TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek-Místek 0:3

Čtvrtek, 5 Únor, 2015 - 18:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek    0 : 3  (-19,-24,-14)

Do derby vstoupili bojovněji hosté, kteří si v průběhu setu dokázali udržovat stálé vedení o 3–4 body. Domácí sice několikrát náskok zkorigovali na jediný bod (4:8, 8:9, 11:14, 13:14), ale od tohoto stavu hráčky Frýdku odskočily na 13:19 a set v klidu dohrály. Do 2. setu vstoupila Ostrava jako vyměněná (8:4, 15:4, 18:8), pak se však nepochopitelně zadrhla (18:12, 20:16). Naděje ještě svitla za stavu 22:17, ale Frýdek už tento stav při servisu Michalíkové otočil na 22:23, a byť první setbol neproměnil, druhý už ano. Tento nepochopitelný zkrat domácích se projevil ve 3. setu a hosté s přehledem vyhráli.

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): Zbytečně nervózní utkání naší strany. Nejistota na příjmu a nedůrazný blok nám dnes nedovolily bodovat. Nezbývá než zvednout hlavu a jít dál.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Podali jsme špatný výkon. Ve 2. setu jsme za stavu 18:8 nepochopitelně přestali hrát, spousta chyb, žádná bojovnost jako na Olympu. Neubránili jsme Yordanskou. Musíme se oklepat a jít dál. V sobotu nás čeká Brno a pak delší herní pauza (do 21.2.), ve které potrénujeme.

Kapitánka Katarina Dudová (Frýdek-Místek): Zápas, kromě 2. setu, který jsme si samy zkomplikovaly, jsme měly pod kontrolou.
Trenér Pavel Kožuch (Frýdek-Místek): Tak, jako se minule podařilo Ostravě otočit naše výrazné vedení (21:13), dnes jsme jim to vrátili. Toto byl zlomový okamžik k třísetovému vítězství. Konečně nám zahrály blokařky.

Domácí: Polášková, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Spáčilová. Střídaly: Valková, Čuboňová, Kukučová, Kvapilová
Hosté: Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanska, Kubová, Štrbová, libero: Kedzia. Střídaly: Vašinová I.

Rozhodčí: Slezák J./Bohačík R.