TJ Ostrava : TJ Sokol Šternberk 3:1

Sobota, 24 Říjen, 2015 - 18:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk   3 : 1  (19,-28,21,19)

Adresa: Varenská 40a, Ostrava, 70200

Dnešní utkání mělo jednoznačného favorita v celku domácích, byť hrálo 2. družstvo tabulky proti prvnímu. Šternberk totiž letos výrazně omladil a hráčky zatím hlavně sbírají zkušenosti. Nicméně se zápas nevyvíjel tak jednoznačně, jak se předpokládalo.
1. set byl vyrovnaný do stavu 8:7. Poté domácí po servisu Valkové odskočili na 12:7 a náskok 5 bodů udrželi víceméně až do konce setu (16:11, 18:12, 20:15).
Hosté ve druhém setu přitlačili na servisu a skóre se až do druhého time-outu přelévalo (7:8, 12:10, 12:14, 16:15). Poté domácí zvýšili své vedení na 19:16 i 22:19, ale mladý tým hostů nesložil zbraně a otočil na 22:23 a začala dramatická koncovka, kdy domácí měli 3 setboly, které nevyužili a naopak hosté třetí setbol využili.
Třetí set se do stavu 9:9 odvíjel podobně jako první. Pak Ostrava získala 3-5 bodový náskok (12:9, 16:11, 17:12, 19:14, 22:18) a byť hosté pořád bojovali a stáhli na 22:20, koncovka už patřila domácím.
4. set začal velice nadějně pro domácí (4:0, 8:4, 11:8). Krátké zaváhání (11:10), opět nadějné vedení (16:11, 20:14), druhé zaváhání (20:17), ale pak už klidné dohrání do vítězného konce.

Kapitánka Iva Nachmilnerová (Ostrava): Jsme rády za tři body. Byla spousta nepřesností, a tudíž musíme zapracovat na některých věcech. Byly jsme zbytečně nervózní v roli favorita.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Dnes jsme měli horší příjem, dostali jsme hodně es. Soupeř hrál odvážně a my se s tím musíme do budoucna více poprat v hlavách. Především je třeba se zlepšit v individuálních činnostech a přístupu.

Kapitánka Markéta Janečková (Šternberk): Velmi vyrovnané utkání, které rozhodlo to, že útočící hráčky domácích (Nachmilnerová a Kojdová) byly důraznější. Naopak my jsme v rozhodujících chvílích nepoložily důležité balóny.
Trenér Martin Hroch (Šternberk): Dnešní den byl komplikovaný, až na pár výjimek s jedním družstvem hrajeme 2 soutěže (EX-jky a ženy. Většina družstva odehrála 2 zápasy ve Frýdku-Místku, přičemž druhý skončil po 17 hodině, takže v závěru nám docházely síly.  Holkám nemůžu téměř nic vytknout, samozřejmě chyby byly, ale pokud tento mládežnický tým bude hrát stejně odhodlaně, tak určitě i v extralize žen bude vyhrávat. Ostrava má kvalitní kádr. Pro nás je cenné, že jsme hráli vyrovnaný zápas.

Domácí: Hana Čuboňová, Kateřina Zemanová, Magdaléna Zedníková, Petra Kojdová, Iva Nachmilnerová, Kateřina Valková, libero: Kamila Červenková.
Střídaly: Markéta Kukučová, Kamila Součková, Petra Urbanová
Hosté: Zatloukalová, Janečková, Maturová, Jurčíková, Beránková, Navarová, libero: Matoušková. Střídaly: M. Šenková, Kratochvílová, Hudylivová, Borovcová.

Rozhodčí: Ištvanech M./Bohačík R./Kovář V.