TJ Sokol Frýdek - Místek : TJ Ostrava 3:1, 3:2

TJ Sokol Frýdek-Místek "B" - TJ Ostrava "C"     3:1 (-17,22,18,14)

Play - Off: Finále  2. utkání
TJ Sokol Frýdek-Místek "B" - TJ Ostrava "C"     3:2

Play - Off: Finále Krajského přeboru žen

První utkání : Frýdek-Místek B  - TJ Ostrava C 3:1 (17:25, 25:22, 25:18, 25:14)
Tak jak jsem již předesílal v minulé zprávě, na finále jsme odjížděli do Frýdku hrát proti vynikajícímu družstvu juniorek, které je ve své hlavní soutěži zatím naprosto suverénní.
Sokolky se proti nám ještě posílily o extraligovou Alču Štundovou. Nám naopak chyběli 2 smečařky (Jaglová, Matýsková) a 1 libero (Polakovičová). Na smeči proto nastoupila Verča Batková z juniorek, která těžkou úlohu zvládla výborně, a předvedla dobrý výkon.

Do utkání jsme šli s tím, že není co ztratit, tentokrát poprvé jsme nebyli v roli favoritů my.
Úvod utkání se nám podařilo zvládnout naprosto excelentně. Soupeřkám navíc nepomohlo to, že Štundová nastoupila na účku, kde nemohla naplno uplatnit svoji útočnou sílu, protože přihrávka soupeřek tentokrát nebyla v prvním setu velmi dobrá. Hned na úvod jsme si vypracovali výrazný náskok, který se nám podařilo držet až do závěru setu.
Do druhého setu soupeřky změnily sestavu, na účko přešla Sobotíková a Štundová nastoupila na smeč. To výrazně změnilo obraz hry. Přesto jsme po většinu setu vedli my, ale v závěru se štěstěna přiklonila na druhou stranu.
Od třetího setu už jsme na dnešní naše soupeřky nestačili. Vždy hned na začátku si vytvořily výrazný náskok, který se nám již nepodařilo otočit. Bohužel z prvního utkání jsme odešli bez bodu.
Sestava : Gengelová Lenka, Polášková Tereza, Panková Michaela, Holcmanová Martina, Batková Veronika, Stará Patricie, libero Pešová Karolína – Uhlářová Klára, Bruncková Tereza

Druhé utkání : Frýdek-Místek B  - TJ Ostrava C 3:2 (23:25, 25:20, 25:20, 19:25, 15:13)
Do druhého utkání jsme vstoupili s odhodláním zdramatizovat finálovou sérii, a pokusit se urvat vítězství.
Nastoupili jsme ve stejné sestavě. Soupeřky vyměnily nahrávačku, místo Grygarové nastoupila Hennerová. Hned od úvodu jsme byli lepším týmem. Celou dobu jsme si udržovali mírný náskok, a set dovedli do vítězného konce, i přesto, že se soupeřkám podařilo stav v závěru zkorigovat.
Od druhého setu nás ale soupeřky začaly opět postupně přehrávat. V polovině setu se nám sice ještě podařilo jít do vedení, ale závěr vyzněl lépe pro soupeřky.
Podle podobného scénáře se odvíjel i třetí set. Zprvu bylo skóre vyrovnané, ale postupně jsme ztráceli. I tento set jsme tedy prohráli.
Ani začátek čtvrtého setu nenaznačoval zvrat v utkání. Frýdek si opět postupně vypracovával náskok, a už to vypadalo, že dnes odejdeme úplně bez bodu. Tentokrát se nám ale dnes snad poprvé vyplatilo střídání, a děvčata, která přišla na hřiště, dokázala změnit rytmus hry. To soupeřky zaskočilo, a nám se podařilo vývoj skóre otočit. Závěr setu jsme si již nenechali vzít, a tak se šlo do tie-breaku.
V něm jsme si nachystali podobnou variantu, jako na set čtvrtý, vývoj byl ale naprosto jiný.
Podařilo se nám rychle vést 3:0, soupeřky ale srovnaly na 3:3. Potom se nám podařila pětibodová série na 8:3. Bohužel ještě větší série bodů se podařila soupeřkám, a tak jsme prohrávali 8:11, posléze 10:14. Ještě jsme utkání zdramatizovali a snížili na 13:14. Bohužel vyrovnat bylo už nad naše síly.

V sobotu 17.3. hrajeme odvetu u nás doma na jízdárně. Začínat se bude v 9.30.
Abychom mohli pomýšlet na vítězství v krajském přeboru, nezbývá nám, než zvítězit v obou utkáních, z toho v jednom přinejhorším 3:1, a pokud by to bylo v jednom 3:2, tak by nás čekal zlatý set, tj. tie-break do 15-ti bodů.
Situace pro nás velmi těžká, ale pevně věříme, že se o přeborníka kraje ještě popereme, a necháme na hřišti vše, co umíme.
Proto zveme všechny fanoušky, ať nás přijdou podpořit.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: Sokolovna Frýdek-Místek
Adresa: Novodvorská 667

Rozhodčí: Kubalová B.

Play - Off: Semifinále "KP Ženy"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - Play - Off (MS-Z-A)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - KP Ženy - 1. část soutěže - zákl.sk. A (MS-Z-A)