Kvalifikace : o 2.ligu 1. místo

Sobota, 23 Duben, 2022 - 10:00
KVALIFIKACE O POSTUP DO 2.LIGY ŽEN - SKUPINA "D"

1. místo v turnaji - bez stráty setu, a postup do 2.ligy žen

V letošní sezóně naše juniorky hrály krajský přebor žen. V průběhu soutěže byly doplňovány kadetkami, nebo hráčkami z 2.ligy žen. Krajský přebor vyhrály, a tak dostaly šanci si vybojovat účast ve 2.lize. Bohužel na termín kvalifikace připadl i termín posledního kola juniorek, a tak kvalifikaci odehrály především hráčky z druholigového týmu podpořené některými kadetkami a Elen Jedličkovou, která neodcestovala s juniorkami. Pořadatelství připadlo nakonec nám, takže jsme nemuseli opouštět domácí palubovku.
Kvalifikace se zúčastnily 4 týmy, vítěz měl jistý postup, druhý čekal na výsledky v ostatních skupinách.

V prvním utkání jsme přivítaly nejbližšího soupeře – Polanku nad Odrou. Ve 2.lize jsme s nimi odehráli 4 utkání, a všechny vítězně. I tak to mohl být velmi vyrovnaný souboj. Soupeřky ale nepřijely v nejlepší formě, a tak od úvodu to byla jednoznačná záležitost. První dva sety proběhly velmi hladce pro nás. Ve třetím jsme si na začátku vybrali slabší chvilku a poměrně výrazně jsme prohrávali 6:13. Rychle jsme ale srovnali na 14:14, a nakonec celkem s náskokem set vyhráli.

Ve druhém utkání na sebe narazil OP Prostějov a TJ Šumperk. Prostějovačky jasně potvrdily roli favorita a utkání zvládly rychle 3:0.

Do třetího utkání nastoupila poražená družstva z prvních duelů, a hrála o naději. Tentokrát z toho vyšla vítězně Polanka. Ztratila jeden set, ale udržela si šanci na postup. Šumperk již šanci ztratil.

Ve večerním čtvrtém utkání to byl souboj o první místo po prvním dnu, a tím pádem o vysokou šanci na postup. My jsme neponechali nic náhodě. Po vyrovnaném začátku utkání jsme postupně získávali navrch. První set byl jasnou záležitostí pro nás. Ve druhém setu ale soupeřky zabojovaly, a po vyrovnaném začátku setu nám utekly na 12:7. Brzy jsme ale srovnali hru i skóre. V koncovce se nám povedla série čtyř bodů, čímž jsme koncovku urvali pro sebe. To soupeřky nalomilo, a třetí set již byl jasný pro nás. Tímto vítězstvím jsme si prakticky zajistili postup a mohli jsme jít slavit.

V neděli dopoledne se odehrál souboj o druhé místo ve skupině a teoretickou šanci na postup. Mírným favoritem byl Prostějov. První set byl výrazně lepší, i když v závěru Polanka mohutně dotahovala. I ve druhém setu hru jasně ovládl. Polanka se ale nevzdala, a třetí set to byl naprosto vyrovnaný souboj. Prostějov musel i odvracet jeden setbol. Ten svůj proměnil až ten třetí a vítězství 3:0 mu pravděpodobně zajistilo postup ze druhého místa.

V nedělním poledním utkání to již bylo utkání, ve kterém o nic nešlo. My již měli postup jistý. Postupně jsme se v průběhu utkání všichni vystřídali a zdárně tak ukončili sezónu. Přesto jsme si ve druhém a třetím setu docela dobře zahráli. Soupeřky se snažily zanechat dobrý dojem, takže se na to ještě docela dalo i dívat.