Extraliga žen - 1.kolo TJ Ostrava - VK Agel Prostějov 3:2

TJ Ostrava - VK AGEL Prostějov   3:2 (22,-13,-23,21,11)

Rozhodčí: Slezák J./Kavala T./Kovář V.
Počet diváků: 250

Sedminásobný mistr z Prostějova přijel kompletní se všemi zahraničními posilami. Ovšem domácí Ostrava se nezalekla a bojovala vyrovnaně (až na 2. set) celý zápas, což ji nakonec vyneslo nečekaný triumf. Ale popořádku: 1. set byl přetahovaná (7:8, 12:10, 12:14, 14:16, 15:17, 17:17, 19:20), kdy si žádný tým nevytvořil více než dvoubodový náskok. Pak domácí šňůrou čtyř bodů odskočili na 23:20 a set dohráli. Ve 2. setu byla hra vyrovnaná jen do 1. time-outu (6:8), rázem 6:12, 9:16, 10:20 a nebylo co řešit. Ale 3. set byl znovu dramatický, kdy byl rozdíl max. 4 body (3:5, 8:6, 9:13, 14:16, 17:17, 20:18), tady se domácí přece jen zalekli a přes velkou snahu (20:21, 21:21, 21:23) koncovku neuhráli. Naštěstí se to vůbec neprojevilo a Ostrava dál bojovala (3:0, 6:4, 8:6, 11:9), 1. malé zaváhání (11:13), srovnání na 13:13 a ještě krátké vedení favorita 15:16, ale odskočení domácích na 19:16, 2. malé zaváhání 19:19, opět odskočení o 3 body (22:19) a relativně snadné dohrání koncovky. Tie-break začala Ostrava velmi dobře (3:0, 4:1, 5:2), Prostějov neprodal kůži lacino (5:4, 6:5), ale domácí bojovnice zvýšily na 9:5, 10:6, krátké vzepjetí hostů 10:8, ale domácí tým už si zaslouženou výhru nenechal vzít (11:8, 13:9) a za chvíli už propukla velká radost!!!

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Jsme samozřejmě rády za vítězství nad Prostějovem. Děkuji všem holkám za předvedený výkon. Trochu jsme se zalekly ve 2. a 3. setu, přece jenom respekt tam byl. Ale díky odvaze jsme se zvedly. Prostějov dnes byl porazitelný a my toho využily. Zdůrazňuji tým, ale pořád musíme makat!!!
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Super zápas pro diváky. Holky bojovaly o každý míč, s Prostějovem se nevyhrává každý den. Nesmírně důležitý byl 4. set, kdy po prohře ve třetím 23:25, jsme dál bojovali. Tie-break je vždy otevřený, ale my měli výborný vstup a zaslouženě vyhráli. Ovšem pořád je to úvod do soutěže a my nesmíme podcenit další zápasy.

Kapitánka Solange Soares (Prostějov): Ostrava hrála výborně, vždy tu hrajeme těžké zápasy. Hráli velmi dobře v obraně, byli více sehraní a my udělali spoustu chyb. Naše obrana byla špatná. Když budeme tvrdě pracovat, tak doufám, že se dáme brzy do pořádku.
Trenér Miroslav Čada (Prostějov): Dnešní utkání ukázalo, že zdaleka nejsme ve formě, v jaké chceme. Příchozí hráčky na sobě musí ještě hodně pracovat, aby se dostaly do formy. Domácím vycházelo podání, velkým tlakem nás dostali do defenzívy a zaslouženě vyhráli. Nejlepší hráčkou byla Kojdová.

Domácí: Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Hana Čuboňová, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kamila Součková, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Kateřina Valková, Magdaléna Zedníková
Hosté: Kathleen Weiss, Tatsiana Markevich, Quinta Steenbergen, Liannes Simon, Barbora Gambová, Sonja Borovinšek, libero: Julie Kovářová
Střídaly: Veronika Tinklová, Solange Soares

1. část soutěže -  Extraliga Žen "Skupina EX-Z"