TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek-Místek 2:3

Sobota, 18 Duben, 2015 - 17:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Frýdek-Místek      2 : 3  (-22,-10,20,18,-8)

Zápas o 3.místo - "Extraliga žen" - 2 utkání

Po hladce prohraném prvním zápase o 3. místo nastoupily ostravské hráčky s velkým respektem a v první části  1. setu se nedokázaly vůbec prosadit (3:8, 4:13, 10:16, 13:19). Poté začala stíhací jízda a domácím se podařilo snížit na 16:19, 18:20, 21:22, ale koncovka už vyzněla pro hosty. Ve druhém setu čekala domácí ještě studenější sprcha. Od stavu 6:6 odskočili hosté při servisu Melicharové na 6:19 a domácí už dokázali získat pouhé 4 body a 2. set tak byl jednoznačnou záležitostí hostů. Do třetího setu vstoupily ostravské volejbalistky lépe, vytvořily si náskok a ten dokázaly celý set udržovat (8:4, 16:12, 21:16, 23:17) a set dotáhly do vítězného konce. Také čtvrtý set začal pod taktovkou domácích (4:1, 6:2, 7:4). Pak se hostům podařilo srovnat na 7:7, ale k vedení v setu se prokousali až za stavu 9:10. Od stavu 10:12 se zase začaly prosazovat ostravské volejbalistky (14:12, 16:12, 19:13, 21:13, 23:14). V závěru setu sice hosté dotáhli na rozdíl pouhých 5 bodů (23:14, 23:17, 23:18), ale set nakonec přece jen získali na svou stranu domácí. V úvodu tie-breaku ostravské volejbalistky vedly 3:0, hosté dokázali vyrovnat na 6:6. Změna stran byla za stavu 6:8. Domácí ještě srovnali na 8:8, bohužel pak se jim již nepodařilo získat ani bod a Frýdek-Místek se mohl radovat z bronzových medailí.

Kapitán Polášková (Ostrava): Gratulace Frýdku-Místku.
Trenér Pommer (Ostrava): Dnešní zápas byl hodně o psychice. První dva sety jsme se hledali. Postupně jsme začali zápas otáčet. Soupeře jsme dostali pod tlak zlepšeným útokem a obranou v poli. Bohužel to nestačilo i přes velmi dobře rozehraný začátek tie-breaku. V závěru byl soupeř agresivnější v útoku.
Kapitán Dudová (Frýdek Místek): První dva se ty v naší režii, v dalších dvou jsme měly problémy s přihrávkou. V tie-breaku jsme se semkly a díky velké bojovnosti zvítězily.
Trenér Kožuch (Frýdek Místek): Nesmírná radost a uspokojení, protože před týdnem jsme byli v Praze v podobné situaci jako Ostrava nyní. Play-off pro nás byla záležitost hlavně nervů. 2. kolo s Olympem - 4 zápasy tie-break. Ostrava prokázala svou vůli, když za stavu 0:2 na sety začala bojovat a my jsme se s tím neuměli vyrovnat. Rozhodné utkání o 3. místo mělo úroveň semifinále. Ani jedno družstvo se nemusí stydět za svůj výkon.

Ostrava: Ondrušková, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, libero: Spáčilová.
Střídaly: Kukučová, Polášková, Pinková, Kvapilová, Valková
Frýdek Místek: Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanska, Kubová, Melicharová libero: Kedzia.
Střídaly: Vašinová I., Turbak, Štrbová.

Rozhodčí: Trumpeš D./Gall J./Košnovský P./Adámková K.