Facebook icon
YouTube icon

TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek - Místek 3:0

Termín: 
Sobota, 10 Březen, 2018 - 17:00

V předposledním kole nadstavbové části se ve slezském derby utkala třetí Ostrava s šestým Frýdkem-Místkem. S hosty je to již šesté utkání v letošní sezóně a všechny zápasy vyhrály Ostravanky. Pokud chtějí udržet 3. místo v tabulce a v play-off se vyhnout nepříjemnému cestování do Brna či Liberce, tak musí potvrdit roli favorita.  Domácí ji nakonec bez problémů potvrdili.

TJ Ostrava  - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:10, 25:18, 25:15)

Rozhodčí: Trumpeš D./Kovář V.
č.: 115 dne: 10. 3. 2018 v hod.: 17:00
Počet diváků: 180

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, Valková, libero Chevalierová. Střídaly: Čuboňová, Šípová, Žolnerčíková, Sedláčková, Faltínová.
Hosté: Blasiak, Pavelková, Vašinová K., Borovcová, Kukučová, Mitrega, libero Radivojeviočová. Střídaly: Vašinová I., Kavková.

Vyjádření:
Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Povedl se nám vstup do zápasu, což si myslím, že ovlivnilo vývoj celého utkání. Jsme rády, že jsme potvrdily třetí příčku. Závěrem tradiční poděkování našim skvělým fanouškům.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes dvojitá spokojenost s umístěním v tabulce i s předvedenou hrou. Dnes jsme soupeře zatlačili především kvalitním servisem a koncentrací po celý zápas.“
Daniela Pavelková (kapitánka TJ Sokol Frýdek Místek): „Odevzdaný zápas, nešlo nám vůbec nic. Bohužel jsme nenavázaly na minulé výkony, věříme, že v play-off budeme důstojným soupeřem.“  
Leopold Tůma (trenér TJ Sokol Frýdek Místek): „Přijeli jsme zahrát lepší volejbal. Naše šesté místo je dané. Příprava na utkání byla dobrá, ale bohužel od začátku vládl chaos. Ostrava nás rozložila servisem a to rozhodlo. Už jsem dlouho nezažil, že celá šestka hrála špatně. “

Popis utkání:
Od počátku prvního setu fungovalo družstvo domácích jako dobře namazaný stroj a první set vyhrálo stylem start-cíl (5:1, 8:3, 16:7, 21:9).
Ve druhém setu se na začátku lépe dařilo Frýdku-Místku (1:4, 2:5), avšak Ostrava rychle srovnala (5:5). Poté nastala přetahovaná o každý bod (7:8, 9:9, 9:10, 11:11). Následně TJ odskočila o dva body a trenér Sokolek si vybral svůj první oddechový čas v zápase (13:11), hostům se však nepovedlo změnit vývoj setu a druhý time-out zastihl hráčky za stavu 16:12. Domácí už neponechali nic náhodě a set dotáhli do vítězného konce (18:14, 20:14, 22:17).
Závěrečný set se opět odehrával výhradně v režii Ostravanek. Od počátku si budovaly náskok a Frýdku-Místku se jej nedařilo snížit (8:3, 16:5). V závěru setu dal trenér Ostravy příležitost zahrát si všem svým svěřenkyním, hosté sice nasbírali pár bodů, ale z vítězství v zápase se radovalo družstvo domácích.  

Autor: Miloš Matula.

Hala: Hala míčových sportů        
Adresa: Varenská 40a, Ostrava   70200

Rozhodčí: Horký P., Trumpeš D.                 

Utkání můžete sledovat na TVCom
 
27. kolo "Extraliga Žen"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga Žen - 2. část soutěže - skupina o 1. - 6. místo
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga Žen - 1. část soutěže