Krajský přebor žen: TJ Ostrava "C"
Kvalifikace o 2. ligu žen; skupina C; Pořadatel - SPORT KLUB VOLEJBAL Hošťálková

1. utkání
TJ Ostrava C – SKV Hošťálková 2:3 (25:23, 27:25, 23:25, 22:25, 12:15)
Hned na úvod kvalifikace jsme se střetli s domácím a pořadatelským družstvem z Hošťálkové. Podle předběžných předpokladů a rozložení sil bylo jasné, že to bude to nejdůležitější utkání o postup. Bohužel nám v sobotu chyběly některé klíčové hráčky, a tak nám jely vypomoci i některé naše juniorky.
Tentokrát jsme oproti jiným důležitým utkáním zachytili začátek utkání, a na úvod vedli 7:1.
Velmi brzy jsme ale náskok prohospodařili, a soupeřky pustili do vedení 14:12. Hra se nám vůbec nedařila a předváděli jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezóně. Byla znát nervozita z důležitosti utkání, nic se nám nedařilo, nedokázali jsme reagovat na hru soupeřek. Co jsme mohli, to jsme pokazili. Přesto se nám dobrým podáním podařilo znovu set otočit a dostat se do vedení 20:16. To jsme si udrželi až do stavu 23:19, a vypadalo to, že set už zvládneme. Obratem to ale najednou bylo 23:23. Naštěstí jsme koncovku zvládli lépe my.
I druhý set jsme výborně začali, ale nervozita na našich rukách byla znát pořád. Vedení 12:6 nás mělo uklidnit, bohužel se nestalo a soupeřky snížily na 14:15. Přesto jsme znovu odskočili na 21:17 a 23:20. Nastal však opět výpadek koncentrace a pustili jsme soupeřky k matchballu. Ten neproměnili, my naopak za stavu 26:25 ten druhý ano.
Třetí set se naprosto podobal prvním dvěma. Vedeme 13:9, je srovnáno na 14:14. Znovu vedeme, tentokrát 21:16. Už to vypadalo, že to zvládneme, ale bohužel přišla na nás tentokrát opravdová deka.  Šesti body po sobě soupeřky otáčí stav skóre, a koncovku tentokrát uhrávají pro sebe.
Od čtvrtého setu naše důvěra ve vítězství opadá. Tentokrát se do vedení dostávají soupeřky. Přesto to nevzdáváme, a otáčíme na 13:11. Vedeme ještě 19:17. Bohužel hlavní náš problém je v tom, že naše hra je špatná, nic se nám nedaří, nedokážeme ubránit ani na síti, ani v poli, neplníme taktické pokyny. Děláme spoustu zbytečných chyb. Ještě vedeme 22:21, ale závěr opět nezvládáme.
Úvod pátého setu je tragický. Prohráváme 3:10. Ještě ale není dohráno. Snižujeme na 10:11. Bohužel z naší strany to je již vše. Za 2 hodiny 25 minut prohráváme 2:3 na sety. Tolikrát jsme vedli a měli to dohrát, že je to opravdu velká škoda. Všem je jasné, že jsme i přes naši opravdu špatnou hru lepším týmem my, ale nezvládli jsme to především v našich hlavách. Je to první utkání, bohužel to nejdůležitější. Ještě ale budeme mít šanci na reparát.
Sestava: Polášková Tereza, Matýsková Kristýna, Panková Michaela, Pavlovová Anna, Gengelová Lenka, Jaglová Radka, libero Pavlicová Agáta - Uhlářová Klára, Bruncková Tereza, Augustinová Eliška, libero Planková Karolína
Termín : sobota 21.4.2018 v 10.00
Rozhodčí: Možnár M. ,Zimmermann T.
Místo : ZŠ Hošťálková

2. utkání
TJ Ostrava C – TJ Tatran Litovel 3:0 (25:9, 25:22, 25:17)
Litovel byla jasně papírově nejslabší družstvo kvalifikace a bylo jednoznačnou povinností s nimi vyhrát. Matematika jasně říkala, že je třeba vyhrát 3:0, aby nás ztráta setu nemusela nakonec mrzet. Přesto jsme si chtěli v utkání vyzkoušet některé varianty pro zítřejší zápas, a tak jsme hodně obměňovali sestavu.
Úvod nám vyšel na jedničku, a vedení 7:0 nás uklidnilo. Celou hru jsme naprosto ovládli, a nebylo co řešit.
Bohužel ve druhém setu jsme si vzpomněli na naši špatnou hru z prvního utkání, a aniž by soupeřky musely cokoliv udělat, tak s námi vedly. Kupili jsme chybu za chybou, místo abychom jim půjčili míč a trpělivě uhrávali bod za bodem. Za stavu 19:22 to už bylo opravdu kritické. Naštěstí jsme se ale zmátořili a set nakonec vyhráli.
Ve třetím setu jsme také nezačali nejlépe (0:4), ale brzy jsme šli do vedení 12:5 a zbytek utkání už byl jasnou záležitostí pro nás.
Nutno konstatovat, že první den nám vůbec nevyšel. Jen jsme mohli doufat, že v neděli to bude lepší.
Sestava: Uhlářová Klára, Matýsková Kristýna, Panková Michaela, Bruncková Tereza, Gengelová Lenka, Jaglová Radka, libero Planková Karolína - Polášková Tereza, Augustinová Eliška, Pavlovová Anna, libero Pavlicová Agáta
Termín : sobota 21.4.2018 v 15.00

3. utkání
TJ Ostrava C – VK Mor.Slavia Brno B 1:3 (19:25, 25:18, 27:29, 17:25)
V posledním sobotním utkání Brno porazilo domácí Hošťálkovou 3:0. Tím byly karty rozdány. Brno si zajistilo postup, a my k postupu potřebovali jakékoliv vítězství právě s Brnem.
Hru soupeřek jsme si tentokrát dobře nastudovali a přizpůsobili se dané situaci.
Bylo velmi složité vymyslet, jak výborně hrající tým, který nás i výrazně somaticky převyšoval, dostat do úzkých. Nebylo ani vůbec jednoduché vymyslet sestavu, která by na ně platila, a které bude schopna splnit taktiku, kterou jsme si naordinovali.
Nutno říct, že to se tentokrát podařilo. Hráčky je třeba pochválit, že do puntíku plnily, co jsme si řekli. Velmi brzy se oklepaly ze včerejšího nezdaru, a tentokrát hrály opravdu velmi dobře. Podařilo se nám eliminovat jejich největší útočné síly, dobře jsme blokovali, výborně bránili v poli.
V prvním setu jsme ještě moc nevěřili, že bychom s nimi mohli hrát vyrovnanou partii a případně i zvítězit. Úvod tomu odpovídal, brzy jsme prohrávali 2:5. Bojovalo se o každý bod, brzy jsme vyrovnali na 8:8. Přesto se soupeřkám podařilo nám utéct na 16:12. Hráli jsme dobře a nevzdávali se. Bohužel nám znovu utekly, tentokrát na 20:15. Ještě jsme korigovali na 19:21, na víc ale už nebylo.
Druhý set se stal obrovskou bitvou. Hráli jsme ještě o poznání lépe, a skóre bylo až do stavu 16:16 celou dobu naprosto vyrovnané. Poté přišla na servis Martina Holcmanová a dostal soupeřky pod tlak na přihrávce. Toho jsme dokonale využili a ujali se vedení 23:16. Set jsme již nepustili a srovnali na 1:1.
Posílení vírou ve zvrat v utkání i celé kvalifikaci jsme vstoupili do setu třetího. Vedli jsme 4:2, potom se nám ale nezadařilo, a prohrávali jsme 4:8. Přesto jsme velmi brzy dokázali otočit na 15:9. V této fázi utkání jsme předváděli to nejlepší, co umíme. Náskok jsme ještě navýšili na 21:13. Soupeřky ale zabraly na plné obrátky a postupně snižovaly náš náskok.
Přesto jsme si vypracovali 3 matchbally za stavu 24:21. Ještě jsme měli další dva, za stavu 25:24 a 26.25. Bylo jasné, že je to zlomový moment utkání. Bohužel nakonec zvítězila zkušenost na straně Brna. Prohráli jsme 27:29.
Tím naše víra ve vítězství utrpěla velkou ránu. Ještě jsme se drželi do stavu 4:4, ale poté už nás soupeřky začaly válcovat. Postupně navyšovaly náskok. Vyčerpali jsme všechny time-outy i střídání, vyzkoušeli, co šlo, ale zvrátit set jsme již nedokázali.
Vyhrálo lepší družstvo, ale z utkání jsme mohli odejít se vztyčenou hlavou. Nechali jsme tentokrát na hřišti duši i všechen náš volejbalový um. Kvalifikaci jsme si prohráli jindy. V sobotu s domácími.
Sestava: Augustinová Eliška, Matýsková Kristýna, Bruncková Tereza, Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Holcmanová Martina, libero Planková Karolína - Pavlovová Anna, Uhlářová Klára, Panková Michaela, Jaglová Radka, Stará Patricie
Termín : neděle 22.4.2018 v 10.00

Je otázka, co dál. Zůstaneme a pokusíme se opět za rok?

Autor: Radek Brzobohatý

1. kolo
21. 4. 2018, 10:00 Hošťálková - Ostrava C3:2 (-23,-25,23,22,12)
21. 4. 2018, 12:00 MS Brno B - Litovel3:0 (10,15,6)
2. kolo
21. 4. 2018, 15:00 Ostrava C - Litovel 3:0 (9,22,17)
21. 4. 2018, 17:00 Hošťálková - MS Brno B0:3 (-22,-20,-13)
3. kolo
22. 4. 2018, 10:00 MS Brno B - Ostrava C3:1 (19,-18,27,17)
22. 4. 2018, 12:00 Litovel - Hošťálková0:3 (-12,-12,-21)

Hala: Tělocvična ZŠ, Hošťálková
Adresa: Hošťálková 380

KP Ženy
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Kvalifikace o 2-Z
Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - Play - Off (MS-Z-A)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - 1. část soutěže - zákl.sk. A (MS-Z-A)