Extraliga žen - 22.kolo: TJ Ostrava - VK UP Olomouc 2:3

Souboj třetího týmu s druhým přineslo 22. kolo UNIQA extraligy žen. Aby měli Ostravanky aspoň malou šanci soupeřky ještě přeskočit v tabulce, tak potřebovali dnes bezpodmínečně zvítězit a tím by zdramatizovaly závěrečná dvě kola nadstavbové části.

TJ OSTRAVA -  VK UP Olomouc 2:3 (17:25, 25:22, 25:16, 22:25, 9:15)

Rozhodčí: Topolánek M./Slezák J.
Počet diváků: 226

Domácí: Marie Toufarová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kamila Součková, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Kateřina Kvapilová, Kateřina Valková, Hana Čuboňová, Petra Urbanová

Hosté: Dudová, Košická, Dumančič, Kubová, Dedíková, Závodná libero: Hronová.
Střídaly: Michalíková, Sochorcová, Nováková

Iva Nachmilnerová - kapitánka (Ostrava): V dnešním utkání obě družstva střídala dobré chvilky s horšími. My jsme na začátku 4. setu prováhaly příležitosti k trháku. Až na 1. set jsme nehrály špatně, ale pořád máme na čem pracovat.
Zdeněk Pommer - trenér (Ostrava): Po našem nedůrazném vstupu do 1. setu jsme zlepšili celkovou obranu a zatlačili Olomouc servisem, pak i hosté zpřesnili servis a my se trápili na příjmu a hůře jsme útočili. Do dalších zápasů musíme jít s větším důrazem.

Katarína Dudová - kapitánka (Olomouc): Celý zápas byl o přihrávce a servisu a to rozhodovalo. Těší mě, že jsme se zvedly po dvou prohraných setech a dotáhly zápas do vítězného konce.
Jiří Teplý - trenér (Olomouc): Začali jsme velmi dobře, koncentrovaně, 2. set jsme prohráli vlastní nepozornostní. Byli jsme chvíli úplně mimo a hráli špatně, ale dostali jsme se z toho. Dnes byl důležitý servis a přihrávka, byla to houpačka na obě strany. Zápas byl bojovný a divákům se musel líbit.

Domácí vstoupili do utkání velice špatně, záhy prohrávali 5:8, 9:15, 12:16 a v tom duchu ukončili s přehledem set olomoucké hráčky.
Obdobně začal i 2. set (4:8, 5:10, 8:14, 11:15), pak nastal 1. obrat v zápase díky servisu Kukučové (16:15), chvíli byl set vyrovnaný, hosté ještě jednou odskočili na 17:20. Trenér domácích poslal na hřiště nahrávačku Valkovou a blokařku Kvapilovou a díky úspěšným servisům a blokům získali domácí set na svou stranu.
3. set proběhl jednoznačně ve prospěch Ostravanek (8:5, 16:10, 21:11).
I ve 4. setu pokračoval nápor domácích hráček, ale jen do stavu 7:3. Hosté při servisu Dedíkové otočili na 7:10, poté ještě zvýšili náskok na 10:16. Domácí nesložili zbraně, postupně snižovali náskok (13:16, 16:20), dokázali vyrovnat na 20:20, ale koncovka jim už nevyšla (20:24, 22:24).
Začátek tie-breaku Ostravě utekl (1:6, 2:7, 5:8), přes krátké vzepětí (6:8, 7:10, 8:11) se již nepodařilo zvrátit vývoj setu a tím i celého utkání.