeme od sebe zhruba pět hodin autem," prozradila smečařka Petra Kojdová, která bude oblékat dres Nancy. „Takže to není na každodenní dojíždění na kafíčko," dodala univerzálka Marie Toufarová, posila nováčka ligy v Chameliére. „Ale domluvíme se a navštívíme," plánovala Kojdová.

Stránky