TJ Ostrava : VK Prostějov 0:3

Čtvrtek, 15 Březen, 2018 - 18:00

Poslední kolo nadstavbové části už nerozhodovalo o pořadí, ale byla to hlavně generálka před play-off, které začíná hned v sobotu 17. 3. Favorit utkání byl samozřejmě jasný, hosté z Prostějova v letošním ročníku extraligy ještě neprohráli a určitě si nechtěli svou skvostnou bilanci pokazit. Ostrava nechtěla prodat svou kůži lacino, ale rozjetou Prostějovskou mašinu se jí prostě nepodařilo zastavit.

TJ Ostrava - VK Prostějov 0:3 (20:25,12:25,16:25)

Rozhodčí: Peloušek J./Burgertová G.
č.: 120 dne: 15. 3. 2018 v hod.: 18:00
Počet diváků: 160

Domácí: Valková, Makauskaite, Zemanová, Diatková, Kojdová, Nachmilnerová, libero: Chevalierová. Střídaly: Šípová, Žolnerčíková, Čuboňová, Sedláčková.
Hosté: Emonts, Trnková, Horká, Nová, Herelová, Weiss, libero: Kovářová, Slavíková.

Kateřina Valková (kapitánka TJ Ostrava): „Po vyrovnané koncovce 1. setu nás soupeř zatlačil servisem a nám se s tím nepodařilo vypořádat. Nicméně v sobotu začíná play-off a tam se ukáže.“
Zdeněk Pommer (trenér TJ Ostrava): „Dnes byl rozdílový servis. Soupeř nás odtáhl od sítě. Musíme být důraznější v komunikaci a lépe řešit volné balony. Maximální koncentrace na play-off.“
Kathleen Weiss (kapitánka VK Prostějov): „I když to byl zápas, který o ničem nerozhodoval, tak jsme hrály moc dobře. Ostrava nepředvedla výkon, který normálně umí.“
Miroslav Čada (trenér VK Prostějov): „Utkání jsme měli pod kontrolou především zásluhou výborného útoku. Splnili jsme úlohu favorita.“

Po vyrovnaném začátku prvního setu se ujal vedení hostující celek Prostějova (3:3, 3:5). Ostravě se povedlo tento mírný náskok stáhnout a vše se opakovalo nanovo (6:6). Hosté znovu bodově odskočili a udržovali si po dlouhou dobu mírný náskok nad domácími, kteří se nenechali vykolejit průběhem utkání a skóre opět srovnali (6:8, 7:11, 9:12, 10:15, 13:17, 17:17). Do stavu 20:20 sváděly oba týmy vyrovnanou hru, pak ale Prostějov svými pěti body v řadě ukončil první set ve svůj prospěch.
Začátek druhého setu byl znovu vyrovnaný hlavně díky tomu, že se oba týmy předháněly v disciplíně „kdo zkazí více servisů“ (Ostrava 3, Prostějov 5). Po prvním technickém oddechovém času (7:8) tým z Prostějova značně přidal na ofenzivně a díky podání Emonts dokázal mimo jiné i proměnit deset míčů v řadě (7:11, 8:21). Tým hostů si podržel svůj bodový náskok a připsal si i set druhý.
Do třetího setu už nastoupil tým Prostějova v plné polní. Od začátku s přehledem dominoval na všech frontách a přes veškerou snahu se Ostravačkám nepodařilo tuto nekompromisní Prostějovskou mašinu zastavit (1:4, 2:8, 6:12, 7:16, 10:19, 12:22, 16:24).

Autor: Miloš Matula

Utkání můžete sledovat na TVCom

28. kolo "Extraliga Žen"
Rozpis utkání a tabulka soutěže - Extraliga Žen - 2. část soutěže - skupina o 1. - 6. místo