Facebook icon
YouTube icon

Ženy A

Kam letos vyrazila v poháru Ostrava? Opět do Chorvatska (13.12.2017)

Chorvatsko je jim asi souzené. Při loňské premiéře v Challenge Cupu byla prvním soupeřem volejbalistek TJ Ostrava Poreč a letos zahájí stejný evropský pohár 13. prosince v této zemi znovu. Tentokrát se ale o postup utkají s ŽOK Osijek, který v 1. kole vyřadil rakouský Schwechat po výsledcích zápasů 2:3 a 3:2 výhrou 16:14 ve zlatém setu.

Extraliga žen - 10. kolo: TJ Ostrava - Volejbal Přerov 3:1

V prvním zápase odvet základní části UNIQA extraligy žen přivítala Ostrava tým z Přerova. Hosté před sezónou výrazně obměnili kádr a zpočátku jim souhra skřípala, nicméně poslední zápasy ukazují zlepšení. Domácí i přesto nastoupili v roli výrazného favorita, kterou splnili, ale vůbec to nebylo jednoduché.

TJ Ostrava - Volejbal Přerov 3:1 (25:18, 25:12,19:25, 25:15)

Český pohár žen - 3. kolo: TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1

Český pohár žen - 3. kolo

V 1. zápase čtvrtfinále Českého poháru vyhrála Ostrava ve Frýdku-Místku 3:1, v lize vyhrála stejným poměrem, takže favorit byl jasný. Ale vzpomeňme na loňský rok, kdy Ostravanky vyhrály ve Frýdku 3:0, ale stejným poměrem doma prohrály a o postupu domácích musel rozhodnout zlatý set. Tak velké drama letos Mikuláš divákům nenadělil.

TJ Ostrava  - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (21,-17,22, 20)

Iva Nachmilnerová: "Hrajeme týmově, a když se nedaří jedné, tak jí druhá pomůže." (5.12.2017)

Z nemocnice spěchá na volejbal a bere si kvůli němu i dovolenou. Lékařka a reprezentační blokařka Iva Nachmilnerová ví, proč je TJ Ostrava v tabulce třetí:

Hrajeme týmově, a když se nedaří jedné, tak jí druhá pomůže.

Svlékne bílý plášť a spěchá za spoluhráčkami do haly. Čtyři roky neuroložka Iva Nachmilnerová zvládá práci lékařky a vrcholový volejbal. Je oporou extraligové TJ Ostrava i české reprezentace, kvůli které si devětadvacetiletá blokařka v létě vzala v porubské fakultní nemocnici dovolenou a pak neplacené volno.

Extraliga žen - 9. kolo: TJ Ostrava - Dukla Liberec 3:1

Do Ostravy zavítalo družstvo z Liberce. Je to nováček letošní extraligy, ale velice ambiciózní, protože má velmi dobře poskládaný tým a hned od začátku okupuje přední místa extraligové tabulky. Ostravanky čeká boj o třetí příčku v tabulce a určitě zatím nejtěžší domácí utkání.

TJ Ostrava - VK Dukla Liberec 3:1 (25:22, 25:21, 24:26, 25:19)

Český pohár žen - 3. kolo: TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 1:3

Ve čtvrtfinále Českého poháru proti sobě nastoupili severomoravští soupeři. Před necelými čtrnácti dny vyhrála Ostrava ve Frýdku 3:1, takže nastupovala v roli favorita. Tato derby však mívají svou specifickou příchuť, což se v dnešním zápase potvrdilo a Ostravanky musely o výhru bojovat.

TJ Sokol Frýdek-Místek - TJ Ostrava 1:3 (-22,-21, 27,20)

Vše se dá zvládnout díky dobrým lidem, ví lékařka a volejbalistka Iva Nachmilnerová (26.11.2017)

Pokud navštívíte Fakultní nemocnici v Ostravě, může se vám stát, že potkáte reprezentantku Ivu Nachmilnerovou, lekařku-neuroložku, kterou při výšce 191 cm nepřehlédnete.

Je to stále aktivní volejbalová extraligová hráčka TJ Ostrava, která zvládá své lékařské povolání stejně dobře jako sportovní aktivity.

„Od sedmnácti jsem jezdila z domovské vesničky Zašová u Valašského Meziříčí do Nového Jičína hrát extraligu juniorek. Před tím jsem se věnovala atletice a především tenisu“, hovoří o svých začátcích MUDr. Iva Nachmilnerová.

Stránky