TJ Ostrava : TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0

Sobota, 28 Září, 2019 - 17:00

Hned ve 2. kole UNIQA volejbalové extraligy žen se odehrálo derby. Lepší náladu měl před zápasem Frýdek-Místek, který ve čtvrtek porazil posílený Šternberk 3:2, naopak domácí podlehly stejným poměrem VK Brnu. Nakonec měli utkání zcela pod kontrolou domácí.

TJ Ostrava – TJ Sokol Frýdek-Místek 3:0 (25:15, 25:11, 25:20)

Rozhodčí: Trumpeš D., Peloušek J.
č.: 10 dne: 28. 9. 2020 v hod.: 17:00
Počet diváků: 320

Domácí: Zemanová, Kašparová, Kojdová, Nečasová, Wanczyk, Faltínová, libero Chevalierová. Střídaly: Žonerčíková, Žarnovická, Pospíšilová A.,
Hosté: Jurčíková, Uhrová, Pluhařová, Hadáčková, Petrová, Borovcová, libero Teperová. Střídaly: Grygarová, Šnellyová, Šprochová, Vašinová.

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „ Celý zápas jsme si držely kvalitní servis, kterým jsme podpořily obranu. Podaly jsme týmový výkon před skvělými fanoušky. Jen tak dále.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes jsme zatlačili soupeře servisem a důslednou obranou jsme Fýdek drželi pod tlakem celý zápas. Holky k tomuto zápasu přistoupily zodpovědně a nic nepodcenily. Opět byli skvělí naši fanoušci a modrá jim sluší!!!.“
Veronika Šnellyová (kapitánka TJ Sokol Frýdek-Místek): „Z naší strany od začátku do konce velmi špatný výkon. Musíme to hodit za hlavu a připravit se na další utkání. Na soupeřkách byla vidět radost a bojovnost a ta nám chyběla. Gratuluji!“
Jaroslav Vlk (trenér TJ Sokol Frýdek-Místek): „Ostrava nás zatlačila podáním, i když jsme na to upozorňovali. Měli jsme velký respekt, dva sety jsme v podstatě nepřihráli, až ve 3. setu. Ale to už byla Ostrava v laufu a takto nakopnuté Ostravě se těžko bránilo.“

Domácí začali hned od počátku 1. setu hrát velmi soustředěně a disciplinovaně. I díky kvalitnímu servisu Zemanové se ujali hned vedení (4:0, 6:1, 8:4). Hráčky Frýdku se pokoušely dotahovat (8:6, 10:8), ale pak, opět při servisu Zemanové se volejbalistkám TJ Ostrava podařilo odskočit na rozdíl 5 bodům (13:8). Sokolky se snažily zmenšit náskok svých soupeřek, ale těm se po 3 esech Kašparové podařilo vedení zvýšit až na 20:11. Ze zisku setu se s přehledem radovala Ostrava.
Také druhý set se odehrával pod taktovkou domácích. Opět při servisu Zemanové se dostali do vedení 3:0. Hosté pak získali pouze jeden bod a Ostravanky následně při podání Kašparové odskočily až na 6:1. Trenér hostů se pokusil své svěřenky zklidnit oddechovým časem za stavu 8:2, ale bez úspěchu. Podobně to dopadlo i s dalším timem Sokolek za stavu 14:4. Domácí si bez problémů připsali další set.
Teprve ve 3. setu kladl Frýdek větší odpor, ale více než na 3 body se Ostravě nepřiblížil (12:7, 16:13, 21:14, 23:20). Domácí v klidu dovedli set i zápas k vítěznému konci.

Autor: Miloš Matula