TJ Ostrava : TJ Sokol Šternberk 3:2

Sobota, 20 Listopad, 2021 - 17:00

Ostrava přivítala ve 14. kole UNIQA volejbalové extraligy žen družstvo Šternberku. Domácí ve středu vydřeli vítězství 3:2 nad Panathinaikos Atény v Challenge cupu, hosté ve čtvrtek zdolali v extralize poslední Přerov. Ostravanky doma v letošní sezóně ještě neprohrály, ale mladý tým ze Šternberka výrazně „kousal“ už v domácím zápase a nyní to zopakoval, takže o vítězi rozhodl až tie-break.

TJ Ostrava – TJ Sokol Šternberk 3:2 (22:25, 25:22, 25:23, 21:25, 15:10)

Rozhodčí:  Marschner R., Nedbálek A.
Počet diváků: 100
č.: 21070 dne: 20. 11. 2021 v hod.: 17:00

Domácí: Nečiporuka, Zemanová, Pospíšilová, Štrbová Jedličková, Kotlabová, libero Jančová. Střídaly: Kašparová, Bauerová, Jasečková, Chládková.
Hosté: Látalová Z., Körmendyová, Ramajová, Herdová, Kamidinová, Látalová N., libero Slavíková. Střídala: Kořínková.

Andrea Štrbová (kapitánka TJ Ostrava): „Soupeř nás tlačil servisem a my naopak málo. Chtěly jsme si vyzkoušet některé věci, na které jsme dříve neměly prostor. Škoda ztraceného bodu, ale soustředíme se na další zápasy.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnešní zápas byl válka podání. A Šternberk nás zatlačil více. My jsme byli nedůrazní v dohrávání bodových balónů a zbytečně jsme soupeře nechali rozehrát. Tie-break jsme měli pod kontrolou i díky servisu Jedličkové a útoku střídaček. Děkuji divákům, že skvěle fandili po celou dobu. Už se těšíme do Atén.“
Lucia Herdová (kapitánka TJ Sokol Šternberk): „Škoda třetího setu, možná by zápas vypadal jinak. Chvílemi to bylo „divadlo“. Myslím, že soupeř byl více koncentrovaný v koncovkách a to nás stálo nějaký bod navíc.“
Jan Drešl (trenér TJ Sokol Šternberk): „Předváděli jsme bojovný volejbal, škoda koncovky 3. setu, ale chválím hráčky, že jsme uloupili jeden bod.“

Do prvního setu vstoupili lépe domácí (10:7), ale záhy si musel trenér Ostravy vybrat oba time outy (11:13, 15:16). Rady bohužel nezabraly a při servisu Nikoly Látalové utekli hosté až na 16:21. A byť Ostravanky v závěru skóre korigovaly, set získali zaslouženě hosté.
Druhý set by ve znamení vícebodových sérií (4:8, 11:8 – servis Zemanová, 15:12, 15:16) a nastala přetahovaná o každý bod až do stavu 22:22, kdy i zásluhou podání Kotlabové urvali domácí 2. set.
Nepodařená koncovka 2. setu Šternberk nezlomila a hosté opět tlačili výrazně servisem (3:6, 8:10). Na malou chvíli se dostaly do vedení Ostravanky (11:10), ale oddechový čas trenéra Drešla pomohl a při servisu Ramajové získali čtyřbodový náskok (11:15). Rozdíl ve skóre se domácím dařilo stahovat jen nepatrně (15:17, 17:20, 21:23). Podobně jako ve druhém setu, tentokrát při servisu Zemanové, domácí soupeřky udolali.
Bojovně naladěný Šternberk ani tato prohraná koncovka nezlomila a ve 4. setu byl po větší část ve výrazném vedení (7:12, 9:15, 11:17). Za tohoto stavu přišla na servis Jedličková a i díky 2 esům byl za chvíli stav 16:17. Hosté se však otřepali a opět získali výraznější vedení (17:22) a to už s přehledem udrželi.
V tie-breaku výrazně Ostravě pomohl servis jedličkové, kdy od stavu 2:2 odešla z čáry podání až za stavu 7:2. Ani oddechové časy trenéra hostů nepomohly. Domácí hráčky nakonec získaly až sedmibodové vedení (12:5, 13:8) a byť Šternberk ještě dokázal korigovat na 13:10, vítězství zůstalo v Ostravě.

Autor: Miloš Matula

Články a další podrobnosti na: ČVF, FACEBOOK TJ Ostrava, WEB Volejbal Ostrava