Extraliga žen - 21.kolo: TJ Ostrava - VK Agel Prostějov 0:3

Ve 21. kole UNIQA extraligy žen hostil domácí tým sedminásobné mistryně z Prostějova, které v úvodním kole senzačně porazil 3:2. Od té doby ale hosté neztratili ani bod a prohráli jen 2 sety, takže favorit utkání byl jasný. Ostrava však neprodala kůži lacino a bylo nač se dívat. Zápas byl jakousi generálkou na finále Českého poháru v Olomouci, kde se oba týmy představí hned ve středu 24.2. od 17.00

TJ OSTRAVA -  VK Agel Prostějov 0:3 (17:25, 20:25, 17:25)

Rozhodčí: Kubinec J./Dziacký J.
Počet diváků: 254

Domácí: Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kamila Součková, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Kateřina Valková, Hana Čuboňová

Hosté: Markevich, Herelová, Vargas, Gambová, Borovinšek, Weiss, libero: Kovářová.
Střídaly:---

Iva Nachmilnerová - kapitánka (Ostrava): Pěkný volejbal, v některých fázích jsme držely krok, ale zkušenost a síla Prostějova rozhodla. Navázat na dobré okamžiky v utkání, ale i zlepšit některé věci, touhle cestou bychom měly jít. Chválím tým za bojovnost, jen tak dál.
Zdeněk Pommer - trenér (Ostrava): Chtěli jsme jít do koncovek a dostat soupeře pod tlak. Moc se nám to bohužel nedařilo, měli jsme velké výkyvy. Tlačení servisem nepomohlo, hosté přijímali velice dobře. Byl to kvalitní sport, přišlo hodně diváků, zápasy s Prostějovem jsou skvělé v tom, že nás prověří ve všech činnostech.

Solange Soares - kapitánka (Prostějov): Začátek zápasu všelijaký, pak jsme se rozjely. Zápas pod kontrolou. Družstvo už je jinde než na začátku sezóny. I ve středu nás čeká ve finále Českého poháru těžký zápas, ale v přípravě makáme a věříme si.
Miroslav Čada - trenér (Prostějov): Kvalitní tkání, Ostrava velice dobře podávala. My jsme vyhráli lepším útokem, blok byl stejný, přihrávka také, ale náš útok byl dominantní. I ve středu se nebráníme roli favorita, jsme připraveni pohár obhájit.

Ostravské volejbalistky od počátku působily dojmem, že si chtějí duel s Prostějovem užít a na jejich výkonu to bylo určitě poznat. V prvním setu dokázaly zpočátku soupeře zatlačit do defenzívy (7:3, 8:5, 12:8). Pak se ovšem hráčky Prostějova zkoncentrovaly a hlavně zásluhou Vargas začaly vedení Ostravy snižovat (12:11, 13:11). Trenér domácích se sice pokusil nástup hostí zbrzdit timem za stavu 13:13, ale bez většího efektu (13:14, 14:14, 14:16, 15:16). Po druhém technickém time-outu domácí již nebyli schopni čelit útoku Prostějova (15:21) a v setu získali již jen 3 body.
Ani ve druhém setu se Ostravské volejbalistky nehodlaly podrobit diktátu Prostějova. Na počátku získané vedení hostí 3:5 dokázaly otočit na 6:5 a pak se bojovně přetahovaly o každý míč (7:8, 9:9, 9:11, 11:11, 13:12, 13:14, 14:14, 14:16) Po druhém technickém time-outu ještě dokázaly nedovolit soupeři více než 3 bodový náskok (15:16, 15:18, 16:18, 17:19, 17:20). Pak ovšem soupeř odskočil na rozdíl 4 bodů a domácí již nedokázali najít recept na tlak v koncovce (17:21, 18:21, 18:22, 19:22, 20:23).
Ve třetím setu bylo skóre vyrovnané jen do stavu 5:5. Pak sedmibodovou šňůrou Prostějov odskočil na stav 5:12 a tento náskok udržoval téměř až do koncovky (8:14, 10:17, 12:18). Pokus o snížení náskoku ze strany domácích (14:18) byl však ojedinělý, hosté však čtyřmi body v řadě ukázali, že mají situaci pod kontrolou a s přehledem dotáhli utkání do vítězného konce.