Facebook icon
YouTube icon

2. část : 6. turnaj - skupina B 3.místo

Termín: 
Sobota, 23 Duben, 2022 - 09:00
EX-JKY-6B 2. část - 6. turnaj - skupina B

Ostravské juniorky na turnaji v Sokolově
Pořádný „výlet“ si udělal juniorský tým volejbalistek TJ Ostrava, který o víkendu 23. a 24. dubna vyrazil až do západních Čech, konkrétně do Sokolova na další turnaj v rámci juniorské extraligy.
Účast na finálovém turnaji si už svěřenkyně trenéra Ondřeje Šimáka zajistily dříve díky výsledkům z předchozích turnajů, přesto se však jednalo o důležitý turnaj, ve kterém si tým mohl před finále vyzkoušet různé herní varianty a dopilovat vše potřebné před bojem o medaile.
Do turnaje vstoupily volejbalistky TJ Ostrava úspěšně, když porazily České Budějovice 3:0 na sety (-21,-16,-13). Stejně jako v prvním, tak také ve druhém utkání byly lepší hráčky z Ostravy, které si poradily 3:0 se Střešovicemi (-15,-23,-13). Druhý den se střetly Ostravanky s domácím Chodovem. Domácí tým rozhodl o své výhře poměrem 3:0 (-26,-20,-23) na sety, a tak Ostrava poprvé v turnaji nebodovala. V posledním utkání turnaje nastoupila Ostrava proti Lanškrounu se kterým rovněž prohrála 3:0 (21,19,22).
S bilancí dvou výher a dvou proher se tým v turnaji umístil na třetím místě.
Jak hodnotil uplynulý víkend trenér Šimák? „Poslední turnaj nás zavedl do dalekého Sokolova, kde skupinu hostil BVC Chodov. Pro posílené družstvo některými hráčkami z žen, kterým skončila sezona, byla pro nás priorita vyzkoušet si různé souhry s nahrávačkou i za cenu chybovosti, jelikož výsledek tohoto turnaje již nemohl výrazně ovlivnit naše celkové postavení v tabulce. Bilance dvou výher a dvou porážek nám dala zpětnou vazbu o tom, na co bychom se měli ještě do finálového turnaje zaměřit.“
Finálový turnaj se uskuteční od čtvrtka 5.května do neděle 8. května 2022 v Liberci a zúčastní se jej šest nejlepších týmů. Ostravu čeká ve skupině finálového turnaje celek PVK Olymp Praha a KP Brno.

Turnaje se zúčastnily: Fabikovičová A., Planková K., Jasečková N., Gavlasová Ad., Chládková A., Fukalová V., Bidláková T., Šmídlová J., Kuldanová L., Tobiášová N.
Realizační tým: Ondřej Šimák (trenér), Michal Barnet (asistent), Ladislav Pink (asistent)

Autor: Radek Karnufek

Pořadatel: BVC Chodov
Termín: 23.4.-24.4.2022

Adresa: Městská sportovní hala Chodov   Tyršova 1201

"Extraliga Juniorek" - výsledky a tabulky
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 6. turnaj - skupina B
Celková tabulka