Extraliga žen - 20. kolo: VK Královo Pole Brno - TJ Ostrava 1:3

Ve 20. kole extraligy přivítalo KP Brno na své palubovce tým Ostravy, který před 14 dny královopolské hráčky porazily bez ztráty setu. Ostrava tak na Vodovu přijela s jasným cílem – porážku Brnu vrátit – a to se jí povedlo. Královo Pole v zápase vybojovalo jediný set, a tak si na svoje konto připsaly svěřenkyně Zdeňka Pommera po výhře 3:1 plný počet bodů.

VK Královo Pole – TJ Ostrava 1:3 (20:25, 25:21, 16:25, 16:25)

Rozhodčí: Slezák J., Koutník P.
Počet diváků: 210

Domácí: Kuníková, Kormendyová, Matějková, Pavlíková, Hrušecká, Pelikánová, libero Šmardová. Střídaly: Chlupová, Prchalová, Jelínková, Křižanovská
Hosté: Mikelová, Hadáčková, Jakuškina, Kojdová, Jedličková, Skřivanová, libera Slavíková, Tobiášová. Střídaly: Jasečková, Kašparová, Chládková

Ohlasy po utkání:
Kateřina Pelikánová (kapitánka VK Královo Pole): „Dnešní zápas se nám bohužel nevydařil podle našich představ. Víme, na čem zapracovat a musíme zvednout hlavy a jet dál.“
Erik Nezhoda (trenér VK Královo Pole): „Gratuluji Ostravě k výhře a děkuji všem fanouškům za fajn atmosféru. Zápas byl takový, jaký byl, řešíme hodně věcí současně, hlavně těch zdravotních. Nehrajeme v optimální formě a točí se nám sestava, což klidu nedodá. Věřím, že se s tím, ale popereme.”
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „Jsem ráda, že jsme Brnu vrátily porážku. Dodržely jsme to, co jsme si řekly na začátku. Když jsme přitvrdily na servisu, mohly jsme holky snáz bránit a snáz si to odztrátovat. Jsem ráda, že nám to vyšlo a máme tři body do tabulky.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Jsme rádi za tři body. Tak jako Brno přijelo k nám a chtělo nám vrátit porážku, chtěli jsme i my dnes KáPéčku vrátit to samé, a to se nám povedlo. Kromě jednoho setu, kdy nás Brno zatlačilo servisem, jsme měli celý zápas pod kontrolou.“

První set patřil v úvodu domácím (7:4), ostravský tým ale trpělivou hrou srovnal na 7:7 a postupně i otočil vedení na svou stranu (11:13). Erik Nezhoda sice zastavil hru time outem, Ostrava byla ale dál nepropustná na síti a po sérii vydařených bloků odskočila na 12:15. Další oddechový čas Brna přišel za stavu 12:17, KP však už chytit tempo Ostravy nedokázalo a v závěru sady jí k bodům pomohlo i svými zkaženými servisy. První set tak patřil hostujícím (20:25).
Ostrava nad Brnem vedla i na začátku další sady (2:5), KP ale útokem Denisy Pavlíkové srovnalo na 6:6. I když si pak hostující hráčky znovu vytvořily náskok a po esu Kláry Mikelové vedly 9:12, Královo Pole opět rozdíl smazalo (15:15). V koncovce pak Ostrava chybovala na podání a v útoku a domácí pustila do vedení 22:19. KP už si poté set pohlídalo (25:21).
Třetí sada se vyvíjela od začátku lépe pro Ostravu (1:4, 4:10). Za stavu 6:12 si sice Brno připsalo tři body v řadě a trenér Zdeněk Pommer zastavil hru (9:12), KP však na víc nestačilo. Po vydařeném bloku Petry Kojdové vedla Ostrava 11:18 a sadu vyhrála jednoznačně 16:25.
Čtvrté dějství bylo od začátku znovu v režii Ostravy, která se v něm ujala vedení 1:4 a Erik Nezhoda bral poprvé time out. Další přišel za stavu 3:9, ani ten ale nezbrzdil na podání hostujících Petru Kojdovou, která tam setrvala až do stavu 3:14. Ostrava tak mířila k zisku tří bodů – do koncovky vstupovala za stavu 10:20, a v setu nakonec zvítězila poměrem 16:25. Nejlepší hráčkou utkání byla vyhlášena ostravská blokařka Michaela Hadáčková.

Autor: Barbora Mertová, foto Ivo Stejskal