TJ Ostrava "D" - TJ Hlučín        3:2 (-23,20,-22,11,12)
TJ Ostrava "D" - TJ Hlučín        3:0 (22,20,26)

Termín : sobota 1.10.2022 v 10.00 a 12.30
Soutěž : KP ženy
Rozhodčí: Friedel P.

První utkání : TJ Ostrava D – TJ Hlučín 3:2 (-23,20,-22,11,12)
Sestava : Adámková Michaela, Chlopčíková Adéla, Klásková Klára, Rozacká Tereza, Vomáčková Vendula, Záhorská Hana, libero Orálková Adéla – Jošková Monika, Plaskurová Rozálie
V sobotu v předehrávce prvního kola jsme rozehráli krajský přebor žen. Prvním soupeřem bylo družstvo Hlučína, které v minulé sezóně skončilo poslední, a tak jsme si věřili v obě vítězství. Soupeřky ale nehrály vůbec špatně, především byly schopny pochytat naše útoky, a trpělivě čekaly na naše chyby. Těch jsme se bohužel v některých částech hry dopouštěli poměrně hodně. Hlavně zkraje prvního setu jsme dávali soupeřkám bod za bodem.
I přes zlepšenou hru jsme koncovku neuhráli. Druhý set vyzněl celkem jasně pro nás, ale ve třetím jsme se vrátili k chybám z počátku utkání, a opět jej ztratili. Čtvrtý set jsme si naopak jasně pohlídali. Tie-break pro nás nezačal dobře, ale postupně jsme převzali otěže utkání do svých rukou a dovedli ho do vítězného konce.

Druhé utkání : TJ Ostrava D – TJ Hlučín 3:0 (22,20,26)
Sestava : Jošková Monika, Chlopčíková Adéla, Klásková Klára, Rozacká Tereza, Vomáčková Vendula, Záhorská Hana, libero Orálková Adéla –Plaskurová Rozálie, Adámková Michaela
I ve druhém utkání byl začátek velmi vyrovnaný. Většinou jsme prohrávali, ale ke konci jsme se dostali do vedení, které jsme udrželi až do konce setu. Ve druhém setu jsme si vypracovali náskok 16:2. Sice jsme potom zvolnili, ale celkem v poklidu jsme set dohráli. Ve třetím setu to ale byl zase boj. Skóre se přelévalo ze strany na stranu. V závěru jsme odvrátili setbol soupeřek, a utkání dotáhli do vítězného konce.

Pro náš mladý tým, se kterým chceme hrát tuto soutěž, asi nebude žádný soupeř snadný. Máme ale šanci získat zkušenosti a herní vyzrálost, které nám ještě hodně chybí. Další utkání hrajeme v neděli 16.10. s Kylešovicemi, a opět doma.

Autor: Radek Brzobohatý