ŠSK Demlova Jihlava : TJ Ostrava 3:2, 2:3

ŠSK Demlova Jihlava - TJ Ostrava "B"      3:2 (16,-22,23,-21,7)
ŠSK Demlova Jihlava - TJ Ostrava "B"      2:3 (-21,16,14,-13,-10)

Termín : sobota 14.4.2018 v 11.00 a 14.15
Místo : ZŠ Demlova, Jihlava
Soutěž : 1-JKY-III (1.liga juniorek), finálová skupina

První utkání : ŠSK Demlova Jihlava - TJ Ostrava B 3:2 (25:16, 22:25, 25:23, 21:25, 15:7)
Po zhruba měsíční přestávce jsme odjeli na poslední 4 utkání do Jihlavy. Po dohodě s oběma družstvy z Jihlavy jsme odehráli všechna utkání během dvou dní, abychom nemuseli cestovat do Jihlavy dvakrát.
Situace v tabulce byla již víceméně jasná. Na uhájení třetího místa nám stačilo během víkendu získat 1 bod, na druhé místo jsme již poskočit nemohli. Takže všechna utkání probíhala v pohodové atmosféře, pro některé naše nejstarší hráčky to byly jejich poslední mistrovské utkání v mládežnických kategoriích.
Do prvního setu jsme vstoupili v tradičnější sestavě, ale úvod nám moc nevyšel. Jihlava se ujala vedení, které si udržela až do konce setu.
Se slovy „přece jsme tak daleko nejeli prohrát“ jsme začali druhý set. I v něm po většinu času vedla Jihlava. Závěr se však lépe vyvedl nám, a tak bylo srovnáno.
Třetí set opět vyrovnaný, tentokrát pro změnu v koncovce šťastnější soupeřky.
I čtvrtý set se odvíjel podle stejného scénáře, tentokrát v závěru setu jsme se utrhli my, a koncovku si pohlídali.
V pátém setu to byl propadák hned od začátku. Z 2:0 na 3:9, a to už se nedalo zvrátit. Potřebný bod jsme ale uhráli, a tak si pojistili třetí místo v tabulce.
Sestava: Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Ruszová Anna, Orálková Adéla, Klímová Alice, libero Planková Karolína – Sabelová Tereza, Cáhlíková Viktorie, Hepová Michaela

Druhé utkání : ŠSK Demlova Jihlava - TJ Ostrava B 2:3 (21:25, 25:16, 25:14, 13:25, 10:15)
Ve druhém utkání jsme vyměnili obě smečařky i nahrávačku. První set i tato obměněná sestava hrála velmi dobře a zaslouženě vyhrála.
Bohužel druhý a třetí set byly soupeřky již lepším týmem, a vždy nám postupně ve skóre odskočily, a jasně v obou setech dominovaly. Od čtvrtého setu jsme opět obměnili sestavu, což přineslo změnu ve vývoji hry, a čtvrtý set jsme byli jasně lepší zase my.
A tak se znovu šlo do pátého setu. V tom jsme tentokrát od začátku vedli my, a nepustili jsme soupeřky již k tomu, aby nás dotáhli. Celkem s přehledem jsme vyhráli 15:10.
Sestava: Kokešová Monika, Ruszová Anna, Klímová Alice, Sabelová Tereza, Cáhlíková Viktorie, Hepová Michaela, libero Planková Karolína –Batková Veronika, Uherková Tereza, Orálková Adéla

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: ZŠ Demlova
Adresa: Demlova 32, Jihlava

Rozhodčí: Kuliha M.

7. a 8. kolo "1.liga Juniorek"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže, skupina III - o 1. - 6. místo (E+F)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)