Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 24.11.- 25.11.2018

1.liga juniorek:  SK Slezan Orlová - TJ Ostrava "B" 0:3, 0:3
První utkání: 1-JKY  SK SLEZAN ORLOVÁ - TJ Ostrava "B" 0:3 (-18,-23,-23) 25.11.2018 (11/31)

ŠTĚSTÍ! CO JE ŠTĚSTÍ? JEN PÁR CHYB SOUPEŘOVÝCH...
Původně plánovaný zápas se soupeřem, který se měl uskutečnit v jejich domácím prostředí, se musel nakonec odehrát v naší domácí hale.
Zápas začal s velikým odhodláním riskovat, což se na začátku setu dařilo, soupeř šel na podání až za stavu 0:7, jenže v tomto okamžiku se projevila naše největší slabina – příjem podání.Soupeř otočil skóre až na stav 8:7. Naštěstí se za stavu 9:9 podařilo hru opět stabilizovat a zvyšovat body až na 9:18, potom se míče střídaly ze strany na stranu a vyrovnaným výkonem jsme set vyhráli 18:25.

Druhý set byl od začátku vyrovnanější. Soupeř se snažil s námi držet krok, postupně jsme zvyšovali náskok o jeden až tři body, od stavu 16:24 přišla opět nervozita na přihrávce.
Nevíme, odkud se bere, ale vždy nečekaně přichází a komplikuje nám koncovky.
Soupeř se dotáhl až na stav 23:24, naštěstí soupeř zkazil podání, a tak nám pomohl k vítězství 23:25.

Pár našich chyb v začátku třetího dějství komplikoval průběh až do stavu 8:10. Vytvořili jsme si bodový náskok na 11:16, Orlová ale nechtěla prohrát bez boje, a tak zvýšila odhodlání riskovat a set vyrovnala na 17:17.
Byli jsme rozhození, holky znervózněly, i když bojovaly s velkým nasazením. Zbytek setu byl hodně vyrovnaný, body se posouvaly po jednom míči.
Lepším koncentrací na přihrávce a útokem na sítí jsme nakonec vyhráli  23:25 a zápas ovládli 0:3.

Sestava: A. Ruszová, T.Sabelová, B. Pejznochová, J. Šmídlová, P. Pěnčíková, H. Boštíková, M. Śmigová, K. Žarnovická, A. Orálkova A. Pěnčíková, T. Pavláčková
Statistiky:
15-es, 14-zkažených podání, 61-celkový počet útoků, 30-složených míčů, 8-zkažených útoků, 72-dobrých přihrávek včetně příjmu podání, 36-zkažených přihrávek včetně příjmu podání, 9-bodových bloků, 3-špatných bloků

SK SLEZAN ORLOVÁ - TJ Ostrava "B"  0:3 (-14,-21,-21) 25.11.2018 (12/34)

OSTRAVO, OSTRAVO, SRDCE RUDÉ, ZPEČETĚNÝ OSUDE...
Do druhého zápasu jsme nastupovali s odhodláním pokračovat ve výkonu z toho předešlého. Věděli jsme, že to nebude lehké, od začátku byl stav velmi vyrovnaný, do toho se přidaly špatné přihrávky a zkažená podání.
Podařilo se nám odskočit na rozdíl čtyř bodů na 4:8. Ačkoli se soupeř snažil dotahovat, vždy jsme byli o jeden až dva míče před ním, jediným úkolem bylo plně se koncentrovat na přihrávku. Podařilo se nám soupeře tlačit servisem a znemožnit mu založení dobrého útoku.
Trpělivě jsem zvyšovali náskok přesnou hrou, zakončenou dobrým útokem. Od stavu 11:17 jsme soupeře nepustili k žádné větší akci a dohráli set do konce. Na druhou stranu: výsledek 14:25 je jednoznačný, ale… Výkon určitě mohl být ještě lepší.

Druhá část byla opět vyrovnaný. Ke konci jsme sice odskočili na rozdíl pěti bodů 17:22, ale opět jsme našimi chybami způsobili vyrovnanou a zbytečně stresující koncovku.
Soupeř posléze naštěstí zkazil několik míčů a „přispěl“ k triumfu 21:25.

V třetím dějství jsme se snažili udělat náskok a dostat se do herní pohody. Jenže ta přihrávka... Za stavu 2:6 došlo ke zvratu, v půlce setu soupeř převzal vedení a stále byl před námi.
Od stavu 13:13 se ale děvčata vzpamatovala a set otočila. Zvítězili jsme 21:25 a celkově znovu 0:3, což nás posunulo na páté místo v tabulce.

Vyjádření trenéra: Děvčata podávala v obou zápasech vyrovnaný výkon. Dařilo se nám podání, což ovlivnilo horší útočnou pozici soupeře. Byl jsem rád, že jsme mohli dát příležitost zahrát si všem hráčkám.
Pokud se nám podaří lépe zvládat koncovky a na tréninku se popereme s přihrávkou, půjde výkon celého družstva ještě více nahoru. Jako trenér bych měl být nicméně stále nespokojen, proto říkám: chválím holky za disciplinovaný přístup, přesto je třeba soustředit se na nedostatky.

Statistiky:

Autor, trenér: Kamil Boštík

Krajský přebor kadetek: VK Karviná - TJ Ostrava "B" 3:0, 3:1
Sobota 24.11.2018 v Karviné další 2 kola soutěže MS Kadetek, náš tým TJ OSTRAVA B proti VK Karviná. Souboj prvního proti druhému týmu tabulky.
Tým Ostravy nastoupil ve složení: nahrávka - Bára Mužíková, Majda Otipková a Helena Randýsková, na bloku Nicole Zeisberger, Natálie Panková a Eva Papoušková, na smeči Evelína Belinová, Daniela Carroll a na liberu Klára Cholevíková.
V prvním utkání jsme trochu zapsaly úvod a hladce prohráli první set především na příjmu a dál jsme se už herně vyrovnávali silnému soupeři. Nic méně přehráli nás 0:3.
Druhý zápas byl mnohem vyrovnanější a dramatický, kdy jsme skvěle začali a vyhrali prvni set. Nakonec nás soupeř přehrál 1:3.
I přes porážky se hra mnohem zlepšila a naznačila lepší možnosti výkonu týmu.

Autor, trenér: Pepa Božik

Krajský přebor juniorek: TJ Ostrava "C" - VK Polanka nad Odrou 3:0, 3:1