Facebook icon
YouTube icon

TJ Sokol Brno I : TJ Ostrava 1:3, 2:3

Termín: 
Neděle, 4 Březen, 2018 - 10:00

TJ Sokol Brno I - TJ Ostrava "B"      1:3 (-12,14,-23,-21)
TJ Sokol Brno I - TJ Ostrava "B"      2:3 (-12,-22,24,23,-13)

První utkání : TJ Sokol Brno I - TJ Ostrava B 1:3 (12:25, 25:14, 23:25, 21:25)
Po měsíční přestávce začala druhá část soutěže v 1.lize juniorek. V základní části jsme si třetím místem zajistili postup do finálové skupiny, kde nás mimo Brna čekají 2 družstva z Jihlavy. Do finálové skupiny se započítávají výsledky ze vzájemných utkání základní části.
Pro nás to bohužel znamená, že jsme si s sebou přinesli pouze 1 vítězství a 7 porážek. Celkem tedy pouze 4 body, což nás odsoudilo na zatím poslední místo v tabulce. Úroveň družstev v jednotlivých základních skupinách je však často velmi rozdílná, takže pokud budeme hrát dobře, a soupeřky nebudou tak dobré, tak bychom se mohli posouvat směrem vzhůru.
Pro první body jsme si tedy chtěli dojet do Brna. Situace v posledních týdnech ale nebyla moc dobrá, některé hráčky byly nemocné, některé léčily zranění, a tak jsme toho moc v poslední době neodtrénovali.

Po lehkém bloudění po Brně, ke kterému nás přesvědčila navigace, nás uvítala stará tělocvična na sokolu.
Do prvního setu jsme vstoupili velice dobře, a záhy si vypracovali dostatečný náskok, který jsme s přehledem udrželi až do konce setu.
Tak, jak jsme vyhráli první set, tak jsme zase prohráli ten druhý. Vůbec jsme nebyli schopni přihrát výborný servis soupeřek, a dostávali jsme jedno eso za druhým. Jak to na začátku vypadalo, že by to mohla být snadná záležitost, tak druhý set nás velmi rychle vyvedl z omylu.
V útočné fázi i obranně jsme soupeřky převyšovali, ale na podání a přihrávce byla kvalita zase na jejich straně. A tak to byl souboj jejich podání a naší přihrávky. Pokud jsme přihráli, tak jsme je přehrávali, pokud ne, tak body získávaly soupeřky. Jednoznačně nejlepší hráčkou na jejich straně byla kapitánka Kateřina Muchová. Chvílemi to byl souboj pouze s ní, a nutno přiznat, že často tento souboj vyhrávala ona.
Přesto jsme dokázali po většinu zbytku utkání vést my, a obě koncovky setů vyzněly pro nás.
Zvítězili jsme 3:1 za 1 hodinu a 42 minut.
Sestava : Planková Karolína, Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Vaňková Barbora, Cáhlíková Viktorie, libero Pavlicová Agáta – Sabelová Tereza, Brusová Zuzana

Druhé utkání : TJ Sokol Brno I - TJ Ostrava B 2:3 (12:25, 22:25, 26:24, 25:23, 13:15)
S odhodláním odvézt si 2 vítězství jsme vstoupili do druhého utkání.
Soupeřky vyměnily libero, my jsme nastoupily ve stejné sestavě.
Hned na úvod prvního setu jsme si získali náskok 5:0, postupně 9:2, 12:3, 17:5 a 21:6. Set byl zcela jasnou záležitostí pro nás.
I ve druhém setu jsme rychle vedli 4:0. Bohužel jsme náskok nenavýšili, naopak soupeřky otočily na 8:6 pro ně. Sice jsme srovnali, ale následně zase prohrávali 10:14. V závěru setu se ale Terce Sabelové podařila pětibodová šňůra na podání, a set jsme tímto otočili v náš prospěch.
Průběh třetího setu vypadal opět jako v tom prvním jednoznačně v náš prospěch. Náskok jsme navýšili až na 15:8. Bohužel jsme jej neudrželi, a nechali soupeřky jít znovu do vedení. V koncovce na podání opět zaúřadovala Terka Sabelová a dovedla nás k matchballu. Její poslední podání ale skončilo těsně v autu, a koncovku jsme absolutně nezvládli.
I ve čtvrtém setu jsme nejprve jasně vedli 8:2. Velmi záhy nás ale rozstřílela podáním kapitánka Brna, a otočila na 12:11 pro Brno. Set byl posléze velmi vyrovnaný. Prohrávali jsme 17:21, ale stihli jsme vyrovnat na 21:21. V koncovce ale opět byly šťastnější soupeřky, a tak se šlo do pátého setu.
Naše důvěra ve vítězství po zbytečně ztracených dvou setech byla na bodu mrazu. Za stavu 7:13 to bylo na ručník. Za stavu 8:13 přišla na servis Verča Batková. Neztratila hlavu, a podání podržela a nezkazila. Postupně jsme začali dotahovat. Jejich nejúdernější síla byla v zadu, a tak se nám dařilo míče ubránit a dostat na druhou stranu. Dokázali jsme naprosto zvrátit set, a nakonec vyhrát 15:13 za 2 hodiny a 3 minuty.
Paradoxně jsme bod ztratili ve druhém utkání, ve kterém jsme hráli lépe než v tom prvním.
Sestava : Planková Karolína, Batková Veronika, Uherková Tereza, Kokešová Monika, Vaňková Barbora, Cáhlíková Viktorie, libero Pavlicová Agáta – Sabelová Tereza, Brusová Zuzana

Odveta s Brnem nás čeká za týden, hrajeme na jízdárně v neděli až od 13.00. Před námi se hraje od 9.00 KP juniorek s Kylešovicemi. Pevně věříme, že předvedeme dobrý výkon, a obě utkání vyhrajeme.

Autor: Radek Brzobohatý

Hala: TJ Sokol Brno I   Kounicova 22                
Adresa: Brno, Kounicova 22

Rozhodčí: Herosch V.      
 
3. a 4. kolo "1.liga Juniorek"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže, skupina III - o 1. - 6. místo (E+F)
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže - skupina E (1-JKY-E)