Facebook icon
YouTube icon

Extraliga žen - Play-Off: VK UP Olomouc - TJ Ostrava 3:1

Play-Off: Semifinále - 5.utkání

Volejbalistky Univerzity Palackého Olomouc zvládly pětizápasový maraton a postoupily do finále extraligového play-off. V pátém semifinálovém duelu s Ostravou sice doma ztratily první sadu, další tři ale celkem bezpečně získaly ve svůj prospěch a po výsledku 3:1 vyzvou v boji o titul potřetí v řadě Prostějov.

VK UP Olomouc – TJ Ostrava 3:1 (20:25, 25:17, 25:19, 25:17)

Rozhodčí: Velinov E., Grabovský Z.
Počet diváků: 1000

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Dudová, Košická, Sajdová, Napolitano Šenková, Michalíková, Strušková, libero Sain. Střídaly: Ćutuk, Dedíková, Kubínová.
Hosté: Makauskaite, Nachmilnerová, Valková, Kojdová, Zemanová, Diatková, libero Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Sedláčková, Žolnerčíková, Faltínová.

Vyjádření:
Katarína Dudová (kapitánka VK UP Olomouc): „V prvním setu jsme se trápily a nevěřily jsme si. O to víc jsem hrdá na celý tým a hráčky, že jsme se sebraly. Všechna čest každé z holek na hřišti i na lavičce a také skvělým fanouškům za rozhodující obrat.“
Jiří Teplý (trenér VK UP Olomouc): „Pod tíhou odpovědnosti z posledního zápasu jsme začali hrozně s velkým množstvím nevynucených chyb. Výsledkem byla zasloužená prohra v prvním setu i začátek toho druhého. Naštěstí včas přišla série Bernardy z 3:7 na 8:7, která nás nastartovala, holky se uklidnily a pak už to byl z jejich strany zlepšený výkon. Soupeř sice statečně vzdoroval celé páté utkání, ale nás dál poslala nakonec zasloužená výhra.“
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Chci poděkovat celému týmu za to, že jsme to dotáhly až do pátého zápasu. Po dobrém začátku jsme to dnes bohužel nedokázaly dovést až k vítězství. Teď musíme rychle přepnout a pokusit se sezonu zakončit medailí. A děkujeme fanouškům za skvělou atmosféru.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Začali jsme dobře, pak nás soupeř zatlačil servisem a my udělali moc nevynucených chyb.“

Popis utkání:
Olomoucký tým v prvních dvou domácích semifinále na palubovce neohroženě kraloval, to rozhodující však začal velmi rozpačitě. Ostrava vedla 3:0 a 8:5, domácí pak sice obrátili na 14:12 a navrch měli ještě za stavu 17:16. Jenže houževnatý protivník otočil na 17:20, odolal i několika kontrům univerzity (19:20, 20:22) a v závěru třemi body v řadě rozhodl o zisku svého premiérového setu na olomoucké půdě v této sérii - 20:25.
Pokud byl úvod prvního dějství ze strany vysokoškolaček rozpačitý, v tom druhém byl doslova strašlivý. Teprve od stavu 1:5 se domácí volejbalistky probraly, postupně ztrátu eliminovaly (3:5) a při podání střídající Ćutuk poprvé zvrátily skóre na svou stranu (3:7, 8:7). Rozhodující únik přišel od stavu 13:12, Olomoučanky následně zvýšily na 15:12 a po další šňůře servisů Ćutuk dokonce na 22:15. Možná klíčová sada celé série skončila výhrou Univerzity Palackého 25:17.
Třetí část zápasu se lámala o něco dříve. Za vyrovnaného skóre 5:5 šla na podání domácí smečařka Michalíková a vydržela tam do stavu 12:5. Ostravanky ještě sice stačily snížit na rozdíl tří výměn (16:13), následující tříbodový trhák Hanaček (19:13) je však definitivně srazil do kolen. Olomoucké volejbalistky výsledkem 25:19 dokonaly obrat ve vývoji střetnutí.
Poslední krok bývá mnohdy nejtěžší a ve čtvrtém setu se to dlouho i potvrzovalo. Ze stavu 4:1 a 7:4 to bylo rázem 7:7, i vedení 12:8 se Hanačkám rychle rozplynulo (12:12), až teprve po druhém technickém oddechu se začal náskok domácího celku navyšovat (18:16, 20:16). Úplný závěr pak vzala do svých rukou servírující Michalíková, jejíž čtyřbodové představení znamenalo výhru 25:17, v utkání 3:1 a v celé sérii 3:2.

Autor: Adam Fritscher        

Utkání můžete sledovat na TVCom
 
"Extraliga Žen"
Rozpis utkání - 3. část soutěže - Play-Off
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 2. část soutěže - skupina o 1. - 6. místo
Rozpis utkání a tabulka soutěže - 1. část soutěže