TJ Ostrava : VK Královo Pole 3:1

Čtvrtek, 5 Březen, 2015 - 18:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole   3 : 1  (17,-17,22,14)

V přípravě na play-off začali lépe domácí (8:5, 16:10) a v pohodě získali 1. set. Ten druhý byl skoro přesným opakem, a byť domácí z 6:9 srovnali na 9:9, tak poté při servisu Toufarové odskočilo Brno na 9:16 a nebylo co řešit. 3. set byl nejvyrovnanější (8:7, 11:12), ale od druhého „tajmu“ 16:13 domácí navyšovali náskok až na 20:15 a byť nevyužili pár setbolů za stavu 24:18, tak set uhráli. Na začátku 4. setu to vypadalo, že se hosté zase rychle oklepali (0:4), ale Ostrava už do prvního „tajmu“ zabrala 8:7, do druhého ještě víc (16:11) a v poklidu dokráčela k vítězství.

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): Důležitá výhra pro naše sebevědomí před play-off. Naše hra už má ucelenější podobu, pořád je co zlepšovat, ale je vidět velký pokrok z naší strany.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): Jsem zklamaný z počtu nevynucených chyb. Dále si lépe musíme poradit se servisem Toufarové. Nebyl to tak vyhecovaný zápas jako proti Prostějovu, ale bereme vcelku zaslouženě 3 body a je dobře, že se uzdravila Nachmilnerová. Před play-off nás čeká ještě hodně práce na útoku.
Kapitánka Sandra Onderková (Brno): Celý zápas, kromě 2. setu, jsme se nedostaly do našeho rytmu a tím pádem jsme pořád tahyla za kratší konec.
Trenér André Christopher Gonzalez (Brno): Jsem zklamaný z počtu našich nevynucených chyb, vytvořili jsme jich příliš mnoho k tomu, abychom měli možnost vytvářet vlastní body.

TJ Ostrava: Zemanová, Součková, Polášková, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, libero Spáčilová. Střídaly: Valková, Ondrušková, Kukučová, Kvapilová
VK Královo Pole:  Toufarová, Vyklická, Diatková, Marešová, Onderková, Nálezková, libero: Cebáková. Střídala: Hrazdirová.

Rozhodčí: Topolánek M./Kavala T./Antušák J.