TJ Ostrava : VK Královo Pole 3:2

Středa, 25 Březen, 2015 - 18:00

TJ Ostrava - VK Královo Pole     3 : 2  (22,18,-23,-22,9)

1. kolo Play-Off  -  3. utkání

Ostravanky nezačaly vůbec zakřiknutě, jakoby ani necítily křivdu z jasně neuznaného dobrého míče pro ně za stavu 14:14 v tie-breaku brněnského druhého utkání. Vedly 7:4, ale pak se zasekly a dovolily postupně soupeři vyrovnat a navýšit vedení až na 9:15. a 15:20. Pak ovšem začala spanilá stíhací jízda (17:20, 18:21) a při servisu domácí Nachmilnerové obrat na 24:21 a set byl doma. V 2. setu si domácí od začátku udržovali vícebodové vedení (8:4, 13:7, 16:11,19:14, 21:17) a s přehledem set získali. Začátek 3. setu byl ovšem katastrofa pro Ostravu (3:8, 4:9, 9:14, 11:15), pak domácí zabrali a otočili na 16:15, 20:19, ale Brno se nevzdalo a zvratem 20:22 už set nepustilo. 4. set byl ze začátku trochu kopií setu třetího (6:9), ale domácí se vzpamatovali mnohem dřív a otočili na 10:9, pak následovaly několikabodové šňůry pro oba čtvrtfinalisty (10:13,14:13, 16:14, 16:16, 19:16, 20:17 a pak hosté otočili na 20:22 a mírný náskok udrželi k získáním 2. setu. Tie-break byl relativně snadnou záležitostí domácích (5:2, 8:3, 9:4, menší zádrhel 9:7, rázem 12:7 a lehká dohrávka a zasloužené vítězství.

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): 1. set rozhodl o dnešním průběhu zápasu. Bojovností jsme Brno porazily.
Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): SRDCEM!!!
Kapitánka Sandra Onderková (Brno): Nedařilo se nám vypořádat se servisem domácích a soupeř nás ubránil. Horší už to být nemůže, zítra předvedeme lepší výkon.
Trenér André Christopher Gonzalez (Brno): Zápas jsme nezačali dobře a až za stavu 0:2 jsme byli schopni zlepšit hru, v tie-breaku jsme polevili a nebyli schopni složit míč. Do zítřka musíme zlepšit koncentraci.

Domácí: Valková, Ondrušková, Zemanová, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová. Libero: Spáčilová.
Střídaly: Součková, Polášková, Kukučová, Kvapilová, Pinková
Hosté: Toufarová, Vyklická, Field, Marešová, Petrovič, Nováková. Libero: Cebáková.
Střídaly:  Onderková, Nálezková, Hrazdirová

Rozhodčí: Topolánek M./Grabovský Z./Antušák J.