Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - 11. kolo: TJ Sokol Šternberk - TJ Ostrava 0:3

Po ligových zápasech proti Olomouci a Prostějovu a poháru s brněnským Královým Polem narazily volejbalistky Sokola Šternberk v 11. extraligovém kole na čtvrtého semifinalistu loňského ročníku nejvyšší soutěže. V domácím utkání s Ostravou tahaly po většinu času za kratší konec a nakonec favoritovi podlehly 0:3.   

TJ Sokol Šternberk – TJ Ostrava 0:3 (16:25, 11:25, 21:25)

Rozhodčí:  Slezák J., Dmejchal M.
č.: 52   dne: 16.12.2017   v hod.: 17:00
Počet diváků: 130

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Hanousková, Hudylivová, Šenková, Polášková, Dudová, Karpushyna, libera Vrabcová, Janečková. Střídaly: Nováková, Kotlabová, Ambrožová.
Hosté: Valková, Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libero Chevalierová. Střídaly: Faltínová, Čuboňová, Žolnerčíková.

Vyjádření:
Eva Hudylivová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Pěkný volejbal jsme začaly hrát až ve třetím setu, do té doby tam z naší strany nebylo nic. Byly jsme měkké na servisu a několikrát jsme se zasekly v jednom postavení.“
Martin Hroch (trenér TJ Sokol Šternberk): „Na závěr roku jsme doma chtěli předvést dobrý výkon, ale moc se nám to nepodařilo. Dělali jsme hodně chyb na přihrávce, v níž byla nejlepší Markéta Janečková, která přitom prakticky netrénuje. Je vidět, že je to hlavně věcí koncentrace. Se špičkovým soupeřem typu Ostravy s řadou reprezentantek v kádru se nedá útočit naivně doprostřed bloku, musí se to dělat s rizikem a stoprocentní koncentrací. Našemu týmu by pomohlo dát si občas krvavý tatarák.“
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po náročné pohárové cestě do Chorvatska jsme rády za tři body a za ušetřené síly na poslední letošní zápas. Děkujeme našim fanouškům za podporu.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Soupeře jsme brutálně zatlačili ve všech činnostech a dostali jej do nesnází. Předvedli jsme alchymii na servisu. Utkání bylo one woman show Heleny Kojdové nejen na podání, ale ve všech činnostech, v přístupu a řešení situací. Jsem rád, že naše mladé hráčky to vidí a mohou se od ní učit. Už dnes se podíváme na Prostějov a budeme se maximálně soustředit na středeční zápas.“

Popis utkání:
Domácí tým nasadil jako libero asistentku trenéra Markétu Janečkovou a chtěl překvapit favorizované hosty i hrou a bodovými zisky. To se mu sice v samotném úvodu duelu zlehka podařilo (2:0, 3:1), jenže poté Ostrava otočila na 3:6. Sokol sice ještě snížil na 6:7, následovala však šňůra servisů nejlepší hráčky na hřišti Kojdové a od stavu 6:15 už se sada pouze dohrávala.

Druhé dějství přineslo ještě horší demolici domácích ambicí. Hostující celek rychle vedl 4:1, a když od stavu 3:5 znovu podávající Kojdová zavelela na 3:19, bylo pouze otázkou, kolik bodů dokáže Šternberk uhrát. Ostrava v tu chvíli vyměnila půlku sestavy a možná i díky tomu skončil set ještě milosrdným výsledkem 11:25.

V úvodu třetí části ještě Sokolkám svitla naděje na zdramatizování utkání. Domácí volejbalistky vyhrávaly především díky razantním útokům střídající Kotlabové 5:1, pak ještě naposledy 6:5, ale to už rovněž náhradnice Čuboňová na druhé straně pohnula při svém podání stavem na 6:12. Naposledy to bylo pro Šternberk hratelné za stavu 12:15, ale Ostravanky opět odskočily na 12:19 a náskok už i přes drobná zaváhání v závěru bezpečně udržely.

Autor: Adam Fritscher

Utkání můžete sledovat na TVCom

Hala: Ecce Homo Šternberk              
Adresa: Dvorská 2515 Šternberk   78501 
 
11. kolo "Extraliga Žen"

Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga Žen - 1. část soutěže