TJ Ostrava : PVK Olymp Praha 0:3

Sobota, 21 Únor, 2015 - 17:00

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha   0 : 3  (-15,-23,-19)

Úvod utkání byl poznamenán zraněním kapitánky domácích Petry Poláškové 5 minut před začátkem 1. setu. Domácí hráčky se dopouštěly řady chyb a nechaly hosty brzy odskočit na 4:8. Hráčky Olympu využily každou nepřesnost domácích (4:10, 6:14, 9:16, 13:22), první set měly zcela pod kontrolou a domácím hráčkám povolily uhrát pouhých 15 bodů. Do 2. setu vstoupily hráčky Ostravy odhodlaněji. Hned v úvodu si vytvořily drobný náskok (8:7, 12:10, 14:11), který dokázaly udržovat až do stavu14:13. Pak dovolily hostům srovnat na 14:14, ale vzápětí opět získaly dvoubodový náskok. Od stavu 16:14 však taktovku opět převzali hosté a při servisu Mlejnkové otočili na 16:20. Ostravanky stáhly na 20:22, poté si Olymp vypracoval 4 setboly. Domácím se podařilo odvrátit jen tři. Třetí set začali domácí opět lépe (6:3), poté opět přišla na servis Mlejnková a šestibodovou šňůrou přechýlila stav setu na stranu Olympu, po další sérii byl stav 10:16, a byť se domácím ještě podařilo náskok zkorigovat na 14:16, koncovka už jasně patřila hostům.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Nepovedlo se plnit předzápasové pokyny, chyběl příjem, nepřihrály jsme balóny zadarmo, moc vlastních chyb. Helena Kojdová nás zachránila od debaklu. Musíme se poučit z chyb, abychom se do play-off zlepšily.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Nekladli jsme moc odpor, spousta nevynucených chyb. Souhlas se Standou – zatlačili nás servisem. Cíleně šli po našem druhém smečaři (zranění Poláškové), Odtáhli nás od sítě a my nemohli hrát středem. Musíme zapracovat na odstranění chyb.

Kapitánka Eva Hodanová (Olymp): Zápas jsme potřebovaly vyhrát k udržení 2. příčky. Mohly jsme se opřít o dobrý servis. A až na pár výpadků ve 2. setu jsme měly zápas pod kontrolou.
Trenér Stanislav Mitáč (Olymp): Jsme spokojeni se 3 body, protože chceme jít do play-off z 2. místa. Poučili jsme se z našeho vzájemného zápasu v Praze (3:2 pro Olymp). My jsme dobře přihrávali a domácí naopak. Podali jsme zodpovědný výkon.

Domácí: Kukučová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Spáčilová.
Střídaly: Čuboňová, Kvapilová, Valková, Ondrušková
Hosté: Hodanová, Mudrová, Jančaříková, Mlejnková, Trnková, Kopecká, libero: Dostálová
Střídaly: Šimáňová.

Rozhodčí: Zimmermann T./Topolánek M.