VK Beskydy Frýdlant nad Ostravicí - TJ Ostrava "C"    0:3 (-9,-9,-17)
VK Beskydy Frýdlant nad Ostravicí - TJ Ostrava "C"    0:3 (-16,-11,-15)

Trenér TJ Ostrava: Jiří Záveský
Trenér VKB Frýdlant: Zora Blablová a Jana Baborová

Hráčky, které se zúčastnily utkání: Bára Mužíková (náhra), Anna Šubertová (smeč), Karin Polášková (blok), Bára Šurgotová (univerzál), Tereza Radová (smeč), Anna Moravčíková (blok), Karolína Viktorínová a Karolína Stiborová (libera), Winona Žáková  smeč, blok ), Patricie Klajmonová ( univerzál ), Adéla Kuchařová (univerzál), Markéta Kubatá (náhra, univerzál), Karin Malinkovičová (smeč), Eva Papoušková (blok).

V sobotu 10.10 jsme vyjeli k utkání do Frýdlantu nad Ostravicí.  Poprvé co jsme byli kompletní a všech 14 hráček se zúčastnilo. Musím říci, že i na tréninky se začínáme scházet ve 14 děvčatech, což je moc fajn. Celek kadetek Frýdlantu nás čekal již v místní sokolovně. Hned jsem si vzpomněl na své volejbalové začátky v sokolovně ve Vratimově. Podobná tělocvična, velikostí trošku větší ale jinak duch sokola tam byl více než jen cítit z ovzduší. Trošku jsme měli obavu z podlahy, osvětlení atd…, ale nakonec to byl velmi příjemný prostor, kde se holky s radostí rozcvičily a po prvním hvizdu začalo utkání.
Naše děvčata se hned od začátku do soupeře „obuly“ a prakticky až do stavu 15:0 nám soupeř v ničem nestačil. Abych uvedl vše na pravou míru: Děvčata z Frýdlantu byla o rok až dva mladší a tento rozdíl byl vidět na hřišti. Nicméně naše holky si utkání s radostí vychutnaly a nebýt vlastních chyb, neskončil by první set 25:9, ale zřejmě s „0“.
V druhém a třetím setu jsem střídal průběžně všechna děvčata, a to vždy po celém setu tak, aby si každá zahrála. Druhý set skončil 25:9 a třetí 25:17.

Druhý zápas se hrál již za 45 minut od ukončení prvního utkání, a tak do prvního setu naskočily stejné hráčky jako v prvním zápase. Poté jsme zkoušeli různé signály, ale bylo jich poskrovnu. Čekal jsem, že si holky vyzkouší vše pořádně, ale ten náš příjem….musíme na něm ještě zapracovat. Všechna děvčata musím pochválit, že nesklouzly do lajdácké hry, a i když soupeř nebyl nejzdatnější, stále hrály na plné obrátky.
Druhý zápas skončil 3:0 (16,11,15).
Další utkání nás čeká 24.10. kdy doma přivítáme TJ Sokol Stará Bělá. Nevíme zatím zda bude utkání uskutečněno z důvodu opatření spojené s Covidem. Kdysi se říkalo: Cvičením posílíš imunitu, dnes to zřejmě již neplatí….

Trenér a autor: Jiří Záveský

Hala: Sokolovna
Adresa: Hlavní 401 Frýdlant nad Ostravicí - Frýdlant   73911

Rozhodčí: Bok J.