TJ Tatran Štítina : TJ Ostrava 1:3, 0:3

Sobota, 12 Listopad, 2016 - 09:00

TJ Tatran Štítina - TJ Ostrava "C"      1 : 3  (23, -11, -25, -15)
TJ Tatran Štítina - TJ Ostrava "C"      0 : 3  (-15, -17, -23)

Ostravské hráčky zajížděly do Štítiny s vidinou hladkého vítězství. Domácí hráčky jsou na posledním místě  s nulou na svém bodovém kontě a bez jediného vyhraného setu.
Do utkání jsme vstoupili s anglickým klidem a pocitem: „Nám se nemůže nic stát a domácí přejedeme jako parní válec“, ale zmýlili jsme se. Sice domácí hráčky zaostávají v technice, ale vše nahrazují bojovnosti a také v tomto duchu probíhal první set, na jehož konci bylo po třiceti minutách hry  vítězství domácích děvčat v poměru 25:23. Však také tento vyhraný set hráčky s domácími fanoušky řádně oslavily, tak jako by vyhrály celé utkání.
Druhý set byl již z naší strany koncentrovaný, domácím jsme utekli na rozdíl 10 bodů a náskok jsme udrželi až do konce setu (25:11).
Třetí set byl opakem setu druhého. Domácí hráčky se opět překonávaly v poli a my jsme kazili co se dalo (i nedalo). Nakonec přišla koncovka a domácí tým se dostal do vedení 24:23 a nadšení v tělocvičně místní základní školy bylo plné očekávání v zisku prvních bodů do tabulky. Díky nechytatelné smeči Rejdy (Jaglová) jsme srovnali skóre na 24:24, a posléze po 37 minutách hry dotáhli set k vítězství 27:25.
Čtvrtý set již probíhal podle našich not a ukončili jsme ho vítězstvím 25:15 a celé utkání 3:1.

Druhé utkání bylo již plně v naší režií. Dva sety jsme vyhráli celkem rychle a jednoznačně 25:15 a 25:17. Třetí set vypadal pro nás až do poloviny v pohodě, ale nakonec jsme byli rádi, že jsme v něm zvítězili 25:23.

Sestavy:
Domácí: Baranová, Gallusová, Kociánová, Kupková, Langová, Langrová, Magerová, Šimečková, Šindelářová, Trebichalská, Žídková
Hosté: Bruncková, Ivánková, Jaglová, Leifertová, Polášková, Schrammová, Vernarská

Příští sobotu jedeme k lídrovi naší skupiny - do Oder. Odry ztratily doposud pouze jediný bod hned na začátku soutěže,  za výhru  3:2 nad našimi holkami.