Extraliga žen - 25. kolo: VK Dukla Liberec – TJ Ostrava 3:1

Pod Ještěd dnes přijela Ostrava a neměla to vůbec jednoduché. Dukla dnes měla chuť, ale zlom nastal v třetím setu, pak se bojovalo o každý balon. Dukla byla trpělivější a v závěru šťastnější.

VK Dukla Liberec –TJ Ostrava 3:1 (25:17, 25:11, 18:25, 26:24)

Rozhodčí: Hladišová M., Pítr V.
č.: 122   dne: 29.2.2020    v hod.: 15:00
Počet diváků: 238

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Tolentino, Šulcová, Rutarová, Wopereis, Svobodová, Kohoutová, libero Dostálová.Střídaly: Kolářová, Šotkovská
Hosté: Nečasová, Wanczyk, Žarnovická, Kalusková, Pospíšilová, Kojdová, libero Chevalierová. Střídaly: Kašparová, Žolnerčíková, Zemanová, Faltínová, Adamčíková

Vyjádření:
Eva Svobodová (kapitánka VK Dukla Liberec): „No jsem ráda, že to dopadlo, tak jak to dopadlo. My jsme čekaly těžkej zápas, ale po druhým setu jsme je nechaly rozehrát a pustily je do zápasu a jsme rádi, tak jak to dopadlo.“
Libor Gálík (trenér VK Dukla Liberec): „První dva sety jsme hráli výborně, dařilo se nám na servisu, na bloku, dohrávali jsme balony, bylo to hezké. Třetí set jsme začali dobře, ale devět nevynucených chyb nás připravilo o tento set.Čtvrtý set už byla zase válka, kde jsme zvládli koncovku.“
Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „První dva sety nám vůbec nevyšly na přihrávce, ani servisem se nám nedařilo trefovat zóny. Třetí set jsme se do toho konečně dostaly. Čtvrtý už byl boj o každý balon a bohužel nám nevyšla koncovka.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „My jsme absolutně nezachytili první dva sety, kde nás soupeř přehrál servisem a špatně jsme bránili. Pak jsme se dostali do zápasu, začali jsme bojovat, sáhli jsme si na balon. V těch těžkých pasážích dalších setů jsme je přehrávali, ale bohužel jsme nedohráli koncovku čtvrtého setu.“

Popis utkání:
Domácí Dukla měla jako tradičně dobrý vstup do zápasu a hned od začátku tlačila na servisu, aby Ostravu odtáhla od sítě. První oddechový čas si záhy vzala Ostrava, 1:5. Dukla stále tlačila na servisu a přehrávala Ostravanky v obraně v poli a v dohraných bodových balonech. Druhý oddechový čas si musel trenér Ostravy vzít za nepříznivého stavu 7:12. Ostrava měla silnější chvilku, kdy potrápila Duklu na síti a Dukla si vzala první timeout za stavu 21:15. Na podání po oddechovém čase přichází Svobodová a kvalitním servisem dotáhla Duklu k vítězství prvního setu.
Do druhého setu opět vstoupila lépe Dukla, především kvalitním servisem a Ostrava si opět bere oddechový čas (2:6). Dukla hraje výborně na ztrátu, především Tolentino. Další body ze servisu přidává Kohoutová a Ostrava si bere i druhý oddechový čas (4:11).  Ostrava ukázala, že má také kvalitní servis, především Kalusková dala dva body ze servisu. Za stavu 15:8 si bere timeout Dukla. Po oddechovém čase Dukla s přehledem ztrátuje a následně Šulcová přidává eso (19:8). Druhý set domácí dohrávají v poklidném tempu a bez chyb, a vyhrávají i druhý set.
Třetí set začal vyrovnaně, Ostrava zlepšila servis, obranu na síti a rázem se zápas otáčel. První oddechový čas si vzala Dukla za stavu 6:8 a druhý za stavu 8:15. Následně přišla na servis Tolentino a se Šulcovou na síti se Dukla přiblížila Ostravě na 13:15, na což reagoval ostravský trenér timeoutem. Ten Ostravu nakopnul, hostující volejbalistky zatlačily Duklu servisem a nepustily domácí hráčky přes síť. Dukla začala chybovat. Ostrava si celkem v pohodě poradila s dohrávkou třetího setu a snížila skóre na 2:1.
Čtvrtý set byl vyrovnaný jen do stavu 3:3, pak Dukla ujela o další tři body zejména dobrou obranou v poli a Ostrava si bere oddechový čas (3:6). Hra se vyrovnala a začal boj o každý míč. Domácí Dukla byla důraznější na útoku a odskočila na 13:10 a přichází timeout pro Ostravu. Dukla si držela stále tříbodový náskok, 19:16. Po ztrátě přišla na servis ostravská Kašparová a dává Dukle čisté eso, 19:18. Timeout pro domácí. Dukla nesložila dva míče a Ostrava toho využívá a jde do vedení 20:19. Koncovka je vyrovnaná a bojuje se o každý míč, 24:24. Domácí hráčky jsou šťastnější a vyhrávají čtvrtou sadu 26:24.

Autor: Aleš Správka