Republikové finále - 2. kolo : 15. místo

Sobota, 5 Květen, 2018 - 12:15

Republikové finále mladších žákyň - 2. kolo - skupina B

TJ OSTRAVA "A"   15. místo

Republikové finále mladších žákyň - 2. kolo - Liberec - skupina B

V termínu od 4.-6.5.2018 proběhlo v Liberci Mistrovství ČR mladších žaček. Probojovalo se zde celkem 16 družstev z jednotlivých kvalifikací, na které bylo přihlášeno 64 družstev z celé republiky.

Naše družstvo bylo ve složení : Zedníková Beata, Kuchařová Adéla, Linková Kateřina, Jedličková Elen, Gongalová Karolína, Šubertová Anna, Gavlasová Adéla, Gavlasová Anna, Smutná Veronika, Moravčíková Anna, Stiborová Karolína, Poláková Zuzana, Krkošková Lucie.
V Liberecké sportovní hale se hrálo na třech kurtech. Pro náš mladý kolektiv to byla velká zkušenost, která byla k nezaplacení. V hale byla atmosféra srovnatelná s extraligovými zápasy žen. Naše hráčky se ještě nikdy s takovou atmosférou při svých zápasech nesetkaly a byly z toho hodně nervózní.
Nepodařilo se jim v prvním zápase s Plzní dotáhnout oba sety v koncovkách do úspěšného konce,i když vedly v daných setech. Vždy se nechaly rozladit přítomnou atmosférou.
Za to zápas s Brnem byl jednoznačný pro soupeře, nezvládly jsme totiž jejich podání.
V sobotním utkání s Hlincovkou se děvčatům vůbec nedařilo, nedávala podání a odešly psychicky nahrávačky.
Další zápas (Havlíčkův Brod B) byl v prvním setu opět hodně vyrovnaný, ale ke konci setu děvčata začala hrát hodně opatrně (místo útoku dávala míč zadarmo soupeři – bála se riskovat). Prohrály jsme 21: 25. Druhý set byl doménou soupeře.
Proti Jirkovu jsme jasně vyhrály první set, druhý set děvčata podcenila a prohrála. Třetí set byl velmi vyrovnaný, ale opět nám nevyšla koncovka. Hráčky hrály velice pěkně a s nasazením.
Poslední zápas s Prostějovem děvčatům v prvním setu vyšel tak říkajíc taktak. Poprvé se jim podařilo vyhrát koncovku –  obrovská radost. Druhý set již byl plně v naší režii.