Facebook icon
YouTube icon

Derby volejbalistek v Ostravě zrušil koronavir. Sokolky jsou v karanténě. (19.9.2020)

Měl to být ostrý start nového ročníku extraligy, jenže regionální derby volejbalistek se v sobotu v Ostravě nehraje. Zrušil ho koronavir, kvůli kterému je Sokol Frýdek-Místek až do 26. září v karanténě. „Mrzí nás to, ale musíme se tomu přizpůsobit a místo na Frýdek se teď připravit na Olymp,“ vysvětlil ostravský trenér Zdeněk Pommer, že jeho tým zahájí sezonu až ve čtvrtek v Praze. „Do té doby bychom ještě chtěli sehrát přípravný zápas v Polsku,“ prozradil kouč.

Co je cílem TJ Ostrava? „Chtěli bychom hrát dobrý volejbal pro fanoušky a skončit lépe než v minulé sezoně,“ rád by v tabulce tým posunul z 5. příčky výš. Usilovat o to bude pozměněný hráčský kádr, který opustily univerzálky Aleksandra Wanczyk (Šternberk), Monika Adamčíková (B-tým) a smečařka Klára Faltínová (Šelmy Brno).

Doplnily ho odchovankyně - blokařky Veronika Fukalová a Elen Jedličková, smečařka Aneta Bauerová, univerzálka Jolana Šmídlová a nahrávačka Eliška Výtisková. Největší posilou je slovenská smečařka Andrea Štrbová, která se v minulých čtyřech letech věnovala beachvolejbalu.

V domácí hale ve Varenské ulici se TJ Ostrava poprvé představí v pondělí 28. září od 17 hodin proti brněnským Šelmám. Odložené derby se Sokolkami by se mělo odehrát v náhradním termínu do 26. října.

Autor: Marie Rodovská
Zdroj: Moravskoslezský deník