Termín:
Čtvrtek, 6 Únor, 2014 - 18:00

TJ Ostrava - TJ Sokol Šternberk 3 : 2  (15, -20, -23, 25, 16)

Popis utkání:
Domácí hráčky nastoupily do utkání s velkým odhodláním a 1. set byl jednoznačně jejich záležitostí (8:6, 16:9, 18:12). Ve druhém setu však poklesla jejich koncentrace, začaly chybovat a umožnily hostům vrátit se do hry. Hráčky Šternberka, využily nabízenou příležitost a ve 3. setu pokračovaly ve zlepšeném výkonu a také tento set získaly na svou stranu, když domácí nezužitkovali vedení 23:20. Domácím nezbylo než nasměřovat všechny své síly na vyrovnání stavu utkání, což se jim podařilo až ve dramatické koncovce 4. setu, kdy odvrátili 1. mečbol hostů. V tie-breaku byly síly od počátku vyrovnané, oba celky se střídaly ve vedení o 1 bod. Hostům se za stavu 6:5 podařilo odskočit na rozdíl tří a čtyř bodů (6:9, 7:11), ale ke své škodě náskok nedokázali udržet, dovolili domácím srovnat stav (11:11) a po odvrácení dalšího mečbolu  byly v koncovce opět šťastnější Ostravanky.

Vyjádření:
Domácí:
Kapitán - Petra Polášková:
Kolektivním výkonem jsme zápas dotáhly do vítězného konce. Škoda přemíry zkažených servisů. Výborně nás podržela Iva Nachmilnerová.
Trenér - Zdeněk Pommer:
Výborný vstup do zápasu, kdy jsme eliminovali účko soupeře. Od 2. setu jsme nepochopitelně přestali hrát, soupeř přitlačil na servisu, my začali chybovat a byli velmi nedůrazní. Ve 3. setu za stavu 23:20 dostaneme 2 esa a položíme se. 4. set jsme i přes mečbol hostů vydřeli a nepoložili jsme se ani v tie-breaku za stavu 7:11 a i přes další mečbol hostů jsme 2 body vybojovali agresivní hrou.
Hosté:
Kapitán - Markéta Janečková:
Zápas rozhodla lepší psychika. Důležité byly zejména koncovky setů, v tie-breaku jsme bohužel propadly.
Trenér - Radomil Juřík:
Po našem špatném výkonu v 1. setu jsme se dostali do zápasu, začali jsme hrát bojovně a byli jsme kousek od zisku 3 bodů, bohužel si odvážíme jen 1. O vítězství v tie-breaku nás pravděpodobně připravily 2 zkažené servisy v jeho závěru. Podali jsme velice solidní výkon na palubovce favorizovaného soupeře a doufám, že se to odrazí na našich dalších utkáních.

Sestavy (od zóny I):
Domácí: Valková, Polášková, Pinková, Kukučová, Starzyk, Nachmilnerová, libera: Elblová, Poláčková. Střídaly: Zemanová, Zedníková, Čuboňová, Przepiórka
Hosté: Ticháčková, Oborná, Holásková, S. Janečková, M. Janečková, Sochorcová. libero: Hronová
Střídaly: Polášková, Čudová

Rozhodčí:  Pavelek M../Slezák J.