Termín:
Středa, 19 Březen, 2014 - 18:00

TJ Ostrava - SK UP Olomouc  1 : 3  (-16, -11, 21, -16)

Popis utkání:
Po dvou relativně snadno prohraných zápasech v Olomouci, nastoupila domácí děvčata s velkým respektem vůči soupeři. První set byl vyrovnaný jen do stavu 13:12. Pak hosté odskočili na 13:17, 14:19, 15:22.  Ve druhém setu jakoby domácí na palubovce ani nebyli. Do třetího setu místo špatně hrající Starzyk nastoupila Polášková a místo Zemanové Pinková. Oživení sestavy přineslo hned efekt ve vedení (9:3, 11:6, 16:11, 19:14), pak se začal náskok zmenšovat (19:17, 21:20, 22:21), ale koncovku si už domácí nenechali vzít. Zlepšený výkon domácích pokračoval i ve 4. setu, ale bohužel jen do stavu 10:10. Favorit se uklidnil a postupně zvyšoval náskok (12:16, 14:19, 16:23). Hosté zaslouženě postoupili do semifinále.

Vyjádření:
Domácí:Kapitán-Petra Polášková: Nejméně vydařený zápas z celé série, i přesto, že jsme vyhrály set. Gratulujeme Olomouci k postupu, naši sezónu lze považovat za vydařenou.
Trenér-Zdeněk Pommer: Olomouc vyhrála sérii zaslouženě. Dnes jsme absolutně nezvládli hlavně 2. set, kdy nás trápila přihrávka a špatně zahrála Starzyk. Od 3. setu fungovala osa Nachmilnerová, Valková, podařilo se nám dostat ven Šenkovou, ale už bylo pozdě na zvrat.
Hosté: Kapitán-Veronika Tinklová: Jsme rády za tři vyhrané zápasy za sebou. První dva sety byly velice snadné, ve třetím setu jsme nechaly domácí rozehrát, naštěstí ve 4. setu se nám podařilo střídání a zvládly jsme koncovku.
Trenér-Jiří Teplý: První dva sety nečekaně hladké, do 3. Setu jsme vstoupili nekoncentrovaně, udělali hodně chyb. Ostrava se chytla, my jsme znervózněli a tak jsme pokračovali do konce zápasu. Ale roli favorita jsme zvládli a těšíme se na další kolo play-off.

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Zedníková, Zemanová, Michalkiewicz, Starzyk, Nachmilnerová, Valková, libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Pinková, Polášková, Čuboňová
Hosté: Tinklová, Košická, Murčinková, P. Kojdová, Napolitano Šenková, Tomášeková, libero: Dreksová. Střídaly: H. Kojdová, Uhrová, Rutarová

Rozhodčí:     Kostka M./Dziacký J.