Facebook icon
YouTube icon

EX-JKY: 5. turnaj : skupina B 2. místo

Termín: 
Sobota, 26 Únor, 2022 - 10:00
EX-JKY-6B 2. část - 5. turnaj - skupina B 

2. místo ve skupině "B"

 

Po nevydařeném turnaji v Jablonci nad Nisou v polovině února se musely rozloučit juniorské volejbalistky z TJ Ostrava s první výkonnostní skupinou v rámci extraligových turnajů. Proto se o víkendu 27. a 28. února vydaly svěřenkyně trenéra Ondřeje Šimáka do Mikulova. Pořadatelem v pořadí již šestého turnaje bylo Brno, utkání se ale odehrála v Mikulově. Kromě hostitelského celku Brna se turnaje zúčastnily tyto celky: TJ Ostrava, Lanškroun, VK Prostějov a Volejbal Přerov.

Ostravská děvčata do turnaje vstoupila úspěšně, když v sobotu po poledni porazila celek Prostějova 3:1 na sety. Odpoledne odehrály juniorky své druhé utkání na turnaji, v němž podlehly v pětisetové bitvě domácímu Brnu 3:2 na sety. V neděli si volejbalistky z Ostravy znovu zahrály pětisetové utkání, tentokrát s celkem Přerova. I v této bitvě se nakonec z vítězství v utkání radoval soupeř Ostravy, nicméně svěřenkyně trenéra Ondřeje Šimáka zapsaly další bod do tabulky. V posledním utkání turnaje si Ostrava poradila s Lanškrounem 3:1 a zapsala tak druhé vítězství v turnaji.

Oproti předchozímu turnaji, v němž se bodovat nepodařilo, tentokrát dokázaly juniorky TJ Ostrava bodovat v každém ze čtyř odehraných utkání. S celkovým počtem osmi bodů se juniorky umístily na druhém místě za domácím Brnem.

Do první skupiny se sice nevrátí, nemusí je to mrzet. Již po minulém turnaji zmiňoval Šimák, že mají juniorky TJ Ostrava zajištěnou účast ve finálovém turnaji díky výsledkům z předchozích turnajů.

Turnaj hodnotil trenér Ondřej Šimák. „Pro nás opět velmi náročný turnaj. Sobotní program jsme odehráli v osmi lidech, nedělní již pouze v sedmi bez možnosti střídání. Možná i díky tomu předvedly hráčky velmi bojovný výkon, mnohé s velkým sebezapřením kvůli zdravotnímu stavu. Tři utkání hodnotím pozitivně, bohužel zápas proti Přerovu nás nezastihl v dobrém rozpoložení, zejména psychickém. Důkazem je nadstandartní počet chyb v každém setu.“

Jaký je další program? „Poslední turnaj absolvujeme o víkendu 30.4.-1.5. no a poté velké finále šesti nejlepších týmů.“

Autor: Radek Karnufek

Pořadatel: Královo Pole Brno
Termín: 26.2.-27.2.2022

Adresa: Na Hradbách 1474 Mikulov

"Extraliga Juniorek" - výsledky a tabulky
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 5. turnaj - skupina B
Celková tabulka