TJ Ostrava : TJ Nový Jičín 3:1, 3:0

Sobota, 12 Listopad, 2016 - 12:00

TJ Ostrava "B" - TJ Nový Jičín     3 : 1  (-19,26,19,17)
TJ Ostrava "B" - TJ Nový Jičín     3 : 0  (22,13,11)

V důležitém utkání se střetla mužstva které dělily od sebe v tabulce pouhé dva body. V domácím prostředí Jičín porazil Ostravu 3:1 a 3:0 a tak domácí hráčky měly hostům co oplácet.
A jak bývá u Ostravských juniorek zvykem, tak jim začátek utkání opět nevyšel. První oddechový čas si trenér Brzobohatý vzal za stavu 0:4, snížení se dostavilo (2:4), ale do prvního technického time šly za nepříznivého stavu 3:8. Domácí hráčky sice dokázaly snížit na 8:10, 14:15, ale prohře nedokázaly zabránit 19:25. Ostravanky měly velký problém s dobrým servisem hostů (za celý první set pokazil N. J. pouze jeden servis) a tím že musely nahánět míč po celé hale, tak se nemohly ani dostat k pořádnému útoku.
Domácí hráčky nastoupily do druhého setu s jednou změnou v sestavě. Vyrovnaný stav vydržel jen v úvodu setu (5:6), potom hosté odskočili na rozdíl 7 bodů (5:12) a situace byla vážná. Domácí provedli střídání na bloku (nastoupila Iva Poláchová), a mohla začít stíhací jízda domácích hráček, tak jak to už bývá v posledních zápasech zvykem. Podařilo se vyrovnat na 15:15, ale hosté si opět svůj náskok vzaly nazpět (15:18). Domácí začaly stahovat a jít do vedení 21:20, aby mohly za okamžik opět prohrávat 21:23. V závěru setu se štěstí přiklonilo na stranu domácích a ty vyhrály druhý set 28:16.
Třetí a čtvrtý set byl vždy až do poloviny vyrovnaný, pak si domácí hráčky udělaly náskok a ten udržely až do konce.

Sestavy:
Domácí:  Stará, Planková, Batková, Kokešová, Tichopádová, Gengelová, libero: Pavlicová, Střídaly: Augustínová, Makovcová, Poláchová
Hosté: Fridecká, Chalupová, Rubinová, Bohmová, Purmenská, Danihelová, Havlasková

Do druhého utkání Ostrava vyměnila nahrávačku a utkání začala s M. Makovcovou na účku. Jičín nastoupil ve stejné sestavě jako v prvním utkání.
První set byl vyrovnaný, koncovku lépe zvládly domácí hráčky a vyhrály 25:21.
Druhý a třetí set ovládly suverénně Ostravanky (25:13, 25:11) a za 62 minut vyhrály 3:0.

Sestavy:
Domácí:  Stará, Tichopádová, Batková, Kokešová, Makovcová, Gengelová, libero: Pavlicová, Střídaly: Poláchová, Pavlovová.

Důležitých 6 bodů zůstalo v Ostravě, a i 3. místo v průběžné tabulce jsme uhájili před Zlínem. V příštím kole (27.11.) zavítáme na palubovku SŠK Bílovce.

Zapsal: Hol

Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Rozhodčí: Steffek V.

13. a 14. kolo "1. liga Juniorek "

Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. liga juniorky - 1. část soutěže - skupina "F"