PVK Olymp Praha : TJ Ostrava 3:1

Čtvrtek, 6 Listopad, 2014 - 17:00

PVK Olymp Praha - TJ Ostrava     3 : 1  (-17, 9, 22, 22)

Report:
Do utkání velmi dobře vstoupily hráčky hostující Ostravy. Velmi dobrým a bojovným výkonem si rychle vytvořily náskok 7:1. Po celou dobu si hosté udržovali výraznější náskok, který postupně navyšovali, domácí v polovině setu pouze korigovali při podání Evy Hodanové. První set tak překvapivě skončil v poměru 17:25.
Do druhého setu vstoupily dva opačné mančafty. Ostravu jako by uspokojilo vítězství v prvním setu, Olymp naopak výrazně přidal. Především díky dobrému servisu Simony Kopecké a Michaely Mlejnkové a následné dobré obraně dovedl Olymp druhý set k snadnému vítězství 25:9.
Ve třetím setu byl k vidění oboustranně bojovný volejbal. Ostrava si vytvořila mírný náskok, který Olymp srovnal při podání Veroniky Trnkové na 11:11, hosté však znovu strhli vedení na svoji stranu. Olymp však znovu vyrovnal a do koncovky se vstupovalo za stavu 19:19. Olymp se dostal do vedení při podání střídající Pavlíny Šimáňové. Samotný závěr lépe sehrály domácí hráčky, které v napínavé koncovce proměnily hned první setbol a ujaly se vedení 2:1.
I ve čtvrtém setu byl k vidění bojovný volejbal. Na rozdíl od třetího setu byl stále Olymp v drobném vedení, které družstvo Ostravy stahovalo. Závěr však opět vyšel lépe domácím hráčkám, které zvítězily v poměru 3:1. Dobře a bojovně hrající Ostrava tak nezískala ani jeden bod.

Kapitánka Eva Hodanová (Olymp): „První set, z naší strany hodně nepovedený, nám ukázal, že to nebude lehký zápas. Naštěstí jsme hru od druhého setu zlepšily, začalo se nám dařit na útoku a dobře jsme bránily. Jsem ráda za tříbodové vítězství.“
Trenér Stanislav Mitáč (Olymp): „Bylo to hodně těžké utkání. Náš výkon nebyl příliš kvalitní, ale o to více mě těší, že jsme i v nepříliš kvalitní hře dokázali zvítězit. Příčin mohlo být několik – postavení týmů v tabulce (3. a 8. místo), nasazení nahrávačky Kurkové do základní sestavy, ne zcela dobrý zdravotní stav některých hráček a špatný vstup do utkání. Oceňuji, že jsme vyhráli znovu za tři body a dá se očekávat, že v průběhu sezóny nás takto těžké zápasy budou potkávat. Ocenil bych dvojstřídání v koncovce 3. a 4. setu, kdy obě hráčky pomohly k vítězství. Chválím především Veroniku Dostálovou na přihrávce a Evu Hodanovou jako nejlépe bodující hráčku.“

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): „Po třech, v řadě prohraných zápasech, náš nejlepší výkon. Bojovaly jsme ze všech sil, ale ve dvou koncovkách byl Olymp o něco důraznější. Pochvala celému kolektivu.“
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): „Z naší strany velmi dobrý a bojovný.  Výborně jsme vstoupili do utkání a Olymp zaskočili. Kromě druhého setu jsme byli Olympu více než vyrovnaným soupeřem. Několikrát jsme soupeře dostali pod velký tlak, škoda že jsme z toho nevytěžili více.“

Sestavy:
PVK Olymp: Hodanová, Trnková, Jančaříková, Mlejnková, Mudrová, Kurková, libero Dostálová
Střídaly: Kopecká, Nová, Šimáňová

TJ Ostrava: Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, Polášková, libero Spáčilová
Střídaly: Kukučová, Valková, Pinková, Kvapilová

Rozhodčí: Kovařík J., Záhorcová K.