Facebook icon
YouTube icon

Souhrn víkendových utkání volejbalistek TJ Ostrava 15.10.-16.10.2022

TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B

Soutěž : 2-Z-C (2.liga žen)
Místo : Gajdošova 16, Ostrava
Termín : sobota 15.10.2022 v 10.00 a 12.30
Rozhodčí: Spáčil L.


První utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B 3:1 (23,-23,12,15)
Sestava : Janochová Karolína, Karlíková Veronika, Koloničná Saša, Pyrtová Eva, Ruszová Anna, Koloničná Petra, libera Planková Karolína, Jošková Monika - Gráczová Hana, Adamčíková Monika, Augustinová Eliška, Poláchová Ivana, Orálková Adéla, Záhorská Hana

Druhé utkání : TJ Ostrava B – TJ Sokol Frýdek-Místek B 3:1 (7,12,-19,18)
Sestava : Koloničná Petra, Gráczová Hana, Adamčíková Monika, Augustinová Eliška, Poláchová Ivana, Záhorská Hana, libera Planková Karolína, Jošková Monika - Orálková Adéla, Koloničná Saša, Pyrtová Eva, Ruszová Anna, Vomáčková Vendula

V dalším kole jsme hráli na domácí palubovce, a to s družstvem TJ Sokol Frýdek-Místek B. V minulé sezóně jsme to s nimi měli na utkání 2:2. Oni zvítězili dvakrát u nás, my na oplátku dvakrát u nich, a to v posledním utkání loňské sezóny.
V sobotu k nám přijeli v okleštěné sestavě, a tak jsme se chtěli poprat o obě vítězství.
Na obě utkání nás bylo celkem 15 hráček.
Do utkání jsme ale již tradičně vstoupili nekoncentrovaně. Nedokázali jsme se uvolnit, z čehož plynuly nevynucené a hloupé chyby. Rychle jsme prohrávali 6:12. Poté to vypadalo na jasný obrat, a sérii 13:1 v náš prospěch. Vedení 19:13 jsme ale neudrželi, a opět prohrávali – 19:20 a 21:22. Koncovku jsme ale nakonec zvládli.
Do druhého setu jsme šli se stejnou sestavou, a vypadalo to, že tentokrát by to mohlo být bez větších problémů. Bohužel ani vedení 16:8 nebylo dostatečné. A tentokrát jsme koncovku prohráli.
Nezbývalo nic jiného, než výrazně zamíchat se sestavou. To se osvědčilo. Najednou jsme hráli daleko uvolněněji. A přes počáteční poměrně vyrovnaný stav (prohrávali jsme 7:9) se nakonec třetí set stal jednoznačnou záležitostí pro nás.
Ve čtvrtém setu jsme již nepovolili. Rychle jsme si vypracovali solidní náskok 11:4, a ten s přehledem udrželi až do závěru utkání.

Do druhého utkání jsme opět značně změnili sestavu. Náš výkon byl ještě lepší, a tak první set byl zcela jasnou záležitostí.
I druhý set jsme jasně ovládli. Postupně se zapojovaly i další hráčky, ale soupeřky jsme válcovali.
Do třetího setu bylo těch změn již asi hodně. Především se nám absolutně nedařilo otáčet, a dostávali jsme série bodů při podání soupeřek. Ještě jsme dokázali otočit z 7:16 na 18:16, ale potom jsme již nic nepředvedli.
Tím se soupeřky chytly, a začátek čtvrtého setu byl velmi vyrovnaný. Od stavu 12:13 jsme ale již jasně ukázali, kdo je dnes lepším týmem, a nakonec celkem s přehledem vyhráli.

V tabulce jsme na druhém místě. Zatím neporaženy zůstávají také hráčky z Opavy a Bílovce. S oběma se střetneme v následujících dvou kolech, takže si to rozdáme o první místo přímo mezi sebou. Nejdříve jedeme tuto sobotu do Bílovce, 5.listopadu hostíme Opavu.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý


TJ Ostrava "D" - VK Kylešovice

Soutěž : KP ženy
Místo : hala mládeže, Gajdošova 16
Termín : neděle 16.10.2022 v 10.00 a 13.00
Rozhodčí: Studnický S.

První utkání : TJ Ostrava D – VK Kylešovice 2:3 (22,23,-27,-19,-10)
Sestava : Adámková Michaela, Vomáčková Vendula, Jošková Monika, Koloničná Petra, Ruszová Anna, Poláchová Ivana, libero Žáková Winona – Klásková Klára

Druhé utkání : TJ Ostrava D – VK Kylešovice 3:0 (17,16,15)
Sestava : Adámková Michaela, Vomáčková Vendula, Jošková Monika, Koloničná Petra, Ruszová Anna, Poláchová Ivana, libero Žáková Winona – Klásková Klára

V druhém kole krajského přeboru jsme hráli opět doma, tentokrát s Kylešovicemi.
Bylo nás celkem 9, ale ještě při rozcvičce se zranila Terka Rozacká, takže jsme zůstali jen s jednou nahrávačkou.
Proti nám nastoupily Kylešovice, mezi nimiž jsou i některé zkušené hráčky, které mají za sebou několik sezón v 2.lize. Dal se tedy očekávat vyrovnaný souboj.
To se ukázalo jako pravdivé. My ale hráli v prvním setu velmi dobře. Především v obraně se nám dařilo pochytat útoky soupeřek. Na útoku jsme se snažili hrát pestře, což se vyplácelo. Vedli jsme již docela výrazným rozdílem, přesto to bylo nakonec v závěru vyrovnané, ale set jsme si pohlídali.
Ve druhém setu to byl boj již od počátku. Postupně jsme si ale vytvořili mírný náskok, který jsme v závěru uhájili.
Ve třetím setu se soupeřky nahecovaly, začali lépe bránit a dostaly se do vedení. My jsme se ale přesto dostali ke třem mečbolům. Bohužel se nám nepodařilo ani jeden proměnit, a tak se nakonec radovaly Kylešovice.
Ve čtvrtém setu to již vypadalo, že to bylo vše, na co se zmohly. Rychle a výrazně jsme vedli, ale potom přišel na naší straně obrovský útlum. Najednou jsme nedokázali zahrát dobře jediný míč. Jako by najednou na hřišti bylo jiné družstvo.
Vedení 5:2 v pátém setu bylo také jen dočasné. Na straně soupeřek nakonec byla větší vůle po vítězství, a zaslouženě vyhráli.
Škoda jen koncovky třetího setu, mohlo to být 3:0 pro nás.

V prvním setu prvního utkání se nám zranila Anička Ruszová, ale do druhého utkání nastoupila s ortézou a také s odhodláním.
Bylo také znát, že soupeřky byly spokojené s jedním vítězstvím, a nastoupily s pozměněnou sestavou, a také vypadaly unaveněji.
Ještě začátek utkání byl celkem vyrovnaný, ale postupně jsme začali jasně dominovat. To nám v podstatě vydrželo celé druhé utkání. Tentokrát jsme dobrý výkon dokázali udržet celou dobu, a ani v závěru nepolevili. Utkání tak vyznělo celkem jasně pro nás.

Autor a trenér: Radek Brzobohatý