CHALLENGE CUP 2018: TJ Ostrava (CZE) - Dinamo Krasnodar (RUS) 1:3

Domácí hráčky čekalo stejně jako vloni čtvrtfinále Challenge cupu a stejně jako v minulém roce ruský soupeř hodně podobného jména – Krasnodar (před rokem Krasnojarsk). Určitě nejtěžší soupeř v letošním ročníku, protože ruská liga patří k nejkvalitnějším soutěžím v Evropě. Pro připomenutí v 1. kole vyřadila Ostrava chorvatský Osijek (bez ztráty setu) a ve druhém kole finské Orivesi (jeden ztracený set). Ostravské hráčky bojovaly statečně, avšak na vítězství to nestačilo. Ruský tým je přehrál především na blocích.

TJ Ostrava - Dinamo Krasnodar 1:3 (16, -14, -18, -19)

Rozhodčí: RICHTER Janita (GER), VISAN Benone (ROU)
Počet diváků: 410

Domácí: Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Válková, Makauskaite, libero: Chevalierová. Střídaly: Žolnerčíková, Čuboňová, Šípová, Sedláčková.
Hosté: Smirnova, Bogovskaja, Podskalnaja, Nosova, Sperskaite, Perepelkina, libera: Tretyakova, Bibina, střídaly: Shashkova

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „V prvním setu jsme soupeře dokázaly zatlačit servisem a urvat ho. Pak už to byl souboj servis příjem, kdy jsme udělaly více chyb my. Nicméně není rozhodnuto a v Rusku zabojujeme. A musím se neustále opakovat, velký dík patří našim úžasným fanouškům.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „První set jsme soupeře zatlačili především kvalitním servisem. Od druhého setu naopak soupeř zlepšil svůj servis, odtáhl nás od sítě a tím pádem jsme se hůře prosazovali z kůlů. Nicméně do odvety jdeme bojovně a zkusíme ty lepší momenty udržet déle, než jeden set. Děkujeme skvělým fanouškům.“

Konstantin Ushakov (trenér Dinamo Krasnodar): „Družstvo Ostravy je velmi dobré. První dva sety, to byl typicky ženský volejbal, pak jsme zatlačili servisem. Měli jsme mnohem lepší blok a Ostrava horší příjem.“
Maria Perepelkina (kapitánka Dinamo Krasnodar): „Než jsme si zvykly na cizí halu, byl první set pryč, ale pak jsme se vrátily k naší hře a to se nám vyplatilo.“

Vstup do zápasu se povedl lépe hráčkám Ostravy (4:1). Poté však udělaly tři chyby v řadě a Ruskám se podařilo vyrovnat na 4:4. První technický oddechový čas zastihl hráčky za stavu 8:5. Kvůli chybám a nedůrazu domácích se hostům podařilo otočit skóre na 9:10. Následně si však trenér domácích vzal oddechový čas, aby podpořil své svěřenky a toto přineslo své ovoce, díky kvalitnímu servisu Nachmilnerové a chybám Rusek (16:10). A tento náskok si až do konce setu Ostrava udržela a navýšila (18:11, 19:12, 23:14, 24:15).
Druhý set probíhal v ruské režii, od počátku se Krasnodar ujal vedení (1:3, 5:8, 6:11). Trenér domácích si vybral svůj první oddechový čas v setu (6:12), avšak toto nevedlo k zlepšení hry TJ Ostrava, Dinamo domácí tlačilo především svými bloky a zvyšovalo postupně náskok (8:17). Ani další time out trenéra Ostravanek nepomohl ke změně skóre a Rusky dotáhly set do vítězného konce (8:18, 10:23).
Do třetího setu vstoupili domácí razantněji, ujali se vedení a první technický time out přerušil hru za stavu 8:6. I po oddechovém čase se jim ještě dařilo a trenér hostí se pokusil své hráčky uklidnit time outem (10:7). Následně začaly Rusky ukrajovat z náskoku ostravských hráček (11:10), posléze otočily na 13:16, 14:19 a s přehledem set získaly.
Čtvrtý set byl přetahovaná o každý balón, domácí nechtěli prodat kůži lacino (8:7, 8:11, 10:11, 12:12, 14:16, 17:18) a pak opět zaúřadovaly krasnodarské bloky (17:23) a o koncovce setu a výsledku celého zápasu bylo jasno.