TJ Ostrava : PVK Olymp Praha 3:1

Termín:
Sobota, 21 Leden, 2017 - 17:00

V 15. kole volejbalové UNIQA extraligy žen se utkaly druhý a čtvrtý tým tabulky. Ostravanky sice vyhrály na podzim v Praze 3:0, ale Olymp se od té doby neustále zlepšuje a čekalo se vyrovnané utkání. Což také zápas potvrdil a diváci mohli vidět dramatický volejbal.

TJ Ostrava - PVK OLYMP PRAHA 3:1 (24:26, 26:24, 25:15, 27:25)

Rozhodčí: Horký P./Slezák J.
Počet diváků: 178

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Valková, Toufarová, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Červenková. Střídaly: Faltínová, Diatková, Kvapilová, Součková.
Hosté: Šimáňová, Kopecká, Melicharová, Vyklická, Kalhousová, Komárková, libero: Dostálová. Střídaly: Kurková, Bartošová.

Vyjádření:
Iva Nachmilnerová (kapitánka TJ Ostrava): „Jak z písničky Jaromíra Nohavici: Furt 2 metry od maléru. Děkuji týmu za podržení nemocných hráček, jsme rády, že jsme to zvládly. Pomohly holky z lavičky a týmově jsme to uhrály.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Kvalitní utkání obran z obou stran. V koncovkách byla Ostrava agresivnější na útoku. Pochvala celému týmu. Především hráčkám, které se postupně zařazovaly do hry.“
Simona Kopecká (kapitánka PVK Olymp Praha): „Začátek se nám vydařil, pak jsme 2. Set prohrály v koncovce, 3. set jsme úplně vypadly. 4. set byl tahačka, Bohužel prohra rozdílem 2 bodů. Myslím si, že kdybychom byly všechny zdravé a nemusely jsme dávat blokařku na účko, tak bychom zvítězily. “
Stanislav Mitáč (trenér PVK Olymp Praha): „Pohledné a dramatické utkání i pro diváky. Měli jsme 2 šance zabojovat o tie-break v koncovkách 2. a 4. setu, ale naše smečařky nezvládly položit míč. To byl markantní rozdíl v důležitých momentech zápasu. Obě družstva byla výrazně lepší v obraně, o čemž svědčí neobvyklých skoro 160 útoků na obou stranách.“

Popis utkání:
Ostravanky vlétly do 1 setu s chutí a brzy získaly náskok 4 bodů (5:1). Ještě první technický time je zastihl ve vedení 8:6, ale hráčky Olympu srovnaly vývoj setu na 9:9 a pak se oba soupeři o vedení přetahovali (12:10, 12:12, 13:12, 13:15, 14:16, 17:16, 18:17, 18:20). Skóre se měnilo jako na houpačce i v koncovce a šťastnější v ní byli nakonec hosté (19:22, 21:23, 23:23, 23:24).
Druhý set měli domácí od počátku více pod kontrolou a nepustili hosty do vedení (8:5, 12:7, 16:12, 18:12, 18:14, 19:16, 20:17, 22:17). Před koncem si sice ostravské hráčky neodpustily zaváhání, když dovolily pražským volejbalistkám přiblížit se na rozdíl jednoho bodu (22:21, 23:21, 23:22, 24:24). Nakonec však set patřil domácím.
Ve třetím setu si hráčky TJ Ostrava vytvořily hned na počátku 5 bodový náskok a Pražanky nedokázaly včas zareagovat. Takže celý set jen dotahovaly a na své konto si připsaly pouhých 15 bodů (8:3, 10:4, 14:5, 16:7, 21:9, 23:12, 23:15).
Po hladce vyhraném 3. setu domácí brzy vedli i v tom čtvrtém (8:3, 9:3, 10:5) Pak ovšem nepochopitelně své vedení promrhali (10:9, 11:14, 12:17). Trenér Pommer si vyžádal oddechový čas, ale ani po něm se jeho svěřenkám nevedlo o mnoho lépe (14:17, 14:18). Teprve od tohoto stavu začaly ostravské hráčky opatrně dávat najevo, že chtějí získat 3 body, otočily na 19:18 a začala přetahovaná o každý míč (19:20, 21:20). Ani hosté však nechtěli odjet do Prahy s prázdnou a tak v závěru setu zabrnkali na nervy diváků (21:21, 23:21, 23:22, 24:22, 24:24, 24:25, 25:25). 3 body nakonec přece jen zůstaly v Ostravě.

Autor: Miloš Matula