TJ Ostrava : VK Agel Prostějov 2:3

Pondělí, 2 Březen, 2015 - 18:00

TJ Ostrava - VK Agel Prostějov   2 : 3  (-21,-20,22,21,-6)

Domácí se nezalekli favorita a od začátku zápasu ho trápili. 1. set byl přetahovanou o každý míč (7:8, 16:14), pak nastoupila 1. nahrávačka Weiss, ale pořád byl set vyrovnaný (16:17, 20:21) a až poté zkušení hosté rozhodli. Velký favorit z Prostějova začal 2. set výborně a vedl 3:8, 6:9, ale nadšeně bojující domácí otočili na 10:9. A znovu šla na „plac“ Weiss (a už musela zůstat až do konce zápasu), opět nastal boj (13:11, 15:13, 15:19, 18:19, 18:21) a opět koncovka pro hosty. Ovšem Ostrava viděla, že se s mistrem dá hrát a začala odvážně i 3. set (7:3, 8:6, 16:14, 17:15), na chvíli sice pustila do vedení hosty (17:19, 19:21), ale nevzdala se a podařilo se jim set uhrát. To jim vlilo do žil (ale hlavně do rukou i nohou) sebevědomí a 4. set byl překvapivě, přes malá zaváhání, (7:4, 8:6, 10:6, 14:9, 16:11, 17:15, 19:15, 22:16, 23:19) zase vítězný pro domácí a první bodová ztráta pro mistra v letošní sezóně byla na světě!!! Tie-break už byl v jasné režii hostů.

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): Pochvala celému kolektivu za předvedenou hru a hlavně chválím Máju Zedníkovou, že jako správná univerzálka skládala těžké bodové balóny.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Výborný sport pro diváka. My jsme předvedli bojovný výkon a ve vyhraných setech jsme soupeře tlačili! Hosté vyhráli zaslouženě, ale já jsem rád za bod, protože je pro nás důležitá nastoupená cesta k play-off. Nyní už se musíme soustředit na Brno.
Kapitánka Solange Soares (Prostějov): Od začátku jsme měli problém s přihrávkou. Ostrava hrála velice v obraně a my jsme je nezatlačili servisem. Udělali jsme spoustu chyb a doufám, že se to nebude opakovat.
Trenér Miroslav Čada (Prostějov): Utkání jsme neodehráli dobře. Ve 3. setu jsme třemi hrubými chybami v koncovce dovolili zvrat. S euforii hrající Ostravou jsme měli problém otočit zápas. Až pátý set byl jasný.

TJ Ostrava:  Polášková, Pinková, Zedníková, Kojdová, Zemanová, Součková, libero: Spáčilová.
Střídaly: Kukučová, Valková, Ondrušková
VK Agel Prostějov: Gambová, Karg, Simon, Kossányiová, Borovinšek, Zatloukalová, libero: Kovářová.
Střídaly: Solange Soares, Markevich, Weiss

Rozhodčí: Topolánek M./Bohačík R.