Český pohár: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 2 : 3

V 1. zápase semifinále Českého poháru žen se utkalo druhé a třetí družstvo extraligové tabulky a tak se čekal vyrovnaný a dramatický boj. Navíc oba týmy čekají v nejbližší době 4 vzájemná zápasy. Hned v sobotu 4. 2. pojede Ostrava do Olomouce k extraligovému zápasu, odveta Českého poháru se tamtéž koná 11. 2. a 18. 2. spolu sehrají 1. kolo nástavby (kdo bude hostitel, se dozvíme po 4. 2.). Utkání fanoušky nezklamalo, dramatičnost však předčila úroveň. Nepomohlo ani domácí prostředí a po pětisetové bitvě se z vítězství radoval VK UP Olomouc.

TJ OSTRAVA - VK UP OLOMOUC 2:3 (25:19, 15:25, 17:25, 25:7, 12:15)

Rozhodčí: Bohačík R./Kavala T., Steffek V./Capáková K.
Počet diváků: 115

Domácí: Součková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Faltínová, Kvapilová, Valková, Čuboňová, Diatková.
Hosté: Čutuk, Dudová, Dedíková, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, libero: Sain. Střídaly: Košická, Strušková, Kubínová, Mifková.

Hosté dali hned v úvodu 1. setu najevo, že by si rádi odvezli do Olomouce vítězství (3:5). Ostravské hráčky však jejich nástup včas zastavily (6:5) a do prvního technického time vstupovaly jako vedoucí tým (8:7). Pak se oba soupeři střídali ve vedení a nepřipustili více než 2 bodový rozdíl (11:9, 14:15, 16:15). Teprve od stavu 19:18 si začaly hráčky TJ Ostrava vypracovávat náskok, na který nestačily Olomoučanky zareagovat.
Ve druhém setu hosté hned od počátku sbírali bod za bodem a domácí stále jen dotahovali (2:5, 3:8, 3:10). Sice se jim podařilo snížit na rozdíl 3 bodů (7:10), ale to bylo vše, co jim hráčky VK UP Olomouc povolily (8:12, 11:18). Ke zlepšení hry svěřenek trenéra Pommera nepomohl ani time out za stavu 12:21.
Třetí set probíhal ve stejném duchu jako druhý (4:8, 10:16, 11:18, 12:21). V závěru se domácím podařila jen kosmetická úprava výsledu.
Do 4. setu nastoupily hráčky Ostravy jako vyměněné (8:5, 16:6) a od tohoto stavu dovolily hostům získat již jen 1 bod.
Jako na houpačce se vyvíjel i 5. set (5:3, 5:8, 6:9, 9:9). Poté byla chvíli přetahovaná o každý míč, ale od stavu 11:11 už získávali body jen hosté (11:14). Ostrava odvrátila jen jeden mečbol. Pak už propukla radost hráček Olomouce.