Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 31.1. - 2.2.2020

1.liga Juniorek
TJ Sokol Šlapanice u Brna- TJ Ostrava "B"      3:1 (14,19,-25,11)
TJ Sokol Šlapanice u Brna- TJ Ostrava "B"      3:1 (-12,21,16,22)

Termín : pátek 31.1.2020 v 12.00 a 14.30

V pátek a v sobotu nás čekaly celkem 4 utkání se Šlapanicemi. Využili jsme pátečních pololetních prázdnin, a utkání z 22.února si jeli předehrát. Bohužel naši sestavu oslabila marodka, a tak nás jelo nekompletních 10 hráček.

První utkání : TJ Sokol Šlapanice – TJ Ostrava B 3:1 (25:14, 25:19, 25:27, 25:11)
Začátek utkání byl celkem vyrovnaný až do stavu 8:7 pro nás. Vypadalo to, že bychom mohli držet se soupeřkami krok, ale pak na nás přišla krize, a především na přihrávce to bylo slabší, takže jsme se nemohli dostat k dobrému útoku, a jen se bránili. To nám bohužel moc nešlo, a i při úspěšné obraně následně nastala nějaká chyba z naší strany, takže skóre hrozivě narůstalo v náš neprospěch. Za stavu 10:21 bylo o prvním setu rozhodnuto.
Ve druhém setu si hned na úvod soupeřky vypracovaly tříbodový náskok, který se jim dařilo udržet. Sice se nám později podařilo snížit na 19:20, ale koncovka patřila jim. Přesto se na naší straně hra zlepšila, holky začaly bojovat, a dalo se na to již dívat.
Úvod třetího setu byl vyrovnaný, potom nám soupeřky utekly na 6:12. My jsme se ale nevzdali, a postupně jsme začali zlepšovat náš výkon, až se nám podařilo vyrovnat na 21:21. Šanci na alespoň jeden set jsme si již nenechali vzít, a koncovku zvládli.
Začátek čtvrtého setu ještě vypadal, že se možná dostaneme do tie-breaku, ale sérií deseti bodů z 7:8 na 7:18 byly naše naděje pohřbeny. Odešla nám přihrávka, a to rozhodlo.
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Pánková Natálie, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora - Gongalová Karolína, Lastovicová Nely

Druhé utkání : TJ Sokol Šlapanice – TJ Ostrava B 3:1 (12:25, 25:21, 25:16, 25:22)
Do druhého utkání jsme vstoupili daleko lépe než do toho prvního. Dařilo se nám skoro vše, a soupeřky jsme jasně přehrávali. Omezili jsme zbytečné chyby, hráli chytře, nekazili jsme podání, úspěšně jsme bránili. Byl to náš nejlepší set celého dne.
I úvod druhého setu byl celkem dobrý, bohužel v jeho polovině nám soupeřky utekly až na 14:10 a 15:11. Sice jsme ještě snížili na 20:21, ale na víc jsme se již nezmohli.
I ve třetím setu jsme stále dotahovali jejich náskok. Bojovali jsme, nevzdávali jsme se, ale nestačilo to.
A čtvrtý set měl podobný průběh. Soupeřky se nám rychle vzdálily, a postupně navyšovaly náskok až na 20:12. Ještě jsme se dokázali vrátit do hry a snížit na 22:24, ale na víc to už nebylo.
V celém utkání ale na naší straně nechyběla bojovnost. Prohráli jsme s lepším, ale po boji.
Uvidíme zítra.
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Gongalová Karolína, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora - Lastovicová Nely, Pánková Natálie

TJ Ostrava "B" - TJ Sokol Šlapanice u Brna     3:0 (21,18,13)
TJ Ostrava "B" - TJ
Sokol Šlapanice u Brna     3:2 (21,-25,20,-22,9)

Termín : sobota 1.2.2020 v 10.00 a 12.15

Ve druhém dni dvoudenního klání se Šlapanicemi jsme byli na domácí půdě posíleni o Anetu Bauerovou a Elen Jedličkovou ze žákyň, a také o Adélu Křístkovou. I proto jsme doufali, že dnes dokážeme soupeřky po včerejších prohrách porazit. Poslední naše vítězství je ze 7.prosince loňského roku. Od té doby jsme nevyhráli, ale ani nehráli na domácí palubovce.

První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 3:0 (25:21, 25:18, 25:13)
Hned od úvodu se na hřišti začala projevovat naše výšková převaha, navíc jsme byli daleko údernější. Postupně jsme si vypracovali mírný náskok, který se nám většinu prvního setu dařilo udržovat. Přesto na nás přišla chvilka, kdy jsme nepřihráli a udělali již tradičně zbytečné chyby, a tak nechali soupeřky vyrovnat na 21:21. Naštěstí sérií čtyř bodů jsme strhli vítězství v první sadě na naši stranu.
Druhý set byl již od samého počátku zcela v naší režii. Sice jsme nechali soupeřky snížit na 11:12, ale poté jsme opět druhý set ovládli.
Třetí set byl potom jednoznačnou záležitostí, a tak to bylo poměrně hladké vítězství.
Sestava : Orálková Adéla, Kašpárková Adéla, Křístková Adéla, Jedličková Elen, Bauerová Aneta, Pánková Natálie, libero Lastovicová Nely, Vajdová Klára - Blažejová Barbora, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, Gongalová Karolína

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Šlapanice 3:2 (25:21, 25:27, 25:20, 22:25, 15:9)
Do druhého utkání jsme udělali celkem 4 změny. Bohužel hned v úvodu se zranila Hanka Jetmarová, a tak jsme byli nuceni střídat. Celý první set se nám dařilo si držet mírný náskok dvou až tří bodů. To vydrželo až do konce, a tak první set jsme ukořistili my.
I první polovina druhého setu byla z naší strany celkem solidní, soupeřky ale v ten moment přepnuly na vyšší rychlost, a podařilo se jim srovnat. V koncovce potom byly šťastnější, a tak se začínalo znovu.
V úvodu třetího setu jsme vedli 7:0, abychom vzápětí prohrávali 7:10! Potom se hra vyrovnala. Ke konci setu se nám ale podařily dvě série bodů, což tento set rozhodlo.
Začátek čtvrtého setu to již za stavu 9:1 vypadalo na rychlý průběh, opak byl pravdou. Najednou jsme prohrávali 11:13 a 13:18. I přes vyrovnání na 22:22 se nakonec utkání prodlužovalo do setu pátého.
V něm jsme již nic neponechali náhodě, a výbornou hrou si vypracovali vedení až 9:2 a 14:6.
Tři mečboly jsme sice promarnili, ale o našem vítězství již bylo jasno.
Sestava : Orálková Adéla, Jedličková Elen, Bauerová Aneta, Jetmarová Hana, Kolmanová Kristýna, Kubacká Nicola, libero Vajdová Klára, Blažejová Barbora - Gongalová Karolína Kašpárková Adéla, Křístková Adéla, Pánková Natálie, Lastovicová Nely

V soutěži jsme si upevnili páté místo. Teď už nás čekají opravdu jen samí těžcí soupeři. V pátek jedeme do Prostějova, tak uvidíme, jak se nám bude dařit.

Extraliga Juniorek
Náš první víkendový turnaj jsme odehrály nedaleko Olomouce ve městě Šternberk.

Sobota 1.2.
První zápas jsme hrály ve 12 hodin proti Plzni. Na tento zápas nám jely pomoct i dvě hráčky z extraligy žen Klára Žarnovická a Karin Žolnerčíková a Eliška Výtisková z extraligy kadetek.
Do základní sestavy nastoupily:

Náhra: Eliška Výtisková
Blok: Ivana Poláchová, Anna Ruszová
Smeč: Anežka Faltínová, Klára Žarnovická
Účko: Karin Žolnerčíková
Libero: Karolína Planková

Plzeň jsme v tomto zápase porazily 3:0 (-16, -18, - 21). Neměly jsme problém s přihrávkou ani se skládáním balónů. Na hřišti byl pořádek a s přehledem jsme zápas dotáhly do vítězného konce.

Druhý zápas jsme se utkaly s hráčkami z Chodova. Hráčky z žen nás opustily, protože musely jet na svůj zápas proti šelmám z Brna.
Do základní sestavy nastoupily.

Náhra: Hana Boštíková
Smeč: Anežka Faltínová, Marie Makovcová
Účko: Alice Klímová

Zápas jsme prohrály v poměru 1:3.
První set jsme vyhrály (-22) v koncovce a do dalšího setu jsme nastoupily v dobrém naladění.   Druhý set se Chodov rozehrál. Do hlavního kůlu i na handu hrál velmi rychle a blokařky měly problém dojít na dvojblok. To se táhlo i další dva sety společně s tím, že jsme nebyly schopné složit balón a vyházely jsme mnoho podání do outu. Zápas jsme díky tomu prohrály. (-22, 20, 17, 21)

Neděle 2.2.
Náš třetí a poslední zápas jsme hrály proti domácímu Šternberku. . Opět s námi přijely Klára Žarnovická, Karin Žolnerčíková a Eliška Výtisková.

Smeč: Klára Žarnovická, Karin Žolnerčíková
Účko: Anežka Faltínová

První set jsme nezačaly vůbec dobře. Nedařil se nám příjem a když už se podařil, nepovedlo se nám složit. Podání jsme se snažily riskovat, ale hodně létalo do outu. Set jsme prohrály (-11).
Ve druhém setu už se nám začalo dařit o něco lépe. Začalo fungovat podání i příjem. Šternberk začal být trošku nervózní a dělal také chyby. Set jsme dotáhly do vítězného konce. (19)
Bylo to 1:1 a my jsme chtěly vítězství. Třetí set byl vyrovnaný do doby, kdy jsme opět nemohly příjmout balón. Dostaly jsme mnoho es a ani střídání nepomohlo. Set jsme opět prohrály (-11).
Čtvrtý set jsme na příjmu vyhořely úplně. Bylo to ještě horší, než předchozí sety. Nezbylo nám tedy nic jiného, než riskovat na servisu. Bloky také fungovaly docela dobře, takže jediné co se nedařilo byl příjem. Set a tím pádem i zápas jsme prohrály 1:3 (-16).

Jelikož jsme porazily Plzeň 3:0, tak zůstáváme ve druhé skupině a další turnaj budeme hrát 15.2.-16.2. u našeho souseda, ve Frýdku Místku.

Trenér: Ondra Šimák
Autor: Anna Ruszová