Extraliga žen - PLAY-OFF ČTVRTFINÁLE - 1.kolo: PVK Olymp Praha - TJ Ostrava 3:0

Do play-off vstupují sousedé z dlouhodobé části. Olymp, jako čtvrtý celek, hostí Ostravu, která skončila na pátém místě. Domácí mají ve vzájemných zápasech z této sezóny pozitivní bilanci – 3 vítězství oproti 1 porážce. Úvodní střetnutí vyřazovací části lépe zvládl domácí tým, který si připsal úvodní vítězství v sérii 3:0.

PVK Olymp Praha – TJ Ostrava 3:0 (25:14,25:19,25:13)

Rozhodčí:  Vachutka M., Hladišová M. – delegát Večeřa J.

Počet diváků: 150

Domácí: Kalhousová, Gajdová, Brancuská, Hodanová, Šimáňová, Šmídová – Dostálová.
Hosté: Jasečková, Jedličková, Skřivanová, Kojdová, Hadáčková, Kašparová – Slavíková. Střídali: Látalová, Bauerová, Jakuškina, Mikelová, Chládková

Veronika Dostálová (kapitánka PVK Olymp Praha): „Myslím, že jsme si lepší vstup do čtvrtfinále nemohli přát. Musím pochválit celý tým, kdy až na úvod druhého setu jsme byli nad Ostravou. Ve všech činnostech jsme Ostravu přehrály, a tak jsme utkání dovedly do vítězného konce. Dneska se můžeme radovat z vítězství, ale hned přepínáme hlavu na druhé utkání v sérii.“
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Play off je samostatná soutěž, která začala dnes.Vedeme 1:0 na utkání a víme s kým máme tu čest, kdy Ostrava dokáže být velmi silným soupeřem.Před play off a na poradě jsme si řekli, že máme výrazně lepší výchozí pozici než v loňském roce, kdy jsme vstupovali do vyřazovací části z páté pozice.Zápas to byl dobrý, ale vedeme zatím jen 1:0. A celá série se bude počítat až někdy bude mít 3 výhry.“
Hosté:
I přes pozvání se kapitánka a trenér hostů nedostavili na tiskovou konferenci.
Sandra Skřivanová (kapitánka TJ Ostrava): „.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „.“

Hned na úvod utkání je vidět plno dlouhých výměn. Mírné vedení si udržují domácí – 5:3. Kvalitní servis E. Hodanové dostává Olymp do vedení 7:30, kdy trenér Pommer poprvé brzdí utkání time outem. Až při vedení 9:3 se bodovým blokem Ostrava dostává na čtvrtý bod. Nápor Olympu nepovoluje, po úspěšném bloku odskakují domácí již do vedení 13:5. Na to reaguje Ostrava druhým oddechovým časem. Za nepříznivého stavu pro hosty 17:9 se pokouší trenér okysličit sestavu dvojstřídáním. Dvacátý bod domácích připisuje úspěšným útokem domácí univerzálka – 20:12. Za stavu 24:13 odvrací první setbol domácích Sandra Skřivanová, aby následující rozehru ukončila složeným útokem Karolína Gajdová, což značí vedení 1:0 na sety pro Olymp.
Ostravské hráčky lépe vstupují do druhé sady, kdy se dostávají do vedení 3:6. Standa Mitáč na to ihned reaguje time outem. Po dlouhé rozehře plné kvalitních obran připisují bod ostravské hráčky blokem, čímž odskakují do vedení 6:10. Tříbodová série Olympu nutí trenéra hostí k oddechu za stavu 10:11. V prostřední části setu se daří Olympu kvalitním servisem a obranou na síti překlopit stav na svojí stranu. Za vedení 16:13 sahá hostující trenér Pommer k oddechovému času. Olympské „bohyně“ vstupují do závěru setu za vedení 22:18, které snižuje úspěšným útokem středem sítě Elen Jedličková. Eso Olympu pomáhá k setbolu při vedení 24:19. Hned dalším esem zakončuje set Karolína Gajdová. Olymp jde do vedení 2:0.
Domácí v úvodu odskakují do vedení 4:0, na což reaguje trenér Pommer zastavením hry. Ostrava se nevzdává a dobrým servisem se přibližuje na 3:5. Do varu dostala halu dlouhá výměna za stavu 11:6, kterou po sérii skvostných zákroků v poli úspěšně zakončuje útokem Monika Brancuská. Ostravský trenér zkouší udělat s utkáním vše co se dá – střídání, oddechový čas. Dobře hrající domácí celek ale nebrzdí ani to, a odskakují do vedení 17:7. Úplný závěr třetího setu, a zároveň utkání, přineslo poklidné dohrání za jednoznačného vedení Olympu. První utkání v sérii zvládlo lépe domácí družstvo.

Autor: Michal Grivalský