TJ Ostrava : TJ Sokol Šternberk 3:0

Sobota, 11 Leden, 2020 - 17:00

Do Ostravy přijel sice osmý, ale čtyřmi výhrami v řadě nažhavený Šternberk. Domácí mají také slušnou formu, když za poslední měsíc prohráli jen v Prostějově. Čekal se tedy dramatický boj, což utkání nepotvrdilo, jelikož až na první set bylo na hřišti jen jedno družstvo a to TJ Ostrava.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:0 (25:22, 25:14, 25:6)

Rozhodčí: Grabovský Z., Kubinec J.
č.: 90 dne: 11. 1. 2020 v hod.: 17:00
Počet diváků: 250

Domácí: Kojdová, Kalusková, Faltínová, Žarnovická, Zemanová, Kašparová, libero Chevalierová. Střídaly: Pospíšilová, Žolnerčíková, Nečasová, Adamčíková, Wanczyk.
Hosté: Sifferlen, Kofie, Šmídová, Schandlová, Kneiflová, Karabinovich, libero Zilberman. Střídaly: Meidlová, Gogová.

Helena Kojdová (kapitánka TJ Ostrava): „Takticky dobře zvládnuté utkání. Dnes se mohly zapojit všechny hráčky a každá přispěla k vítězství.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes koncentrovaný týmový výkon založený na agresivitě v útoku i v obraně. Děkujeme fanouškům za perfektní atmosféru.“
Nicole Šmídová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Bohužel jsme se držely jen první set, kdy jsme se vyrovnaly hře Ostravy, ale od druhého setu byly od začátku až do konce ve vedení Ostravanky, které byly lepší ve všech činnostech, takže gratulace domácím.“
Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Po úspěšné vítězné zápasové sérii se na nás soupeř připravil o dost víc. První set byl kvalitně odehraný, ale od druhého setu domácí eliminovali především naše blokařky na útoku díky velice kvalitnímu servisu. Než jsme se vzpamatovali, byl konec. Nyní máme více než týden, abychom se připravili na stejného hodně kvalitního soupeře.“

Vstup do prvního setu se Ostravě podařil a za stavu 7:4 si vyžádal trenér Šternberka oddechový čas, po time-outu se hostům se pak podařilo dotáhnout až na 8:7, ale malý rozdíl ve skóre jakoby domácí nakopl a opět získávali větší náskok (11:8, 15:11, 18:15). Hráčky Sokola se ovšem nevzdávaly a přiblížily se soupeři 18:17. Time domácího kouče hráčky trochu zklidnil a dokázaly si získat zase malé vedení (21:18). V další hře se hostujícím hráčkám dařilo přibližovat ke skóre soupeře (21:20, 22:22). Bojovní hosté tak sice v setu třikrát dotáhli tří až čtyřbodové manko, ale koncovka patřila Ostravě.
Ve druhém setu se Ostravankám podařilo hned na počátku dostat do vedení a hosté se jen marně snažili náskok korigovat (5:1, 11:5, 16:7,19:8). Domácí trenér si mohl dovolit prostřídat většinu základní sestavy a Ostravské hráčky s přehledem získaly druhý set.
Ve třetím setu pokračovala demolice Šternberka (4:0, 8:1, 13:2, 14:4, 22:5). Domácí svému soupeři nedali v podstatě žádnou šanci a v zápase s velkým přehledem zvítězili.

Autor: Miloš Matula