Facebook icon
YouTube icon

Rozhovory

Ohlédnutí za uplynulou sezonou s Terezou Slavíkovou (16.5.2024)

Do play off extraligy postoupily volejbalistky TJ Ostrava z pátého místa a střetly se s Olympem Praha. Série trvala nejkratší možný počet utkání. Ostrava na Olymp nestačila, když podlehla dvakrát 3:0 a jednou 3:1 na sety. Pro Ostravu tak sezona 2023/2024 skončila v prvním kole play-off. Klub letos nenavázal na loňský úspěch (medaile z Českého poháru) a zůstal v této sezoně bez cenného kovu. 

Po třech sezonách opouští Ostravu kapitánka Sandra Skřivanová (11.4.2024)

Jedenatřicetiletá univerzálka prošla Madetou České Budějovice, Sokolem Šternberk a Přerovem, odkud se přesunula do Ostravy. 182 centimetrů vysoká hráčka získala s Ostravou v sezoně 2022/2023 stříbro v Českém poháru žen. Teď se loučí s extraligovým volejbalem v Ostravě. „S volejbalem navěky určitě nekončím, v Budějovicích se hraje 1. liga žen“, nevylučuje Sany působení třeba v nižší soutěži. Spolu s manželem se vracejí během srpna domů na jih Čech, odkud oba pocházejí a kde by rádi založili rodinu. „Jsem ráda, že jsem měla tu odvahu a sedm let nazpátek se přestěhovala přes půlku republiky. Když se za tím ohlédnu, bylo to dobré rozhodnutí.“ 

Portrét hráčky – Fedora Jakuškina

Zatím dosud nepředstavenou hráčkou v dresu TJ Ostrava je nahrávačka Fedora Jakuškina. Druhá nejmladší členka současného týmu se po odchodu Elišky Výtiskové posunula do extraligového výběru Ostravy. Loni působila sice rovněž v Ostravě, ale nastupovala v mládežnických kategoriích. V letošní sezoně zatím zasáhla do všech extraligových utkání, která zatím Ostrava sehrála. Příští léto sto osmdesát čtyři centimetry vysoká hráčka oslaví osmnácté narozeniny. 

Přezdívka v týmu: Fedy

Portrét hráčky – Klára Mikelová (9.10.2023)

Již v průběhu loňské sezony přišla do Ostravy sto osmdesát tři centimetry vysoká smečařka Klára Mikelová, teď ji konečně máme možnost představit všem fanouškům ostravského volejbalu. Pětadvacetiletá smečařka přišla z celku KP Brno, resp. z USA, kde působila na univerzitách, a to od sezony 2017/18 až do sezony 2021/22 (Kentucky, New York). Má vystudovanou psychologii a sportovní management. „Chtěla jsem se vrátit do Česka a Pompe byl vlastně první trenér, který mě oslovil a měl zájem, tak jsem neváhala“, líčí Klára svůj příchod do Ostravy.

Po reprezentaci jsem už zase plná sil, říká ostravská blokařka Jedličková (7.10.2023)

Minulý rok poprvé okusila, jak se hraje za ženskou volejbalovou reprezentaci. Sedmnáctiletá blokařka Elen Jedličková s ní absolvovala týden přípravy. Letos už byla na mistrovství Evropy.

„Nečekala jsem to,“ usmála se volejbalistka TJ Ostrava. „Tento rok jsem byla v nároďáku pomalu čtyři měsíce, což byl velký skok.“

Nebýt nemoci byla byste v něm ještě déle – jela byste na kvalifikaci o olympijské hry.
To ano. Mrzí mě to, ale zdraví je přednější.

Portrét hráčky – Tereza Slavíková

TJ Ostrava musela po uplynulé sezoně řešit, koho obsadí na post libera po odchodu Skarlety Jančové (SVK). Novou tváří v ostravském týmu je pětadvacetiletá Tereza Slavíková. Jako libero původem z Prostějova nastupovala Tereza za Fénix Brno, VK Prostějov, Sokol Šternberk a UP Olomouc. V sezoně 2023/2024 bude nově hájit barvy TJ Ostrava. „Kolektiv je v Ostravě zatím super, holky mě přijaly dobře a myslím, že jsem i rychle zapadla. Cítím se v týmu zatím skvěle“, prozrazuje 169 cm vysoká Tereza na úvod své dojmy z nového prostředí.

Portrét hráčky – Petra Kojdová

Portrét hráčky – Petra Kojdová

První letošní posilu, kterou vám představíme je staronová hráčka TJ Ostrava a zkušená smečařka Petra Kojdová. Petra prošla ve své kariéře hned několika kluby, počínaje Frýdkem-Místkem, UP Olomouc, kde hrála se svou sestrou Helenou, dále hrála za Ostravu, s níž získala v sezoně 2015/2016 historické medaile pro tento klub v extralize (bronz) i v Českém poháru žen (stříbro), poté odešla na zahraniční angažmá do francouzského Nancy, hrála také v Maďarsku za UTE Budapešť a Liberec, odkud se vrátila blíže k domovu, tedy do Ostravy. Zkušenosti má také s českou reprezentací. V Ostravě by měla být útočnou oporou mužstva pro nadcházející sezonu.

Trenér Zdeněk Pommer o složení týmu TJ Ostrava (30.6.2023)

Volejbalistky TJ Ostrava zahájí přípravu na novou sezonu 2023/2024 v srpnu. Cílem přípravy, do které bude tradičně zapojeno velké množství mladých hráček, je podle trenéra Zdeňka Pommera nabrání fyzické kondice a sehrání co nejvíce tréninkových utkání. I proto se tým znovu během přípravy zúčastní řady turnajů v Česku, na Slovensku a v Polsku. „Na přelomu srpna a září nás také čeká několik sparingových zápasů a společných tréninků“, prozradil ostravský kouč.

Stránky